Liga Liero
2019-08-24 15:02:07 *
Witamy, Gość! Prosimy, zaloguj się, lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika i hasło.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gusanos 3 Arena wydane  (Przeczytany 6934 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Wesz
Lucypher
Gusanos Team
Generał
*

Reputacja: 64

We eat the box?

Zobacz profil WWW
« : 2007-02-01 07:08:03 »

Nadszedł dzień oficjalnej premiery, tak więc w Wasze ręce oddajemy Gusanos 3 Arena – projekt nad którym pracowaliśmy już od dłuższego czasu, i który wstępnie jest gotowy do pokazania światu. Gra oparta jest o silnik Gusanos – rozwijającego się wciąż klona Liero, a jej głównym zamierzeniem jest pełne oddanie klimatu Quake’a 3 w realiach 2D. nie przesadzając, można spokojnie powiedzieć, że wszystko działa tak samo – fizyka ruchu postaci, bronie, mapy, itp. Jedyne dwie bardziej odbiegające od Q3 cechy, to brak możliwości celowania myszą - trzeba więc radzić sobie na klawiaturze, jednak jeśli ktoś grał kiedyś w Liero bądź pochodne to powinien przywyknąć, w przeciwnym wypadku mamy nadzieję, że pozytywna energia emanująca z gry pomoże się Wam przełamać Wink. Druga sprawa to rozdzielczość w jakiej przyjdzie się Wam zmagać - 320x240 – z punktu widzenia naszego nie robi to większej różnicy, ale pewnie warto wspomnieć.

Ogólnie naświetlając, wygląda to właśnie tak, ewentualne podstawowe problemy dotyczące konfiguracji czy komend można znaleźć w manualu, jeśli to nie wystarczy to pytać na kanale #g3a w sieci quakenet.org tudzież wejść na www.g3a.lupi.u2.pl

Ściągnij wersję 0.98 dla Windows

Ściągnij wersję 0.98 dla Linux Ubuntu
« Zmienione: 2007-02-02 17:13:42 przez Jerac » Zapisane

Fabio
Szeregowy
*

Reputacja: 3

« Odpowiedz #1 : 2007-02-02 17:32:29 »

Wreszcie jedna z moich ulubionych TC Wurmz, pojawia sie w nowej odslonie.

W pamieci wciaz wil mi sie filmik, ktory przedstawial mozliwosci nowego Quaka w srodowisko niekoniecznie 3D. Jako, ze owy film bardzo mi sie spodobal. W chwili pojawienia sie wiadomosci, o premierze Gusanos 3 Arena, nie moglem sobie odmowic sciagniecia tegoz. Samo sciaganie odbylo sie bez problemow. Przystepujemy do rozpakowania, tutaj chwila zastanowienia, czy G3A jest modem do Gusanosa, czy tez samodzielnie dzialajaca gra. Okazuje sie, ze jest totalna konwersja, nie wymagajaca Gusanosa na dysku. Mamy juz G3A potraktowane Winrarem na dysku. Odpalamy. Pierwszy szok - menu. Przyzwyczajony do Gusanosowego pseudo menu, nie spodziewalem sie tak ladnie stylizowanego na Q3 glownego ekranu. Wielki plus za to. Menu ladnie wyglada, ale wiadomo, nie wszystko zloto, co sie swieci. Rozpoczynamy energiczne klikanie na kazdy element. No i wszystko praktycznie dziala, niespotykane zjawisko w konwersjach Gusanosa Smiley Jedynie setting, nie za bardzo chcialo dzialac, tak jak ja to sobie wyobrazalem. Ale mysle, ze cale manu robi dobre wrazenie. Starczy tego ogladanie, trzeba pograc. Rozgrywke rozpoczolem od... ogladania map Wink No i tutaj duzy banan pojawil sie, na mojej watpliwej urody buzce. Swietnie przeniesione charakterystyczne elementy map Quaka3, do jego dwuwymiarowej konwersji. E-piwko za to chlopaki. Mapy juz z grubsza oblukane, rozpoczynamy rozgrywke wlasciwa. Mapa dm6. Dlaczego ? Sentyment z Quaka. Nie mialem za bardzo z kim pograc, wiec postanowilem zagrac z  botem. Zaczynamy gre. na poczatku male zamotanie, ocb z p#_team, lecz po paru sekundach moj umysl rozgryzl ta zagadke dziejow:) Sama gra - no bajka. Jezeli ID mialo by zrobic Quaka w 2d, to wlasnie tak chcialbym zeby wygladal. Bronie odwzorowane doskonale, a granatnik czuje, ze bedzie jedna z moich ulubionych broni Smiley Dalej rocket jump, jak w Quaku, plasma climb rowniez. Ekstaza. Chwila wprawy i juz mloce z Raila, jak Xaero na NM. Pare frag'ow, starczy, trzeba isc na trening. Wylaczam gre.

To tak po paru minutach grania, przedstawiaja sie moje odczucia, co do G3A. I subiektywnie przyznacje, ze jest super Smiley

Cos bardziej konstruktywnego, dotyczacego tego, co bym ewentualnie poprawil, napisze, jak pogram troche wiecej, niz jedna pratyjke z botem Wink

pozdrawiam

-this is madness
-madness....
-THIS IS SPARTA!
Wesz
Lucypher
Gusanos Team
Generał
*

We eat the box?

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 2007-02-02 19:45:56 »

Bardzo dziękuje za tak obszerną wypowiedź. Więc tak: setup w menu poprostu nie ma, nie dorobiłem jeszcze tego. Trzeba się spodziewać w nastepnej wersji. Odnośnie sztucznej inteligencji mogę powiedzieć że obecne boty to imbecyle, są to poprostu domyślne boty gusanosowe nie przystosowane do różnych akcji w g3, a co za tym idzie nie potrafią zrobić nic sensownego. Ale, jakoś w nie dalekiej przyszłości szykują się leet boty, z którymi będzie można grać godzinami. Co do gry, to polecam wbić na kanał #g3a, bądź #ligaliero na quakenecie, i zagrać z guthem, mną, bądź kimkolwiek innym by zasmakować prawdziwego klimatu g3a. W sumie widzę, że nikt nie docenia g3 tak jak powinien, jezeli nigdy nie grał w q3. Ofkors odrazu widać że Fabio jest równie napalonym lanserem kłaka, jak ja i guth. Btw, odkryłem już z jeracem kilka błędów w netpleju, co za bradzo uniemożliwia grę, więc obiecuje jak najszbciej poprawić owe błędy.

Guthrick von Kewpa
Personal Jesus
Gusanos Team
Generał
*

Reputacja: 28

WSh, are you pondering what I'm pondering?

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 2007-02-02 21:18:26 »

Inderdaad, kogoś takiego właśnie potrzebujemy Wink Poszukaj więcej siebie, byłoby miło. Wink

-What are we going to do tonight, Guth?
-The same thing we do every night, WSh...try and take over the world!1
Robaq
Sierżant

Reputacja: 10

:ASdF?

« Odpowiedz #4 : 2007-02-17 22:54:26 »

Download dla Ubuntu nie działa  Sad
Napisana: 2007-02-10 23:25:31
Już ok, poszukałem na oficjalnej stronie g3a, ale tak czy owak link wypadałoby poprawić.
Napisana: 2007-02-10 23:41:53
UBER TRIPLEPOST
A więc kolejny problem  inquisitive
Nikt sie nie może dołączyć do mojego serwera ani ja nie moge sie podłączyć do kolegi który hostował z włączonym hamachi(oczywiście z tej samej sieci)! stunned
« Zmienione: 2007-02-17 23:03:35 przez robaQ » Zapisane

Liero przymiera głodem, deal with it
Wesz
Lucypher
Gusanos Team
Generał
*

We eat the box?

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 2007-02-17 23:45:50 »

Problem pojawia się wyłącznie przy próbie łączenia się przy pomoc hamachi?

ADIo
Kapral
**

Reputacja: 1

« Odpowiedz #6 : 2007-02-18 11:05:00 »

A bez hamachi może zadziałać Huh.
Tylko z hamachi próbowaliśmy.

EDIT: Próbowaliśmy bez. Jak robaQ się dołącza, to ma "couldn't estabilish connection" Undecided.
« Zmienione: 2007-02-18 11:34:52 przez ADIo » Zapisane
Robaq
Sierżant

« Odpowiedz #7 : 2007-03-01 17:46:47 »

W jakim programie graficznym zrobione są mapy do g3a?
P.S. Czyli nikt nie wie jak rozwiązać ten problem z hamachi... Cry

Wesz
Lucypher
Gusanos Team
Generał
*

We eat the box?

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 2007-03-01 20:25:40 »

Mapy robione są w gimpie.

Co do hamachi to wydaje mi się że jakiś firewall go blokował, Fabio i Tzm grali po hamachi, i nie było żadnych problemów.

ADIo
Kapral
**

Reputacja: 1

« Odpowiedz #9 : 2007-03-02 11:42:17 »

No ja już wcześniej miałem wyłączony firewall. Nie wiem jak robaQ.
Robaq
Sierżant

« Odpowiedz #10 : 2007-03-02 18:36:57 »

Też. W dodatku firewall routerowy też jest disabled więc wygląda to bardzo podejrzanie brood
EDIT: Omg ale z nas nooby... A więc wszystko działa, poprostu jak hostowałem to zaznaczałem "register to master server" i hostowało jako po netó a nie przez LAN.
« Zmienione: 2007-03-02 19:54:03 przez robaQ » Zapisane

SeaSoft
Gość
« Odpowiedz #11 : 2007-04-10 13:23:56 »

Bardzo ciekawa i ładna wersja Quake'a 3 w 2D. Chyba najlepsza, jaką widziałem. Ta szczegółowość map, odwzorowanie broni i ogólnie dbałość o szczegóły (np. menu, jak ktoś już wspomniał) zasługuje na uznanie.

IMHO wolę jednak klimat Unreala, bo Quake 3 jest dla mnie zbyt "ciężki" i przygnębiający, natomiast Gusanos 3 Arena to kawał porządnie wykonanej roboty. Gdyby dać rozdziałkę choćby 640x480... Ale nawet w 320x240 (czy w dosowym 320x200) gra wygląda pięknie, choć to ma drugorzędne znaczenie.

Podoba mi się jakość wykonania fizyki graczy, bo, mówiąc szczerze, nawet nie czuć jakichkolwiek powiązań z oryginalnym Gusanos (oprócz wybierałki z master serwera). Gracze poruszają się odpowiednio szybko, pociski też, wszystko jest naprawdę dopracowane. Gratuluję.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: