Liga Liero
2019-08-19 20:05:17 *
Witamy, Gość! Prosimy, zaloguj się, lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika i hasło.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: ««« 1 2 [3] 4 »»»  Wszystkie   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Regulamin turnieju  (Przeczytany 21485 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
bushi
nowy
*

Reputacja: 0

I am the Lord of the rings!

« Odpowiedz #30 : 2006-06-25 20:34:55 »

Hmmm... turniej Smiley
Trzeba zobaczyc co to jest ten gusanos... Wink

Rozgromie was Cheesy

Panie, chroń nas przed tymi, ktorzy w Ciebie wierzą...
Jerac
Last SorLord
Egzekutor
Generał
*

Reputacja: 78

Uwaga zły i podły admin. Nie drażnić.

« Odpowiedz #31 : 2006-06-25 20:48:22 »

Ależ bardzo chętnie podłożymy się pod nóż. A konkretnie pod piłę ;]

I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.
Greybrow
Egzekutor
Generał
*

Reputacja: 67

Nothing but the rain

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #32 : 2006-06-25 21:54:35 »

hoho! bushi reactivation!

btw. Żadnych komentarzy do punktacji descentowej?
« Zmienione: 2006-06-25 22:06:37 przez Greybrow » Zapisane

Netsu
Pułkownik

Reputacja: 26

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #33 : 2006-06-25 22:34:59 »

Wydaje mi się, że lepiej nadawałby się na spore deathmatche gdzie ludzie podłączaja sie wychodzą z gry wielokrotnie. Na takie duele z ustalona liczbą żyć wolałbym jednak system fragi-samoboje, zwykły system liero, ew. podany w linku system ligi liero.

My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest
ChanibaL
Egzekutor
Generał
*

Reputacja: 49

praktykujący psychopata

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #34 : 2006-06-26 22:16:01 »

Ja bym obstawał cały czas za chyba najsprawiedliwszą w 1on1 - limit żyć, kto przekroczy przegrywa.

rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1
xmpp://ChanibaL@jabberpl.org
Guthrick von Kewpa
Personal Jesus
Gusanos Team
Generał
*

Reputacja: 28

WSh, are you pondering what I'm pondering?

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #35 : 2006-06-27 09:13:17 »

Ja mimo wszystko nie rozumiem za bardzo co jest niesprawiedliwszego w naszym pro, nielierowym, bo jeśli tylko to, że jest inne, to ja proponuje zakazać liero murzynom.

-What are we going to do tonight, Guth?
-The same thing we do every night, WSh...try and take over the world!1
Jerac
Last SorLord
Egzekutor
Generał
*

« Odpowiedz #36 : 2006-06-27 09:24:30 »

To tak samo jak z timelimitem. Nie potrafiliście podać żadnych jego zalet, a teraz inni nie potrafią podać wad tego systemu punktacji. Jest on moim zdaniem niezły - przedewszystkim prosty i logiczny. No i osłabi trochę dominację frag weapons, bo samobójstwo to de facto strata dwóch punktów...

I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.
Express
Gwardia
Pułkownik
*

Reputacja: 20

Kocham Liero!

« Odpowiedz #37 : 2006-06-27 09:35:15 »

Dla mnie wadą jest to, że można wygrać nie oddając nawet jednego strzału.
W ogóle - teoretycznie można odpalić grę i pójść na rower - i wygrać.

A jak coś się nie sprawdza w teorii to w praktyce też mi się nie podoba. Nawet, jeżeli prawdopodobieństwo takiego wyniku jest baaaardzo bliskie zeru.
Cyberworm
Kapral
**

Reputacja: -4

Polowanie czas zacząć!!! (kiedyś byłem Robal1)

« Odpowiedz #38 : 2006-06-27 09:53:09 »

:)Takich kolesi co nic nie robią powinno się wywalać z turnieju i tyle.
Jak mój przeciwnik nic nie będzie robił przez długi czas to wyślę scrrena z wynikiem sędziemu.
Albo najlepiej niecg sędzia, ogląda całą walkę jako obserwator, niech siedzi na serwerze i niech co jakiś czas sprawdza punktację.

Dobry robak, to martwy robak.
Jesteś na moim plazmowym celowniku,wg moich obliczeń masz 0% szans na przeżycie.
Netsu
Pułkownik

Reputacja: 26

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #39 : 2006-06-27 09:57:27 »

Ale express... w zwykłym liero tez mozna było wygrać nie ruszając klawiatury i było to moim zdaniem równie prawdopodobne co w tym systemie.

My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest
Wesz
Lucypher
Gusanos Team
Generał
*

Reputacja: 64

We eat the box?

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #40 : 2006-06-27 10:01:46 »

:)Takich kolesi co nic nie robią powinno się wywalać z turnieju i tyle.
Jak mój przeciwnik nic nie będzie robił przez długi czas to wyślę scrrena z wynikiem sędziemu.
Albo najlepiej niecg sędzia, ogląda całą walkę jako obserwator, niech siedzi na serwerze i niech co jakiś czas sprawdza punktację.

Cyberworm:
Idź szybko zapytaj się jeraca czy posiedzi 3-4 dni obserwując wszystkie mecze wh... A o nic nie robienie się nie bójcie, taka sytuacja nawet nie będzie miała miejsca.

Express
Gwardia
Pułkownik
*

Reputacja: 20

Kocham Liero!

« Odpowiedz #41 : 2006-06-27 10:17:45 »

No i co może zrobić taki sędzia zgodnie z regulaminem?
Nic.
A poza tym co to jest nic-nie-robienie?
Czy jak pobiegam od jednego brzegu ekranu do drugiego to już coś robię?
Czy muszę się jeszcze pobujać na linie?
No dobra, mogę nawet wystrzelić, ale powiedzmy, że snajperem nie jestem i wszystkie moje pociski idą w kosmos... nikomu nie robiąc krzywdy. I co wtedy? Też mnie (zaznaczam: niezgodnie z regulaminem) wywalisz?
Oczywiście można taką sytuację ująć w regulaminie, ale wtedy system nie ma już nic wspólnego z prostotą.

Jak dla mnie nadal system jest kulawy.
Nawet jeśli taki jest stosowany w Kłakach, to przypominam raz jeszcze: on może działać dobrze przy większej od dwóch liczbie graczy (choć nadal będzie teoretycznie możliwa równie absurdalna sytuacja).

Jerac: widziałeś gdzieś prostszy i logiczniejszy system niż lierowy, w którym wygrywa ten, kto dłużej zachowa choćby jedno życie?
Netsu: ok, jasne, ale tylko w sytuacji, kiedy przciwnik sam sobie odebrał wszystkie życia.
A w tym systemie mogę ja pierwszy stracić życia (nawet raz nie strzelając)... STOP

Khy, khy...
Nikt nie zauważył błędu w moich pierwszych obliczeniach, ja też nie.
Jeżeli gramy na życia to przeciwnik nie może mnie zabić 10 razy popełniając 12 samobójstw, bo po 10 gra się skończy i ja wygram. Czyli tu akurat jest ok, chyba że
...gramy na fragi - tu niebezpieczeństwo istnieje.

<czytam regulamin>
Z tego co widzę, limitowane są i życia i fragi, a F=>Ż - a więc taka taka sytuacja nie zaistnieje (w ogóle przy grze 1v1 czemu te wartości nie są równe?)

Więc wycofuję się rakiem z totalnej krytyki systemu, jednak pozostawiam swoją opinię:
najprostszy jest system lierowy: Szybciej tracisz wszystkie życia - przegrywasz.

Jerac
Last SorLord
Egzekutor
Generał
*

« Odpowiedz #42 : 2006-06-27 10:27:49 »

Express, ten system to JEST system Lierowy - tylko że samobije liczą się podwójnie, i tyle. Pozatym, jeśli ktoś jest na tyle cienki że zabija się sam 10 razy, no to to jest już moim zdaniem gorsze niż nicnierobienie.

...że w liero trudniej się zabić? No nie wiem. Stosunek moich fragów z zimma do samobiji jest pewnie 5:4 czy coś jak to, bo prawie połowa do mnie wraca. Na spajki wiecznie się nadziewam, a ostatnio zostałem wepchnięty z SG we własnego bignuka. Aua. (Przy okazji to pierwszy frag z tej broni jaki w życiu widziałem) ;]

W WH trzeba uważać na gotującego się jetpacka, fragi (ale to tak jak czikity czy inne takie) i gotujące się plazmy. To wszystko. Dla plazm wystarczy zapamiętać że Plasmagunem można bezpiecznie oddać 3 salwy, z PlasmaPistola jedną i jeszcze 2 strzały (to jest z DUŻYM marginesem bezpieczeństwa), jetpacka trzeba wyłączać natychmiast jak pojawi się napis "overheating", a granatów nie próbować wciskać do dziur bo przez lagi mogą się krzywo odbić. To naprawde nie jest AŻ tak trudne.

Wesz
Lucypher
Gusanos Team
Generał
*

Reputacja: 64

We eat the box?

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #43 : 2006-06-27 10:30:52 »

Express, przyglądam się temu wątkowi dłuższy czas, od kiedy zaczełeś pisać żę ten system jest zły. Quakowy system działa podobnie jak lierowo, mało tego jest 100 razy lepszy, nawet w Gusanos.
Jerac: widziałeś gdzieś prostszy i logiczniejszy system niż lierowy, w którym wygrywa ten, kto dłużej zachowa choćby jedno życie?

Sory żę się wtrącam :>:
UWAGA! Dobre, poprawione liczenie, z dnia 21.06.06
Kod:
            Fragi   Śmierci
Gracz A    1        12
Gracz B    12      15

Wynik końcowy gracza A:  Fragi A - (Śmierci A - Fragi B)
czyli: 1 - (12 - 12) = 1
Wynik końcowy gracza B:  Fragi B - (Śmierci B - Fragi A)
czyli: 12 - (15 - 1) = -2

Gracz A zachował 3 życia, więc według quakowego i lierowego systemu liczenia gracz A wygrał, tak to prawda wygrał, na dodatek w obu systemach ma 3 punktową przewagę. (Biorąc pod uwage to że w quake wynikiem końcowym jest właśnie wynik tego zawiłego działania matematycznego a w liero życia który zostały)

[Edit]Jerac się pospieszył...XD[/Edit]

fishman
Gość
« Odpowiedz #44 : 2006-06-27 10:37:18 »

Nio to jest troszke dziwne że mozna w tym systemie wygrać i nie oddajac strzału - to jest fakt.

Niewatpliwie potrzebne jest jakieś sedziowanie. Pomysł wprowadzenia obserwatora nie jest głupi, ale oczywiście nikt nie będzie siedział 2 dni i obserwował czy ktos nie kręci. Dobrze by było rozpisać wczesniej grupy i terminarze spotkań aby po pierwsze wszystko było jasne (kto gdzie i kiedy gra).A po drugie taka mała sugestia > proponuje żebyś to przemyslał Wsh'u, mianowicie zeby po kazdym skończonym meczyku jeden z graczy był obserwatorem następnego.....tak koło sie zatoczy i nikt nie zmarnuje całego swojego czasu. Wink

A tak na marginesie obserwatorzy to mi sie z PZPN kojarzą.... Grin
Strony: ««« 1 2 [3] 4 »»»  Wszystkie   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: