Liga Liero
2019-10-16 20:54:22 *
Witamy, Gość! Prosimy, zaloguj się, lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika i hasło.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowy wygląd strony  (Przeczytany 4975 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
ChanibaL
Egzekutor
Generał
*

Reputacja: 49

praktykujący psychopata

Zobacz profil WWW
« : 2006-07-15 05:32:53 »

Jak pewnie co po niektórzy zdążyli się domyśleć strona http://gusanos.liero.org.pl/ ma nowy wygląd. Zawdzięcza ona go Guth'owi któremu zrobienie projektu trwało dużo krócej, niż zmuszenie wielce uzdolnionego i wyjątkowo skromnego ChanibaL'a do poprawienia jego nieczystej roboty, sklejenie tego wszystkoego w stronę taką jaką widzicie i solidne ul33cenie.

Wszelkie zasługi itp można przypisywać mi. Jak coś nie działa, to chyba wszyscy wiemy kogo obwiniać (podpowiedź: Guth'a). Chwilkę potrwa zanim wszystko zacznie działać idealnie. Wiem, że linki wewnątrz artykułów mogą mieć kłopoty, pozatym jest już znanych kilka niedoróbek graficznych i chwilowy brak magicznych konfigmejkerów. Przy odrobinie szczęścia i samozapału jutro większość się poprawi. Z ciekawostek możecie na przykład dowiedzieć się jakie aktualnie serwery Gusanos są dostępne - wystarczy kliknąć na ikonkę kuli ziemskiej w pasku po boku.

Smacznego.

rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1
xmpp://ChanibaL@jabberpl.org
Guthrick von Kewpa
Personal Jesus
Gusanos Team
Generał
*

Reputacja: 28

WSh, are you pondering what I'm pondering?

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 2006-07-15 09:11:25 »

No, faktycznie wszystko ładnie wygląda, (dzięki o wielkiemu mnie!), aczkolwiek fonty tematowe, jak również te w nazwach mapów, modów, gusanosowów są trochę przekrowione, ot co! (przez Chaniblabla!)

-What are we going to do tonight, Guth?
-The same thing we do every night, WSh...try and take over the world!1
Greybrow
Egzekutor
Generał
*

Reputacja: 67

Nothing but the rain

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 2006-07-15 10:05:35 »

Jak dla mnie, to są jeszcze za małe. I w ogóle nic tam nie widać w tym lejałcie.
Bez instrukcji obsługi strony nikt się niczego nie domyśli Sad A to chyba jednak na odwrót powinno być...

kamil077
Gość
« Odpowiedz #3 : 2006-07-15 12:02:17 »

Nic dodac, nic ująć...
Poptostu piękna stronka, co prawda pierwszy kontakt z nią mnie zaszokował i nie wiedziałem co, gdzie, i jak działa,
ale to najpiękniejsza stronka o gusanos i w dodatku polska (nie licząc braku aktualnych map i modów).
Wesz
Lucypher
Gusanos Team
Generał
*

Reputacja: 64

We eat the box?

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 2006-07-15 12:06:56 »

Jak najszybciej uaktualnie dział download, przybyło jednak kilka map, modów etc.

Robaq
Sierżant

Reputacja: 10

:ASdF?

« Odpowiedz #5 : 2006-07-15 12:11:37 »

Popieram słowa Kamila, aczkolwiek nie widzę żadnych problemów z "co, gdzie i jak działa". Co do wielkości czcionek uważam że są w 100% ok, a jak ktoś ma problemy ze wzrokiem to od czego jest skrót ctrl++  devilish

Liero przymiera głodem, deal with it
[VT].:nomind:.
Bystrooki Kloc
Gwardia
Sierżant
*

=]

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 2006-07-16 17:39:14 »

Good job! Fajny remake.

moje spostrzezenia na szybko:

1. Czegos brakuje w top'ie strony. Rozumiem ze za obrazek po prawej robi za pseudo-top (logo?), ale brakuje elementu skupiającego uwagę. Jest gołe menu, nie wiadomo nawet czego strona dotyczy (brak wyraźnego tytułu). Lewy górny róg strony wogóle nie wykorzystany, a jest to ważna przestrzeń (konwencja mówi że klik tam powinien mnie przenieść na pierwszą stronę serwisu).

2. Brak meta tagów opisujących stronę (SEO)

3. Brak elementu H1 (SEO)

4. Na pierwszej stronie przydałyby się ze 3 zdania wyjasniajace co to Gusanos wogole jest, nad Newsami (z linkiem do downloadu). Na calej tej stronie o Gusanos nigdzie nie jest napisane co to właściwie jest (sic!)

5. Lightboxa zamienilbym na jego nowszą wersję - brakuje mozliwosci nawigowania po screenshotach prev/next.

6. Menu nie pokazuje w którym miejscu na stronie jestem (na której podstronie).

7. Pionowe menu nie opisane tekstowo.

8. Przy zwiększaniu rozmiaru czcionki dolna część menu zjeżdża w dół. Nie patrzylem w style, ale zdaje się że rozmiar albo margin podaliście w em'ach zamiast pixelach.

9. Prototype + Scriptaculous (circa 50 kB) ładowane na każdej podstronie.. po co? (do animowania tego obrazka po prawej u góry jedynie?)

10. Liquid layout, a w związku z tym ciezko się czyta długie linie tekstu przy wysokich rozdzialkach (brak max-width), u mnie 1650 x 1080  (ok, moze troche się czepiam.. Smiley )

11. Przydałaby się jakaś stopka, coś co zakończy layout strony - na wielu podstronach treść po prostu się urywa. Przy dłuższych podstronach mogłaby to być powtórzona nawigacja w formie samego tekstu, link na góre strony czy coś podobnego.

12. Patrze w kod i widze...
Kod:
<div class="rightobstructor40px" style="width:140px;">&nbsp;</div>
   <div class="rightobstructor40px" style="width:130px;">&nbsp;</div>
   <div class="rightobstructor40px" style="width:115px;">&nbsp;</div>
   <div class="rightobstructor40px" style="width:95px;">&nbsp;</div>
   <div class="rightobstructor40px" style="width:70px;">&nbsp;</div>
   <div class="rightobstructor40px" style="width:30px;">&nbsp;</div>
..say w00t ?

Na lepszy webaudit;) nie mam niestety czasu, jak cos mi przyjdzie do glowy to jeszcze napisze.

.: [VT] no!mind :.    ::The High Council Of Steven,  Vermis Templari Liero Clan ::
Disco per Spiritum Sanctum: sum homeopate. Haec veritas est. Hihi crede et mendum in aeternitate viva zwei [ruf mich an!!]
Greybrow
Egzekutor
Generał
*

Nothing but the rain

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 2006-07-16 18:45:23 »

Pokasowałem wiadomości. Prywatne kłótnie róbcie sobie przez pm.

[VT] Patrys
3V1L L33T
Egzekutor
Generał
*

Reputacja: 45

ph33r my 1337 n3kk1d skillz

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 2006-07-16 18:49:07 »

Kod strony to wielka kupa. Wygląd to mniejsza kupa, ale dalej kupa. Menu wygląda u mnie. jakbym się upił. Bardziej rozmytych mikrobów już chyba nie dawali. W ogóle czcionka poniżej 10px na czymś ważnym to pomyłka. Czerwone linki na szarym tle = źle.

Ani ten pierdolnik wciśnięty na siłę po prawej ani menu na górze nie potrafią mi powiedzieć, co oglądam. Strona też nie potrafi, bo połowa z podstron nie ma tytułu.

Mało tego, sama strona też nie ma tytułu. Wygląda, jakby nagłówek się zepsuł, albo banner reklamowy nie doładował. I wyłączcie to pier*olone latadło co miga mi od lewej do prawej. Mam nieodpartą ochotę je zestrzelić, tylko szkoda mi laptoka.

Wrażenia z frontu dla Vermis Templari VTTV relacjonował Ojciec Dyrektor Xiądz Patrys, posiadacz przeciętnej klasy notebooka z 15" matrycą o natywnej rozdzielczości 1024x768.

Patrys
The High Council of Seven
Vermis Templari
ChanibaL
Egzekutor
Generał
*

Reputacja: 49

praktykujący psychopata

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 2006-07-16 19:14:40 »

AD1, AD3 - mam na to pomysła nawet, ale nie jeszce nie doszlifowany i czekam z nim aż albo mi się zechce zrobić ludzkie fonty w menu albo zmuszę do tego Gutha

AD2 - przemyśli się, choć nie ukrywając to i tak konkurencji specjalnej nie mamy.

AD4 - zamierzałem zrobić artykuł tego typu który by się wyświetlał na głównej stronie.

AD5 - w nowej też mi brakuje jednej opcji, prawdopodobnie przerobię tą. Pozatym nowa jest już zbyt zbajerzona

AD6 - hm... zobaczę co da się zrobić, choć jest tego na tyle mało, że raczej nikt się nie pogubi. Chyba nawet mam pomysł.

AD7 - menu pionowe (sidebara) jest już wygimpowane w wersji z tekstami (choć przyznam, że obrazek on hover, ale alt i title już dawno są, zresztą chciałbym zauważyć, że bez js wszystkie działy są widoczne i menu też bez js nie będzie istniało), z pocięciem czeka jednak na wybór czcionki do menu, żeby wziąć identyczną.

AD8 - zbada się

AD9 - ... i do sidebara, i do newsów i do plików, i do screenshotów... w sumie to tylko do artykułów nie, ale to też może się zmienić. Mam nadzieję, że gzip coś pomurze.

AD10 - może też się czepiam, ale ja uwielbiam płynne. A i wiem, że w rozdzielczościach poniżej jakiś 700xcośtam menu jest niespecjalnie użyteczne, zajmę się tym

AD11 - zobaczę co da się zrobić, choć niesecjalnie wyobrażam sobię potrzebę dodatkowej tam nawigacji

AD12 - przeciwdziała włażeniu kółka na tekst (nie, klasy nie miały w tym miejscu sensu)

AD kupiaste kolorki - Guth się uparł na kolorki, Gutha wina z menu, to przez Gutha w liero nei ma pacha, nie wspominając o, że wszyscy dobrze wiemy kto spowodawał tsunami w azji i roznosi ptasią grypę...

AD pierdolnik, AD strona bez tytułu - patrz AD6

AD pier*olone latadło - chyba rzeczywiście to jakoś przykryję, bo zbytnio przykuwa uwagę.

AD szpan z laptopem 15"/1024x768 - 14(w praktyce jakieś 13.5)"/1024x768/zjechany, 12 letni(!) crt z kiepskim kontrastem.

rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1
xmpp://ChanibaL@jabberpl.org
Greybrow
Egzekutor
Generał
*

Nothing but the rain

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 2006-07-16 22:45:14 »

Ja jestem za powrotem tej strony primaprilisowej.
Chyba najlepszy projekt jaki widziałem do tej pory. Zachowałem go na dysku na przyszłość. I jak się dobiorę do mkporatalu, to to będzie strona wejściowa do LL

Guthrick von Kewpa
Personal Jesus
Gusanos Team
Generał
*

WSh, are you pondering what I'm pondering?

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 2006-07-17 22:09:06 »

Fakt, ten prymaaprylisowy pomysł bije na łeb nawet sajt q3arena.gry.imro.pl, a tak btw, to czy zdaje mi się, czy zeżarło szukarkę mapów, modów itpów?

-What are we going to do tonight, Guth?
-The same thing we do every night, WSh...try and take over the world!1
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: