Liga Liero

GUSANOS => Forum międzyklanowe. => Wątek zaczęty przez: Wesz 2008-11-09 19:42:07Tytuł: Polska Liga Gusanos - Test
Wiadomość wysłana przez: Wesz 2008-11-09 19:42:07
Well, co prawda wypowiadałem się już na temat szans istnienia takiej ligi, ale co tam, mogę udostępnić to co zrobiłem, zobaczymy jak to działa. W razie powodzenia/zainteresowania ze strony użytkowników przekaże ją phoenixowi i kujonowi, mam nadzieję że zajmą się nią w stosowny sposób.

Jak to działa? No więc tak, po zalogowaniu się wybieramy 'Zaproponuj mecz' z menu znajdującego się po lewej stronie. Wybieramy gracza który nas interesuje, datę i mapę, a następnie wysyłamy. Użytkownik do którego wysyłamy zaproszenie może je zaakceptować, bądź odrzucić. Jeżeli je odrzuci, mecz staje się nie ważny. W przypadku akceptacji rozgrywacie mecz o ustalonej godzinie, następnie logujecie się na stronie, z menu po lewej stronie wybieracie moje mecze, z listy meczy które macie do rozegrania wybieracie ten który was interesuje i podajecie wyniki (wynik można podać po upłynięciu ustalonego terminu). Jeżeli każdy z graczy poda wynik, mecz zostaje zaakceptowany a wyniki zostają zaktualizowane. Gracz który poda błędny wynik meczu dostaje warna (3 warny = ban). W momencie gdy jeden z graczy nie stawi się, mecz zostaje anulowany. Reszta jest już raczej intuicyjna, nie powinno być większych problemów.

Jako że to tylko test, nie ma żadnego regulaminu, testujemy czy to ma sens. Aby dostać konto należy wysłać do mnie wiadomośc na priw podając w tytule "PLG - Rejestracja", a w wiadomości takie dane jak login, hasło, email, imię i nazwisko, klan i miejscowość.

Wszelkie propozycje, uwagi, błędy etc. zgłaszać w tym topicu.

Polska Liga Gusanos (http://liga.pordesign.eu/)


Tytuł: Re: Polska Liga Gusanos - Test
Wiadomość wysłana przez: Phoenix 2008-11-09 19:54:36
Najs, a co z graczami, ktorzy beda chcieli grac ciagle z jednym slabszym od siebie ? Moze sie tak zdarzyc ze ktos bedzie nabilal na innym graczu punkty, a ten bedzie mu na to pozwalal. Z kolei co jakis czas niektorzy zapewne beda chcieli sie odegrac. Wiec moze przydalby sie limit na gry z jednym graczem np na miesiac/tydzien ? Chyba ze punktacja bedzie resetowana co miesiac, i co miesiac bedzie ustalane podium etc.


Tytuł: Re: Polska Liga Gusanos - Test
Wiadomość wysłana przez: Gizmo 2008-11-09 20:03:17
Pomysł jest świetny :).
Phoenix: istnieje możliwość odrzucenia meczu. Za to się chyba nie traci punktów... Można ewentualnie zrobić coś w stylu "NoobProtection" gracze z różnicą x punktów nie mogą wyzywać się na pojedynek. Ale nie wiem czy jest to naprawdę potrzebne skoro można odrzucić propozycję pojedynku...


Tytuł: Re: Polska Liga Gusanos - Test
Wiadomość wysłana przez: Phoenix 2008-11-09 20:05:55
Wlasnie o to chodzi - przykladowo moge sobie zalatwic kogos, kto sie zarejestruje i bedzie mi sie dobrowolnie podstawial na meczach, dzieki czemu moje statystyki beda ciagle szly w gore. I ten ktos nie bedzie odrzucal meczy ;>

Co do 'noobprotection' tez dobre, ale mozna byloby to usprawnic i zrobic punktacje, ze im ktos jest wyzej na liscie, tym wiecej punktow dostaje sie za pokonanie go. Odpowiednio, gdy ktos jest nizej, nie dostaje sie ich wielu.

Ewentualnie admin moze pilnowac czy ktos nie przesadza z duelami z jedna osoba.


//edit: ok, wyjasnione ;>


Tytuł: Re: Polska Liga Gusanos - Test
Wiadomość wysłana przez: Wesz 2008-11-09 20:07:43
Phoenix, nic ci to nie da, dzięki punktacji zwanej Elo Rating, ilość punktów jaką zdobędziesz zależy od tego, ile punktów ma przeciwnik. Zakladamy że dwóch noobów chce grać ze sobą i nabijać punkty. Obydwoje mają mało punktów. Więc za każdy wygrany mecz, dostają mało. Im więszka różnica punktówa między graczami, tym większe straty/zyski.

Btw, wasze konta zostały założone.


Tytuł: Re: Polska Liga Gusanos - Test
Wiadomość wysłana przez: Phoenix 2008-11-09 20:14:44
Uwaga dla uzytkownikow Opery - nie wiem jak wy ale ja nie moglem sie zalogowac, na FF udalo sie bez problemu.


Tytuł: Re: Polska Liga Gusanos - Test
Wiadomość wysłana przez: Gizmo 2008-11-09 23:11:20
Próbowaliśmy z Phoenix'em rozegrać jeden mecz, wszystko było dobrze, ale:
-w podstronie "nadchodzące mecze" wcale nie było nadchodzącego meczu,
-na serwerze ping sięgał 4k, więc nie udało nam się zagrać,
-gdy chciałem zaznaczyć opcję "serwer niedostępny" dostawałem komunikat "robi się bom buc" i stan się nie zmieniał.

Podsumowując jak na razie nic nie było dobrze :o


Tytuł: Re: Polska Liga Gusanos - Test
Wiadomość wysłana przez: Wesz 2008-11-09 23:58:08
Zbieg okoliczności:p Podgląd nadchodzących meczy wyłączyłem już dawno, swoje mecze mozesz oglądać tu (http://liga.pordesign.eu/?mymatches), opcja serwer niedostępny i "jakaś tam jeszcze" nie działa, bo mi się nie chciało. Na ping nie mam wpływu, pewno Inosak zaopatrzał się w hardp0rn.


Tytuł: Re: Polska Liga Gusanos - Test
Wiadomość wysłana przez: Shivek 2008-11-10 07:45:54
Good job! Czekam na super updejta :)


Tytuł: Re: Polska Liga Gusanos - Test
Wiadomość wysłana przez: Pudzian3 2008-11-10 12:13:45
No, no, świetny pomysł. Mam nadzieję, że to jakoś wypali. Nie chciałbym, aby z biegiem czasu coś się z tym złego stało ;)


Tytuł: Re: Polska Liga Gusanos - Test
Wiadomość wysłana przez: michuK 2008-11-13 20:56:36
mnie sie pomysł podoba, osobiście mógłbym pomóc w budowaniu tego projektu: jako programista PHP JS ze znajomościa bazy danych txt i MySQL

można by zrobić rejerstracje, którą trza potwierdzić kodem z generowanego obrazka, użytkownik otrzymywałby maila z informacją, że takowa rejerstracja miała miejsce, a administrator musiałby potwierdzić rejerstracje mimo wszystko, po za tym użytkownicy nie zaakceptowani przez admina mogliby mieć ograniczone uprawnienia

michuK

//edit jeszcze jest problemik z logowaniem w IE i Operze, po za tym po zalogowaniu niepotrzebnie wyświetla się w menu pole rejerstracja :D

PS. jakby cosik zostawiam maila: michuK1616@o2.pl

Cytuj
Samo podanie swojego maila na forum cię dyskwalifikuje

czemu tak mówisz, jak ktoś chce sie czegoś dowiedzieć to wystarczy do mnie maila napisać, na drugi dzień będzie wiedział wszystko :D, po za tym nie podam byle komu np. adresów stron, które robiłem, a w zasadzie budowałem, nie podam też danych osobowych, bo głupi nie jestem :D


Tytuł: Re: Polska Liga Gusanos - Test
Wiadomość wysłana przez: InOsAK 2008-11-14 01:39:26
Samo podanie swojego maila na forum cię dyskwalifikuje  ::)
Joke, ale na przyszłość uprzedzam.

Serwer - zwykle raz na dzień ma duże pingi, bo wykonuje większe synchro ze światem zewnętrznym, ale nie trwa to dłużej niż 5min.Tytuł: Re: Polska Liga Gusanos - Test
Wiadomość wysłana przez: Shivek 2008-11-14 07:35:10
ja nie mam firefoxa :(
mam operę :(


Tytuł: Re: Polska Liga Gusanos - Test
Wiadomość wysłana przez: Guthrick von Kewpa 2008-11-14 13:04:33
Get firefox (http://www.mozilla.com/products/download.html?product=firefox-3.0.4&os=win&lang=pl). Plix o roxa.


Tytuł: Re: Polska Liga Gusanos - Test
Wiadomość wysłana przez: Wesz 2008-11-23 14:19:19
Widziałem że kilka meczy zagraliście, co prawda szału nie ma, ale czego można było się spodziewać po przymierającym community martwej gry. Anyway, jakieś opinie, sugestie?


Tytuł: Re: Polska Liga Gusanos - Test
Wiadomość wysłana przez: kujon 2008-11-23 19:59:50
Przydała by się otwarta rejestracja bo dużo ludzi zniechęca fakt że mają wysyłać do ciebie dane na pw :>, wydaje mi się że powinna zostać dodana opcja kiedy chcemy grać jakiś przedział godzin i dni, bo nie każdemu zawsze pasuje wyznaczony termin przez drugą osobę, przydało by się jeszcze zmodyfikować trochę system wyświetlania listy najlepszych, osoby które nie grały ani razu mają komplet pkt i są wyżej od osób które już grały.


Tytuł: Re: Polska Liga Gusanos - Test
Wiadomość wysłana przez: Wesz 2008-11-23 20:11:53
Rejestracja zamknięta jest tylko na okres testowy. Poza tym, jeżeli komuś ciężko wysłać pw, to dlaczego miałby dostać konto?

wydaje mi się że powinna zostać dodana opcja kiedy chcemy grać jakiś przedział godzin i dni, bo nie każdemu zawsze pasuje wyznaczony termin przez drugą osobę

Wyznaczanie przedziału czasu będzie nie wygodne, jednemu nie będzie pasował termin x, a drugiemu y, i tak będziecie się targować w nieskończoność. Konkretny termin jest spoko, albo go akceptujesz albo go odrzucasz. Zawsze możesz odrzucić zaproszenie i wysłać zaproszenie ze swoją propozycją.

przydało by się jeszcze zmodyfikować trochę system wyświetlania listy najlepszych, osoby które nie grały ani razu mają komplet pkt i są wyżej od osób które już grały.

To fakt, też o tym myślałem, ale co z tym zrobić? Nie wyświetlać osób które nie zagrały żadnego meczu? A może przesunąć ich na sam dół?


Tytuł: Re: Polska Liga Gusanos - Test
Wiadomość wysłana przez: Guthrick von Kewpa 2008-11-23 22:31:32
Cytuj
przyda³o by siê jeszcze zmodyfikowaæ trochê system wy¶wietlania listy najlepszych, osoby które nie gra³y ani razu maj± komplet pkt i s± wy¿ej od osób które ju¿ gra³y.

To fakt, te¿ o tym my¶la³em, ale co z tym zrobiæ? Nie wy¶wietlaæ osób które nie zagra³y ¿adnego meczu? A mo¿e przesun±æ ich na sam dó³?

Niech może ktoś poda jeden sensowny argument dlaczego tak jak jest w czymś przeszkadza. Przykładowy argument:
Pomurz przegrałem jeden mecz i mam mniej punktów niż ludzie z czystym kontem i przez to jestem 15 a nie 10 (warunki gusanos) albo 1500 a nie 1000 (warunki czegoś w co się gra).


Tytuł: Re: Polska Liga Gusanos - Test
Wiadomość wysłana przez: Robaq 2008-11-25 13:46:28
Na moje to pomysł z ustawianiem godzin w których można grać nie jest bez sensu. Nic skomplikowanego, po prostu w profilu rubryka "kiedy mogę grać" i podane dni tygodnia i godziny. Wtedy byłaby jakaś pewność, że komuś pasuje albo nie.


Tytuł: Re: Polska Liga Gusanos - Test
Wiadomość wysłana przez: daro 2008-11-30 21:35:00
Ikonka do "Przeciwnik nie podal wyniku po uplynieciu 24 godzin od podanego terminu" niedziała zbytnio o.O


Tytuł: Re: Polska Liga Gusanos - Test
Wiadomość wysłana przez: Shivek 2009-11-18 17:58:40
:<
Co z tą ligą?


Tytuł: Re: Polska Liga Gusanos - Test
Wiadomość wysłana przez: kujon 2009-11-18 19:50:28
umarła razem z gusanos :x


Tytuł: Re: Polska Liga Gusanos - Test
Wiadomość wysłana przez: Wesz 2009-11-18 21:46:40
rotfl


Tytuł: Re: Polska Liga Gusanos - Test
Wiadomość wysłana przez: Phoenix 2009-11-19 14:30:24
Liga cieszyla sie przeciez tak wielkim zainteresowaniem ze strony graczy...

edit: Najazd na ćzcianke i turneij po lanó w p0rnmoda !!1!
edit by wesz: nom, u g00tha na kfadracie!


TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb