Liga Liero
2018-11-17 14:29:42 *
Witamy, Gość! Prosimy, zaloguj się, lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika i hasło.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 »»»  Wszystkie   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: [Mod] Jumpy - Deutsche Dieselpunk Mayhem  (Przeczytany 31352 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Netsu
Pułkownik

Reputacja: 26

Zobacz profil WWW
« : 2007-12-12 19:27:38 »

Oto wyczekiwany trzeci pełny rilis Jumpiego. Z nowości między innymi wybór broni przed każdym spawnem, bot support, ulepszona miejscami grafika i ładne tabelki.

Mod inspirowany trochę klimatami diesel punkowymi jak Wolfenstein czy Bloodrayne więc większość broni to tajne eksperymenty nazistów, nie zdziwcie się zobaczywszy ich nazwy.

Wersja r3

Główne cechy:
-Walljumping zamiast liny (dzięki Weszowi).
-Szybka gra (no... w każdym razie szybsza niż w defaulcie).
-Dziewięć zróżnicowanych broni.
-Limit fragów, naliczanie samobójstw.
-Syncanie ukradzione z Gusanos Promode.
-Możliwa zmiana broni przed każdym respem.

I inne ciekawe bajery:
-Powiadomienia o fragach i samobójstwach
-Killing-spree i reszta rodzinki z Unreala
-Ekran końcowy pokazujący zwycięzce i robiący inne śmieszne rzeczy
-Zgodnosć z dark mode
-Trzy mapki (Uberwurm, Mansion, Shaft)
-Ultra krwawa śmierć
-Ładne tabeleczki

Sugeruje grać na dodanych do moda mapach bo są zrobione z myślą o wall jumpingu.
Będę wdzięczny za konstruktywną krytykę.

Bronie, o których warto wiedzieć coś więcej:

1. Flammenwerfer - czyli miotacz ognia. Broń nie posiada magazynka, zamiast tego w miarę strzelania ładuję się specjalny pasek szaleństwa. Kiedy jego poziom niebezpiecznie zbliża się do maksimum nasz robak ostrzegawczo podśmiewa się pod nosem. Gdy nieuważny gracz pozwoli by pasek załadował się do końca robak wybucha szalonym śmiechem, dopóki nie zginie nie może zmienić broni, gracz nie ma tez kontroli nad miotaczem, który w rekach szaleńca strzela w losowych odstępach czasu.

2. Die Kraft - tajemnicza moc nadludzi. Po wciśnięciu klawisza strzału przed robakiem uformuje się kula energii, jeśli przytrzymasz klawisz dłużej, poza kulą pojawi się także osłona która będzie chronić ciebie przed niektórymi pociskami i powoli będzie pozbawiać cię twoich zasobów energii. Jeśli w dowolnym momencie podczas trzymania przed sobą kuli wciśniesz specjalny klawisz mocy, kula wystrzeli zadając obrażenia wszystkiemu czego dotknie. Żeby wystrzelić kule potrzebujesz 40% zasobów energii, która odnawia się gdy nie strzelasz ani nie używasz osłony.

3. Yperit - gaz musztardowy. Każdy robak znajdujący się w obrębie toksycznej chmury otrzymuje obrażenia, im dłużej będzie w niej przebywał tym większe problemy będzie miał potem z dojściem do siebie ponieważ długotrwałę przebywanie w jego oparach powoduje problemy ze wzrokiem.

Klawiszologia
p0:
up - w
down - s
left - a
right - d
fire - f
kraft - g
jump - h
change - q
scores - tab     
p1:
up - up
down - down
left - left
right - right
fire - num1
kraft - num2
jump - num3
change - right shift
scores - enter

Credits
Mod Author
-Netsu
Graphic assistant & play testing     
-Tmth
LUA help
-Wesz
-Basara
Sounds sources
-findsounds.com
-flashkit.com
-Unreal Tournament series     
-Quake 3
-Sindalfs' mods
-my home studio
Special thanks for advice and/or play testing
-Ttftcuts
-Ragzouken
-Gliptic
-Cmons
-Oski
-Shivek
« Zmienione: 2008-09-29 13:14:18 przez Netsu » Zapisane

My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest
Wesz
Lucypher
Gusanos Team
Generał
*

Reputacja: 64

We eat the box?

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 2007-12-13 06:06:26 »

Cóż, jeżeli mam mówić szczerze, to nie podoba mi się fizyka, jest wręcz beznadziejna, ponieważ uniemożliwia szybką grę. ale to raz, dwa że nie widziałem fajnej broni, wszystkie gnaty wyglądają średnio. Natomiast pochwalić muszę twój zapał do pisania ficzerów, mało kto się w to bawi. Na gratulację zasługują również mapy, które są klimatyczne rzechój Wink Mod jako całośc podoba mi się średnieo, ale za poświęcenie należy się porządny rox Smiley
« Zmienione: 2007-12-13 06:11:37 przez Wesz » Zapisane

Netsu
Pułkownik

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 2008-07-03 13:14:32 »

Co do fizyki, może to kwestia niskiego skilla - mojego i moich kumpli - ale przy takiej prędkości "powietrznego baletu" i tak nie było łatwo się trafiać. Masz na myśli tylko prędkość wznoszenia się i opadania i sterowność w powietrzu? Czy może krytykujesz sam brak liny? Tongue
A co do broni to chyba już tylko kwestia gustu, bo mi kilka z nich bardzo się podoba.

Napisana: 2007-12-13 08:36:07
Nowa wersja moda, pierwszy post edytowany tak by odnosił się do najnowszej wersji - podobnie linki.
Z nowości 3 nowe bronie, double jump, dźwięki skoków i upadków i szybsza fizyka.
Polecam przeczytać krótkie info o broniach na końcu pierwszego posta, pozwoli szybciej sie połapać o co w nich chodzi.

edit: Ah, i jeszcze jedno, nie teściłem nowej wersji po netu i nie wyważałem nowych broni, więc nie wiem jak mod będzie sie sprawdzał w praktyce. W razie jakichkolwiek sugestii piszcie.

Phoenix
Żniwiarz
Kapral

Reputacja: 3

if you wanna be dumb, you better be tough

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 2008-07-03 13:29:54 »

Link nie dziala :<

Kod:

Przykro nam, strona o podanym adresie nie istnieje.

Sprawdź, czy wpisałeś poprawny adres strony, lub skorzystaj z katalogu lub wyszukiwarki.

Elite clan site | Take the red pill and stay in wonderland...
Netsu
Pułkownik

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 2008-07-03 13:33:01 »

Sorki, nawet go nie sprawdziłem, teraz powinno być ok.

Phoenix
Żniwiarz
Kapral

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 2008-07-03 13:46:35 »

ok, juz wszystko git.

Nie wiem czy to tylko u mnie cos jest nie tak, ale wiele tam nie dziala. Mianowicie - skoczyc moge tylko i wylacznie raz, pozniej juz nie odrywam sie z ziemi, tak samo jest z walljumpami, raz skocze i znowu uziemiony. Ponowne zbindowanie skoku nic nie daje. Zajrzalem do configow, pozmienialem na swoje ustawienia - tez nic. Proponuje zajrzec jeszcze raz do moda (magiczne przepakowanie - nic)

Klimat jest dobry, ale fizyka dosc hmm.. szalona. Nie moge wiecej powiedziec bo nie da sie za bardzo grac bez skakania ;>

Aha, jeszcze flamethrower strzela tylko raz, pozniej juz pada jak walljumpy i zwykle skakanie. Pytanie: tylko u mnie ?

Jeszcze male obiekcje co do broni - delay przy wystrzalach np nagelkarabine, czy railwaffe jest imo zbyt duzy, jak na taka fizyke robaka, i 2 bronie w secie to troche malo.

Netsu
Pułkownik

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 2008-07-03 13:51:45 »

Ściągnąłem samemu tę paczkę, wypakowałem do folderu jedynie z gusem i defem i wszystko działa dobrze. Konsola nie wyświetla ci żadnych rewelacji?

edit: hmm, nagel nie ma delaya wcale Tongue Ale dwie bronie to jedno z kluczowych założeń moda i tu nie przyjmuje krytyki do wiadomości Wink

Phoenix
Żniwiarz
Kapral

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 2008-07-03 13:53:30 »

Nie wyswietlala, ale juz wiem co bylo nie tak. W folderze znajduje sie config.cfg, ktory ma inne ustawienia niz ja mam domyslnie. Wystarczylo usunac, zmienic user.cfg i dziala dobrze. My bad ;>

Na przyszlosc nie dawaj do moda swojego configa bo beda takie rewelacje jak ja mialem;p
« Zmienione: 2008-07-03 13:59:12 przez Phoenix » Zapisane

Netsu
Pułkownik

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 2008-07-03 14:36:03 »

Umieściłem bo w grze jest jeden nowy klawisz zdefiniowany (chyba zresztą niepotrzebnie, no ale cóż, nie każdy może być leet scripterem Tongue).
Teraz jak patrzę widzę też że jest on zdefiniowany tylko dla jednego gracza, eh.
Napisana: 2008-07-03 15:03:39
Prosiłbym wszystkich którzy zdążyli już to zrobić o ściągnięcie moda ponownie. Usunąłem kilka śmiecio-plików (w tym wszystkie niepotrzebne configi) i poprawiłem kwestie dodatkowego przycisku.
Napisana: 2008-07-03 15:19:48
Em, przy usuwaniu user.cfg zniknęła też linijka "sfx_listener_distance 100", przez co skopało się całe wyważenie głośności. Jeśli komuś przeszkadza to że np. miotacz ognia jest głośniejszy od śmiechu może te linijkę dopisać do mod.cfg lub ściągnąć moda JESZCZE RAZ.

Gizmo
Elite Clan
Szeregowy
*

Reputacja: 2

« Odpowiedz #9 : 2008-07-03 21:16:56 »

Mnie nowa wersja moda bardzo się podoba. Rozwiązanie bez liny nie jest złe, podobnie było chyba w Aphex. Ciekawe bronie, ciekawe rozwiązania i mapy. Jedyne, na co mógłbym narzekać to beznadziejna fizyka, która bardzo utrudnia i uprzykrza grę.

Kiedyś sam zacząłem robić moda przypominającego Drugą Wojnę Światową, ale zatrzymałem się przy tworzeniu dwóch klas (coś w stylu: alianci i hitlerowcy)  i pomysł padł. No ale ja z pewnością nie stworzyłbym tak wielu dodatkowych efektów w stylu szaleństwa przy miotaczu ognia i reakcji na gaz.
Chętnie wypróbowałbym go z kimś grając w sieci. Kto chętny?

Pzdr.
Gizmo
Netsu
Pułkownik

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 2008-07-03 21:40:37 »

Hm, co konkretnie masz na myśli mówiąc o beznadziejnej fizyce?

Gizmo
Elite Clan
Szeregowy
*

Reputacja: 2

« Odpowiedz #11 : 2008-07-03 22:56:36 »

Robal jak dla mnie za szybko chodzi, za szybko podskakuje itp. Nie powinieneś dawać mu aż takiego speeda, bo (przynajmniej mnie) utrudnia to grę.
 Słowem: źle ustawione parametry dotyczące fizyki. Tyle.

Pzdr.
Gizmo
Netsu
Pułkownik

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 2008-07-03 22:59:55 »

Ciekaw jestem co inni mają na ten temat do powiedzenia, bo za pierwszym razem robal był dla wszystkich zbyt wolny Wink

cmons
Gość
« Odpowiedz #13 : 2008-07-03 23:14:06 »

Mi również fizyka się nie podoba, nie tyle co zła ale źle zrównoważona, w powietrzu wolniej niż na ziemi i w ogóle akcja dzieje się zbyt szybko co spowodowane jest tymi prędkościami jakie uzyskać może robak przez co trudno jest wycelować we wroga. Ogólnie klimat mi się podoba, no i zdecydowanie za mało broni w całym modzie. Również ilość broni jaką może posiadać przy sobie robak jest za mała, myślę że 3 pasowałyby w sam raz.
Nie podoba mi się również ta furia przy nadużyciu flamethower'a ni jak da się to wyłączyć, ale to już taki drobny szczegół bo chyba po śmierci już się wyłącza.

Netsu
Pułkownik

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : 2008-07-03 23:20:10 »

Na więcej broni nie mam na razie pomysłu (a nie mam zamiaru robić broni podobnych do tych które już w modzie są), co do ilości broni w secie, może zmienię na 3, zastanowię się, chociaż lubię to, że nie trzeba "przewijać broni" - albo masz jedną, albo masz drugą.
W miotaczu ognia o to chodzi żeby szaleństwa nie dało się wyłączyć Tongue dopiero kiedy zginiesz wyzdrowiejesz.

Co do fizyki, spróbuję trochę ją zwolnić kiedy wrócę z wakacji, bo chyba rzeczywiście przegiąłem w drugą stronę (chociaż ciekaw jestem co by powiedział Wesz, któremu tak bardzo stara powolna fizyka się nie podobała).

Strony: [1] 2 3 »»»  Wszystkie   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: