Liga Liero
2019-08-23 21:16:38 *
Witamy, Gość! Prosimy, zaloguj się, lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika i hasło.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Patch do społeczności  (Przeczytany 6817 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Guthrick von Kewpa
Personal Jesus
Gusanos Team
Generał
*

Reputacja: 28

WSh, are you pondering what I'm pondering?

Zobacz profil WWW
« : 2008-06-11 22:52:41 »

Dużo ostatnio mówi się o reorganizacji, czy tam połączeniu społeczności gusanos i skupieniu jej w jednym miejscu. Sama idea jest dobra i prosta, jej wykonanie, czy też zamysł, cóż, długo by się rozwodzić. Streszczając to w jednym zdaniu - szkoda, że największą przeszkodą w zjednoczeniu społeczności jest... społeczność. No właśnie.

Jakiś czas temu członkowie Elite Clanu z Phoenixem na czele wymyślili własną koncepcję scentralizowania systemu. Jak? powstała strona www.gusanos.pl, która w zamyśle miała właśnie stać się centrum robaczych dyskusji i spotkań, stworzyć niezależne źródło informacji, na którym członkowie różnych klanów wymieniali by swoje poglądy, prowadzili wspólne dyskusje. Poprosili nas nawet o promowanie samej strony, coby ludzie dowiedzieli się o jej istnieniu i zaczęli uczestniczyć w jej życiu. Brzmi wielkodusznie i bardzo innowacyjnie.

Od dawna było tak, że nowi użytkownicy liero czy też jego klonów (głównie Wurmz! kiedyś i Gusanos obecnie. Nie klasyfikujemy LieroX ze względu na jego odmienność w stosunku do Liero) - o jakichkolwiek ambicjach - rejestrowali się i udzielali na naszym forum. Tworzyli społeczność. Gusanos stworzyło dosyć dobre warunki do powstawania odrębnych społeczności graczy, czyli prościej mówiąc, klanów. Ile ich razem powstało, ile upadło, cóż, te nawet chyba ciężko zliczyć. W każdym razie te, które miały dobre fundamenty działają do dziś, zrzeszając aktywnych graczy. Strony klanowe oraz klanowe fora, natomiast, zamiast skupiać się na sprawach klanowych, próbują stanowić jednocześnie centra informacyjne oraz udostępniają/udostępniały download w ilościach dostępnych na gusanos.liero.org.pl, przez co centrum wydawać by się mogło jest wszędzie i nigdzie jednocześnie  - Z tego właśnie powodu powstała wspaniałomyślnie www.gusanos.pl

Z jakimi szansami na przetrwanie i faktycznie stanie się centrum gusanos? Sami autorzy jak i ci, którzy tam zaglądają pewnie zauważyli, iż z małymi, gdyż nikt się właściwie projektem nie interesuje. Poza tym, dlaczego nie kontynuować tego, co stare i sprawdzone.

Kończąc już wywód wstępny, przejdę do rzeczy. Jako że sami założyciele gusanos.pl, czy osoby współtworzące mówią o potrzebie kompromisu - Fora klanowe są nieduże, bez problemu można wydzielić na forum Ligi Liero oddzielne działy dla nich. Jeśli chodzi o administratorowanie i moderowanie, pisanie newsów, dajemy je obecnym administratorom/moderatorom for klanowych, w obrębie niekoniecznie tylko działu dotyczącego klanu, ale też, jeśli pewnie wyraziliby chęć, działu gusanos, liero, itp. W sprawie gusanos również mowa o dodawaniu artykułów plików itp. na gusanos.liero.org.pl. Strony klanowe natomiast niech będą stronami klanowymi i dotyczą spraw klanowych, a nie udają nowe portale. Zawsze można je uwydatnić na stronie LL.

Co zyskujemy? Skupiamy (mówiąc tutaj nie o nas ale o nas i o Was) w ten sposób dyskusje klanowe jak i dyskusje dotyczące społeczności, modowania, mapowania, problemów, w jednym miejscu, bez reklam, z szansą, że naszą pracę zobaczy i doceni więcej osób, a ciekawe informacje, pomysły nie utoną w pustkach 15 klanowych for. Mowa tutaj nie tylko o tych aktywnych użytkownikach forum, ale również o zastępach gości odwiedzających stronę Ligi Liero. (krótka analiza statystyk forum ponad 2000 odwiedzin dziennie, mówi sama za siebie).

Z "nową" starą krwią, łatwiej będzie utworzyć rzetelną bazę informacji o gusanos, społeczności, itp., nie ma przecież żadnych przeszkód, które nie pozwoliłyby na rozwijanie zasobów strony czy wprowadzania nowych rozwiązań, właśnie poza tą jedną małą, jaką jest rozbicie społeczności.

Osobiście, gdybym był członkiem jakiegoś klanu i faktycznie chciał jednoczyć aktywnych graczy, rozważyłbym wyżej wspomniane propozycje, dorzucił swoje pare groszy itp., zapraszam więc do dyskusji, szczególnie członków wcześniej wspomnianych klanów jak i pomysłodawców gusanos.pl, bo to głównie do Was kierowany jest ten artykuł Wink

-What are we going to do tonight, Guth?
-The same thing we do every night, WSh...try and take over the world!1
Netsu
Pułkownik

Reputacja: 26

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 2008-06-11 23:15:40 »

Jako "zwykły czytacz" mogę dodać, że wolę oczywiście mieć wszystko na lidze liero (i ewentualnie JEDNYM portalu o gusie), którą znam od dawna, niż szukać osobnych for czy portali. O takim gusanos.pl nic wcześniej nie wiedziałem a nawet teraz kiedy o tym wiem, zwyczajnie nie chce mi się (taki ze mnie typowy user) regularnie odwiedzać następnej strony o liero/gusanos.

Pomysł z połączeniem wszystkich for pod sztandarem ligi liero i wszystkich portali pod sztandarem gusanos.pl LUB gusanos.liero.org.pl brzmi bardzo rozsądnie.

My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest
Wesz
Lucypher
Gusanos Team
Generał
*

Reputacja: 64

We eat the box?

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 2008-06-12 06:24:32 »

Imo po wzmocnieniu szeregów Polish Gusanos Teamu o Kujona i Phoenixa, można by podpiąć domenę gusanos.pl pod gusorga. Następnie na robalu utworzyć kilka małych kont na strony klanowe (robal jest chyba gruby rzechój, więc i tak się marnuje) + podarować subdomenę gusanos.pl/robal.org. Później można myśleć o zmianach na stronie gusanos.liero.org.pl, layout etc. Jak wszystko będzie się jakoś składnie kulać, pomyślimy poważnie o lidze.

Greybrow
Egzekutor
Generał
*

Reputacja: 67

Nothing but the rain

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 2008-06-12 07:14:21 »

Z jednej strony brawa za chęci i wykonanie. Smiley
Z drugiej popieram przedmówców. :/

Phoenix
Żniwiarz
Kapral

Reputacja: 3

if you wanna be dumb, you better be tough

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 2008-06-12 10:06:09 »

:O

hmm, nie wiem od czego zaczac... Juz jakis czas temu powstal ten pomysl na zrzeszenie (na razie klanow) i o dziwo po wielu godzinach rozmow udalo sie namowic 2 z 3 wiekszych klanow (3 klan rozwaza to) na usuniecie wlasnych for i polaczeniu na gusanos.pl. Jednak w tej sytuacji trzeba bedzie jakos zmienic plany.

Pozostaje kwestia omowienia spraw technicznych etc, oraz to jak zareaguja na kolejna zmiane planow pozostalem klany. A wbrew pozorom nie tak latwo dogadac sie ze wszystkimi administratorami stron, nie wszyscy sa zarejestrowani na LL.

Elite clan site | Take the red pill and stay in wonderland...
Netsu
Pułkownik

Reputacja: 26

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 2008-06-12 10:30:49 »

Myślę, że nawet gdyby tylko jeden z tych klanów miał się zgodzić na taką inicjatywę to warto ją podjąć. No i warto by posiedzieć nad gusorgiem żeby stał się nieco atrakcyjniejszy - mam nadzieje, że połączenie redakcji do tego się przyczyni. Na przykład dodać system oceniania modów bo jest ich już na tyle dużo że przejrzenie wszystkich jest uciążliwe, a kiedy chciałem posortować je według downloadów to najpopularniejsze wyświetliły się na samym dole... mocno się zdziwiłem na początku widząc swój mod na "drugim" miejscu, bo jeśli użytkownik nie rozwinie szczegółów to nie dowie się gdzie ta lista się zaczyna. To samo tyczy się map. No ale to tak przy okazji.

My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest
Guthrick von Kewpa
Personal Jesus
Gusanos Team
Generał
*

Reputacja: 28

WSh, are you pondering what I'm pondering?

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 2008-06-12 10:43:24 »

To niestety jest skutkiem lenistwa (oj wiem, dla Ciebie to zapracowanie rzechój i w ogóle) Chanibala, mówiłem mu o sortowaniu i w ogóle tysiąc razy swego czasu :<

Anyway, w razie gdyby pomysł wypalił, strona zostałaby przebudowana.
« Zmienione: 2008-06-12 11:06:13 przez Guthrick von Kewpa » Zapisane

-What are we going to do tonight, Guth?
-The same thing we do every night, WSh...try and take over the world!1
kujon
Żniwiarz
Kapral

Reputacja: 12

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 2008-06-12 12:35:06 »

pomysł fuzji jest bardzo ciekawy i wart wprowadzenia go w życie, jak pisał phoenix zostaje tylko sprawa dogadania się z pozostałymi administratorami, jeśli chodzi o domenę .pl chętnie ją oddam w słusznej sprawie.

»»»»»»»»»
Wesz
Lucypher
Gusanos Team
Generał
*

We eat the box?

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 2008-06-12 15:05:42 »

To well, może phoenix z kujonem wpadną na irc, obgadać coś dokładniej ;<

ChanibaL
Egzekutor
Generał
*

Reputacja: 49

praktykujący psychopata

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 2008-06-12 15:35:16 »

30 czerwca wyjeżdżam na praktykę do Niemiec, zapowiada się na to, że dzięki tylko 8 godzin pracy dziennie będę miał wreszcie wolny czas (na prawdę nie chcecie wiedzieć ile mam teraz zajęć) - wtedy się coś skleci. Może nawet wcześniej zacznę.

Pomysły są już teraz, tylko czasu na realizację mniej. Pomysły te obejmują 2 główne rzeczy - społecznościową plikownie gdzie prawie każdy będzie mógł wgrać mapę/moda i drabinkę wyników (propozycja nazwy: “Robaczy Ranking”) której Wesz nie wiedzieć czemu nie chce robić na kartce lub innym medium, np. pośladkach

rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1
xmpp://ChanibaL@jabberpl.org
Wesz
Lucypher
Gusanos Team
Generał
*

We eat the box?

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 2008-06-12 16:08:26 »

Cały czas ma wrażenie że ta kartka to ROTFL z twojej strony, i robisz sobie banie. Pośmieje się razem z tobą.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: