Liga Liero
2019-05-25 04:47:54 *
Witamy, Gość! Prosimy, zaloguj się, lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika i hasło.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Poradnik-Najlepsze bronie  (Przeczytany 7140 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Grizz
nowy
*

Reputacja: 2

« : 2007-10-01 13:11:00 »

Postanowiłem napisać taki poradniczek, o prosiłbym, jeżel iadminom będzie wydawałsię dobry, aby zamieścić go w dziale na forum "Podręczniki" albo nawet i na stronie głównej.

----------------------------

Jesteś nowy, i nie wiesz jaką broń warto wybrać? Encyklopedia broni Ci nie pomogła? Ten poradnik jest dla ciebie! Opisane są tu tylko bronie, które są NAJLEPSZE, żadne inne.

Larpa. Jest świetną bronią, jeżeli nasz przeciwnik nie używa często linki, prawie cały czas jest na dole, a owy dół jest dobrze odsłonięty. Świetnie tą bronią zaspamować otwarte miejsce. Wysyła ona rakietę, która wypuszcza za sobą dużo małych kuleczek zadających(niestety) małe obrażenia. Jednak dzięki szybkiemu ładowaniu i nawet sporej ilości naboi można nią sporo zdziałać. Dobra jest również, gdy naszemu wrogowi szczęśliwie (dla niego) została minimalna ilość HP. Zawsze może nas zabić bądź sporo odebrać życia. W takim wypadku larpa jest niezastąpiona, pare kulek powinno się z nim rozprawić. Po co wystawiać wtedy dużo odbierające bronie, którymi nie wiadomo czy się trafi, skoro można pokryć większość mapy kuleczkami, które i tak go zabiją? To idealna broń na dobitkę ledwo żyjącego przeciwnika.

Big nuke. Jest to chyba najlepsza bomba w grze. Wybuchając, rozpryskuje po mapie odłamki, które nie wybuchają po zetknięciem się z liero bądź ziemią/ścianą, ale po czasie wybuchają zadając ogromne obrażenia. Jej minusem jest jednak długi reload i długi czas zanim odłamki wybuchną. W tym czasie przeciwnik sprawnie posługujący się linką może uciec. Jednak jeżeli wypełnimy odłamkami jakiś długi korytarz przeciwnik w nim będący powinien zginąć. Jak również Larpa, jest świetną bronią na zabicie ledwo żyjącego wroga. Po pierwsze dlatego, że odłamki są praktycznie wszędzie, a po drugie dlatego, że owe odłamki po wybuchu rozpryskują maluteńkie odłameczki, przed którymi ciężko uciec. Co prawda te odłameczki prawie nic nie odbierają, ale na dobitkę są idealne. Dobrze jest go również „wcisnąć” w sufit. Odłamki spadają i na ziemi wybuchają. Jeżeli przeciwnik nie zauważył co zrobiliśmy nie ma szans.

Chiquita Bomb. Kolejna genialna bomba. Wybucha, rozsyłając banany, które po zetknięciu z liero wybuchają zadając niezłe obrażenia. Świetna broń, którą powinien mieć każdy. W dodatku, gdy wybuchnie idealnie pod wrogim liero, mamy 100% fraga Wink

Doomsday. Wysyła dużo rakiet (8 naboi=16 rakiet!) Które zadają spore obrażenia, a przy trafieniu wszystkimi zabijają. Dobra jest również, aby odepchnąć przeciwnika od siebie, chociaż do tego celu lepsza jest broń, którą zaraz opisze…

Super Shotgun. 2 magazynki, długie ładowanie, więc broń dla ludzi z celem. Z bliska zadaje bardzo duże obrażenia, co jest jej jednym z większych atutów. Świetna do ucieczek. Bardzo dobrze nas odpycha. Podczas ucieczki warto nakierować celownik w przeciwnika i strzelić. Nas daleko odrzuci, jego na jakieś 2 sekundy powstrzyma. Warto mieć ją w zestawie, aczkolwiek nie jest jakaś niezbędna.

Gauss Gun. Wystrzeliwuje jeden nabój i tylko jeden ma w magazynku. Ludzie ją bardzo wychwalają, ja ją tak średnio lubie. Jedno trzeba przyznać, ma ogromną szybkość. W dodatku odbiera prawie połowę życia i średnio-szybko się ładuje. Idealna broń dla ludzi z celem, lubiących grę na długi dystans

Spikeballs. I o to broń, bez której nie można się obejść! IMO najlepsza broń w grze. Wystrzeliwuje osiem kulek, które zadają niesamowite obrażenia. Wszystkimi można odebrać ponad 70 HP! Wystarczy być blisko przeciwnika i wystrzelić. Może zaskoczyć nagle przeciwnika to, że straci ponad połowę życia. Wtedy wystarczy go dobić. A że jesteśmy blisko, warto Super Shotgunem. Po takim kombo przeciwnik ginie. Można również nieźle zaspamować nią małe obszary. Przydatna jest również, gdy mamy malutką ilość HP i nie mamy jak załatwić przeciwnika. Lecimy na niego i wystrzeliwujemy zanim on strzeli w nas. Tym bliżej tym lepiej, jednak lepiej uważać żeby on nie był pierwszy. Takie „kamikadze” może nieźle wkurzyć wroga. Ale, przecież to tylko gra Wink

Missile. Rakieta sterowana ręcznie. Zadaje niezły damage, nawet szybko się ładuje. Warto dodać że klawisz którym sterujemy do góry, przyśpiesza lot rakiety. Warto potrenować tą broń, ponieważ na początku łatwo się nią nie steruje, ale później można wlecieć nią w każdy zakamarek będąc daleko od przeciwnika. Pamiętajmy tylko żeby nas nie zaatakował kiedy sterujemy missilem. Wtedy najlepiej zmienić broń. Niech missil gdzieś sobie wybuchnie, a my będziemy walczyć z wrogiem.
Terminator12
Gość
« Odpowiedz #1 : 2007-10-01 13:34:59 »

Jak miałem z 7 lat to z kolegą zawsze do zestawu brałem big nuka.Teraz on prawie wogóle w liero niegra,ja troche czesciej.A z poradnikiem absolutnie się zgadzam.
« Zmienione: 2007-10-09 16:21:23 przez Terminator12 » Zapisane
Jerac
Last SorLord
Egzekutor
Generał
*

Reputacja: 78

Uwaga zły i podły admin. Nie drażnić.

« Odpowiedz #2 : 2007-10-01 14:36:14 »

Grizz, tego, no... grałeś kiedyś w Liero? Bo mam wrażenie że nie. Chiquita dobra? Big nuke?

Gram w tą grę (no, w Promoda głównie, ale czasem też w 1.33) 5, a może i 6 lat. Stoczyłem niezliczoną ilość pojedynków, i myślę że nie jestem cienki. Przez te 5 lat od chiquity zginąłem dokładnie 4 razy, nie licząc testów i gry czysto for fun. Dwa razy od smufa w wurmz!, kiedy to dałem nabrać się na wkopaną w ziemię czikitę, raz od Maćka - kumpla z liceum, dobił mnie jeden zabłąkany bananek, i raz sam się zabiłem jak mi się krzywo na krosach odbiła i no cóż, zeżarłem całą. Cztery. Big nuke zabił mnie raz. Dużo odłamków, powiadasz? Zanim się główna bomba rozpadnie, będę w połowie drogi do Ciebie. Zanim małe się rozproszą, będziesz miał 50% mniej hp. Zanim bombki wybuchną zginiesz. Zanim dolecą do mnie najmniejsze odłamki będę po drugiej stronie mapy. Ta broń nie ma przyszłości, bo jest za wolna.

A spajki są po prostu za mocne, do tego stopnia że ciężko wygrać z kimś dobrym kto używa spajków nie mając ich.

Nie wspomniałeś o wielu innych dobrych broniach. Gdzie bazooka, gdzie rifle, gdzie zimm? Ale czego oczekiwać po spisie najlepszych broni w Liero w którym widnieje Big Nuke...

I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.
Robaq
Sierżant

Reputacja: 10

:ASdF?

« Odpowiedz #3 : 2007-10-01 14:41:26 »

Tak se, aczkolwiek roxa sobie zarobiłeś, za inicjatywę. Widać, że to poradnik troszeczkę od nooba dla noobów - big nuke to gówno, nadaje się tylko na słabych graczy, którzy nie umieją szybko używać liny, średnio lubisz gaussa - to broń którą TRZEBA mieć opanowaną.

BTW: Graj w ProMode!!!

Liero przymiera głodem, deal with it
Grizz
nowy
*

Reputacja: 2

« Odpowiedz #4 : 2007-10-01 14:42:45 »

Jerac:

Napisałem "W tym czasie przeciwnik sprawnie posługujący się linką może uciec."

Napisałem przecież, że gdy przeciwnik się umie posługiwać dobrze linką, spokojnie zdąży uciec. Jednak na przeicwników którzy np nie używają zbyt dobrze linki/nie mają się czego złapać/sterują missilem i nie widzą siebie jest to broń świetna ponieważ masz pewnosć że sporo HP mu odbierzesz bądź nawet zabijesz. IMO

BTW. Nie jestem noobem, bo mimo że mało grałem w liero, patrząc na youtube na filmy od pro, nie jestem wcale dużo słabszy. Czasem nawet mój skill jest porównywalny

Edit: Napisałeś "Gdzie bazooka, gdzie rifle, gdzie zimm"
Bazooka jest zbyt wolna, nadaje isę tylko na bliskie dystansy. Pozatym stanowczo lepszy jest doomsday jeżeli już coś.

Rifle, tak? Liero to gra dynamiczna, prawie cały czas w ruchu. Nie za dużo ma się czasu żeby przystanąć, wycelować w przeciwnika który się rusza, a jak korzysta z linki to bardzo szybko. Nie zawsze nabój leci dokłądnie tam gdzie pokazywał celownik. A jak trafisz to zadasz mu i tak średniego damage. W biegu ta broń to cholerstwo największe.

Zimm? To jest do niczego! Z daleka jak strzelisz i przeciwnik uniknie/ty nie trafisz, nabój nie wiadomo gdzie wyląduje, może nawet w ciebie. Obrażenia są co prawda niezłe, ale co z tego? Nadaje się tylko żeby wykorzystać np ściane i odbić od niej zimma trafiając przeciwnika a samemu nie wychodząc na pole bitwy. Wykorzystać element zaskoczenia. Ew. na bliskie odległości, ale gdy przeciwnik podskoczy, zimm może się odbić od ściany i sam dostaniesz. Jak już coś, to wolałbym dodać Chainguna niż cokolwiek z tego co wymieniłeś.
« Zmienione: 2007-10-01 15:02:21 przez Grizz » Zapisane
Robaq
Sierżant

Reputacja: 10

:ASdF?

« Odpowiedz #5 : 2007-10-02 15:03:02 »

LOL, Liero to gra dynamiczna, to prawda. Ale równie dynamicznie i szybko można celować z Rifla/Gaussa. Sam chociaż preferuję linę i spajki, zawsze mam w arsenale gaussa, i umiem nim strzelać na tyle celnie, że radzę sobie zarówno na mapach typowo manewrowo-taktycznych (np. pokolenia) jak i takich gdzie jest duużo przestrzeni i umiejętność snajpienia jest bardzo ważna.
Zimm do dupy? Buożesztymój! Nie gram tą bronią aczkolwiek ginąłem od niej wiele razy w węższych miejscach na mapie, i nigdy nie powiem że ta broń jest do dupy, czy nawet słaba...

Liero przymiera głodem, deal with it
Jerac
Last SorLord
Egzekutor
Generał
*

Reputacja: 78

Uwaga zły i podły admin. Nie drażnić.

« Odpowiedz #6 : 2007-10-02 17:24:05 »

Akurat w 1.33 rifle/gauss są do dupy, bo zbugowane, ale widywałem ludzi którzy grają nimi pomimo tego buga.

Grizz, bazooka wolna? Dla kogoś kto używa big nuka? Pfff Cheesy

I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: