Liga Liero
2019-08-26 02:33:22 *
Witamy, Gość! Prosimy, zaloguj się, lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika i hasło.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Supreme Commander (+ dodatek Forged Alliance)  (Przeczytany 5584 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Obelix
Sierżant

Reputacja: -15

I'm Back!

« : 2008-03-04 20:07:59 »

To jest rewolucja... według mnie zdecydowanie najlepszy RTS ever, w tej grze nie ma chyba ani jednej rzeczy która by grze wychodziła na złe.
Skala gry jest wielka, najmniejsza mapa ma coś około 5km2 a największa 80, a kamerę można od perspektywy mapy satelitarnej na której "klika się po kwadratach i trójkącikach" przybliżyć tak że jedna jednostka jest na całym ekranie.
Sama rozgrywka jest ciekawa i zmusza do myślenia, i nie ma pomiędzy rasami syndromu "kamień papier nożyce" czyli ta rasa dobra na tamtą ale słaba przeciw tej itd.
różnice między nimi są niewielkie lecz odczuwalne, a najważniejszą cechą jest konieczność stosowania kombinacji jednostek, nie ma tu oddziałów strzelających i do celów naziemnych i powietrznych (poza marynarką którą też trzeba obstawiać bo sami sobie średnio radzą), natarcie trzeba obstawić obroną AA i najlepiej jeszcze lotnictwem które też trzeba ochraniać.

No i chyba niektórzy sie ze mną zgodzą że najbardziej irytującą rzeczą w historii RTS często były sytuacje kiedy naszą wspaniałą rozgrywkę trafiał szlag przez jednego n00ba który narobił niezliczoną ilość czołgów jednego typu i zalał nas tym badziewiem, tutaj nie ma takiej opcji. nawet obrona T1 (pierwszego poziomu technologicznego) potrafi zrobić ładne kuku więc najlepszym wyjściem jest po prostu szukanie dziur w obronie przeciwnika lub zmasowany atak artylerią (ale taki z reguły kończy się zgibnięciem naszych dział z winy bombowca strategicznego).

No i w tej grze ABSOLUTNA NOWOŚĆ - Inteligentne boty!

Może tym co jej nie znają to trochę tą grę przybliżyłem, niemniej temat założyłem po to żeby tacy maniacy jak ja mogli sobie pogadać (jeśli tacy są, a mam nadzieje)
No cóż, gram UEF bo najbardziej mi pasują, Aeonów nie ogarniam bo ogólnie nie lubie religijnych oszołomów, a Cybranami nie grałem jeszcze na poważnie.
Najczęściej stosuje taktykę Ghetto Gunship (dla nieobeznanych - lekkie roboty wszystkich trzech ras mają możliwość strzelania z transportowców, ładuje się takich 6 na transporter i lata nad przeciwnikiem spuszczając mu grad ołowiu na łeb, taktyka bardziej na rush i do wsparcia, pozatym nie można wybierać celu do ostrzału i taktyka jest raczej słaba jeśli przeciwnik ma jakąś poważną obrone AA, ale w wykonaniu piękna po prostu) we wsparciu tradycyjnego natarcia na najsłabszy punkt bazy.

a tak wogóle to ktokolwiek wie o czym gadam? Tongue
« Zmienione: 2008-03-11 11:05:53 przez Obelix » Zapisane
Michał Mleczko
Kapral
**

Reputacja: 6

koniec odsiadki!

« Odpowiedz #1 : 2008-03-10 23:09:43 »

Szczerze, to nie, ale google wiedziało Smiley spoko gierka, jak któryś z moich kumpli będzie miał to pożyczę, bo tak 80 zł wywalić to mi trochę szkoda. Ale muszę to odpalić, chociażby żeby przekonać się, czy twój bardzo obrazowy opis nie jest przesadzony. Można się spytać, na jakim sprzęcie ta gierka wyglądała tak ładnie? BO wymagania to ma takie... no nie wiem, średnio-wysokie... ale 8 Gb HDD?Huh kurcze, to samo co Wiedźmin. Już wiem, po co są dyski terabajtowe...
Obelix
Sierżant

Reputacja: -15

I'm Back!

« Odpowiedz #2 : 2008-03-11 11:05:32 »

Na moim sprzęciku (Intel Core2Duo 2.66ghz, 2 giga ramu i grafika ATI Radeon Sapphire HD 3850 512mb) wygląda piknie, chociaż i tak potrafi lekko przyciąć na zbyt dużym zbliżeniu przy wielkiej bitwie (albo wybudowaniu zbyt wielu wyrzutni SAM xD)

co do 80 zł - WARTO, jak diabli, tak dobrej strategi to przez parę ładnych lat nie będzie (i Star Craft 2 tego nie zmieni)
Michał Mleczko
Kapral
**

Reputacja: 6

koniec odsiadki!

« Odpowiedz #3 : 2008-03-11 15:56:30 »

No to ja na takie wodotryski nie mam co liczyć - gf 7600 go, coreduo 1.73 i też 2Gb ramu. Ale z drugiej strony - Wiedźmin na min detalach i w podziałce 1400x900 wygląda super. A żeby nie było, że za 130 zł wiedźmina kupiłem, a 8 dych mi szkoda - dostałem go.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: