Liga Liero
2019-10-15 20:15:10 *
Witamy, Gość! Prosimy, zaloguj się, lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika i hasło.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mnemotechnika.  (Przeczytany 4150 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
cmons
Gość
« : 2008-10-05 17:00:08 »

Tak sobie pomyślałem, że może kogoś to zainteresuje. Ostatino napisałem pracę do szkoły tzn. prezenatcje i praca ta zmarnowałaby się za bardzo jak na samą szkołę Wink. Więc postanowiłem podzielić się z nią na moim ulubionym forum.

Praca ta jest na temat pewnej nauki zajmującej się technikami pamięciowymi, jest dosyć krótka więc dużo czasu nie powinna zająć. Miłej lektury.

link:

http://www.yogames.republika.pl/szkola-mnemotechnika.doc
http://www.yogames.republika.pl/szkola-mnemotechnika.html
Shivek
Pułkownik

Reputacja: 8

Raawr!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 2008-10-05 17:43:02 »

Na końcu se zrobiłem teścik w myślach co pamiętam i zapomniałem głupiej srebrnej łyżki, bo pomyliło mi się z widelcem Sad

Blacu
Szeregowy
*

Reputacja: -1

1.618033988749

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 2008-10-05 18:21:03 »

Fajne, ale niestety mi nie pomoże  Undecided

"Założenia zawsze są piękne, a potem pojawia się Stali.... ekhem, znaczy pojawia się Blacu i założenia stają się jeszcze piękniejsze."
Jaqbs

Tak, zjedzmy pył przeszłości, taflę niezmąconej teraźniejszości rozbijmy, a przyszłość zakryjmy ciemnymi chmurami!
cmons
Gość
« Odpowiedz #3 : 2008-10-05 22:01:28 »

Shivek, pewnie za mało szczegółów sobie wyobraziłeś, musisz nie tylko wyobrażać sobie obrazy ale i poczuć metal łyżki w ustach Smiley poczuć skorupki i żółtko jak ocieka ci po ubraniu. Ale nie martw się na zaś, na początku cudów się nie osiąga, trzeba treningu, praktyk.
Blacu, pomoże tylko trzeba chęci.
InOsAK
Szeregowy
*

Reputacja: 11

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 2008-10-06 21:47:13 »

Przykład - chcesz kupić placki. Wyobrażasz sobie placki, smak i jakąś durną historyjkę (making of placek?). W nocy budzisz się i chcesz kupić placki. Po tygodniu masz tego dość. Wyobrażasz sobie, jak ten placek kończy żywot (pożarty?). W nocy budzisz się i czujesz, jakbyś przed chwilą zjadł tego właśnie placka. Po następnym nieprzespanym tygodniu dochodzisz do wniosku, że trzeba wymyślić coś innego (np. historyjka jak wyrzucasz placek przez okno). W nocy słyszysz łomot w drzwi, otwierasz, sąsiad. Z plackiem w ręku i dziwnym tłustym śladem na głowie.

Amen.

Tak, wiem... niewyspany jestem... i "wogule rzal".

Jestem gotowy pomóc w każdej sprawie! (...jeśli oczywiście Google padnie)
cmons
Gość
« Odpowiedz #5 : 2008-10-07 14:52:37 »

Jeżeli to że się budzisz w nocy i robisz coś z tym plackiem to część historyjki, to nawet fajną wymyśliłeś, dodam jeszcze że jeśli treść będzie zabawna albo erotyczna to również łatwiej ją zapamiętamy Smiley
InOsAK
Szeregowy
*

Reputacja: 11

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 2008-10-07 15:59:25 »

To działa. Dzięki temu, że to wczoraj napisałem dzisiaj miałem je na obiad...  Wink

Chociaż nigdy ich nie jem, zwykle ich nie kupuje. Tym razem przypomniała mi się ta głupia historia.

Good work cmons  Grin

Jestem gotowy pomóc w każdej sprawie! (...jeśli oczywiście Google padnie)
cmons
Gość
« Odpowiedz #7 : 2008-10-07 18:17:25 »

Cieszę się, że komuś pomogłem. Wink Wyobraźnia i skojarzenia to dwa najważniejsze czynniki do sukcesu w zapamiętywaniu a wyobraźnia sama w sobie ubarwia życie więc same plusy Smiley
c0oba
Gwardia
Szeregowy
*

Reputacja: 2

l0

« Odpowiedz #8 : 2008-10-07 23:04:10 »

dodam jeszcze że jeśli treść będzie zabawna albo erotyczna to również łatwiej ją zapamiętamy :)

Niezłą musisz mieć wyobraźnie żeby skonstruować obrazek erotyczny z srebrną łyżeczką, chlebem razowym i biologicznym proszkiem do prania. Jak jeszcze dorzucimy banany to będzie orgia o jakiej wszyscy marzą:P
Netsu
Pułkownik

Reputacja: 26

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 2008-10-08 09:12:55 »

Niezłą musisz mieć wyobraźnie żeby skonstruować obrazek erotyczny z srebrną łyżeczką, chlebem razowym i biologicznym proszkiem do prania. Jak jeszcze dorzucimy banany to będzie orgia o jakiej wszyscy marzą:P

A ja myślę, że nie potrzeba do tego wcale wyobraźni. Link.

My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest
Robaq
Sierżant

Reputacja: 10

:ASdF?

« Odpowiedz #10 : 2008-10-08 12:28:50 »

Wracając do samego tematu. Myślę, że zwykłe napisanie na kartce listy zakupów będzie szybsze niż wymyślanie jakiejś historyjki, zwłaszcza że mamy jeszcze wtedy pewność, że niczego nie opuściliśmy.

Liero przymiera głodem, deal with it
cmons
Gość
« Odpowiedz #11 : 2008-10-08 12:57:15 »

Tak RobaQ na początku owszem, ale z biegiem czasu twoja wyobraźnia będzie coraz to bardziej rozwinięta. Ja już szybciej wyobrażam sobie takie scenariusze niż kiedy zaczynałem tę naukę i nie jest to mała różnica i pewnie na każdym zrobi to wrażenie że ja z bratem pamiętaliśmy listę z 50 słów przez 2-3 tygodnie (nawzajem często sobie robię z bratem takie teściki, układamy sobie listy i zapamiętujemy, ważna jest praktyka!) Wyobraźnia jest potrzebna do jakiegokolwiek zapamiętywania więc czasem i na początku nauki potrafi się sprawdzić przy innych przypadkach jak np. nauka wiersza na pamięć. Polecam tą ścieżkę nauki, ponieważ daje efekty sprawdzone na mnie i na kilku kumplach z klasy, może się to wydawać przesadne ale odmieniło to moje życie i nastawienie do szkoły. Wink A i bez pozytywnego nastawienia ani rusz, ale to chyba każdy wie...
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: