Liga Liero
2019-09-20 02:56:04 *
Witamy, Gość! Prosimy, zaloguj się, lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika i hasło.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 »»»  Wszystkie   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Polska Liga Gusanos - Test  (Przeczytany 11638 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Wesz
Lucypher
Gusanos Team
Generał
*

Reputacja: 64

We eat the box?

Zobacz profil WWW
« : 2008-11-09 19:42:07 »

Well, co prawda wypowiadałem się już na temat szans istnienia takiej ligi, ale co tam, mogę udostępnić to co zrobiłem, zobaczymy jak to działa. W razie powodzenia/zainteresowania ze strony użytkowników przekaże ją phoenixowi i kujonowi, mam nadzieję że zajmą się nią w stosowny sposób.

Jak to działa? No więc tak, po zalogowaniu się wybieramy 'Zaproponuj mecz' z menu znajdującego się po lewej stronie. Wybieramy gracza który nas interesuje, datę i mapę, a następnie wysyłamy. Użytkownik do którego wysyłamy zaproszenie może je zaakceptować, bądź odrzucić. Jeżeli je odrzuci, mecz staje się nie ważny. W przypadku akceptacji rozgrywacie mecz o ustalonej godzinie, następnie logujecie się na stronie, z menu po lewej stronie wybieracie moje mecze, z listy meczy które macie do rozegrania wybieracie ten który was interesuje i podajecie wyniki (wynik można podać po upłynięciu ustalonego terminu). Jeżeli każdy z graczy poda wynik, mecz zostaje zaakceptowany a wyniki zostają zaktualizowane. Gracz który poda błędny wynik meczu dostaje warna (3 warny = ban). W momencie gdy jeden z graczy nie stawi się, mecz zostaje anulowany. Reszta jest już raczej intuicyjna, nie powinno być większych problemów.

Jako że to tylko test, nie ma żadnego regulaminu, testujemy czy to ma sens. Aby dostać konto należy wysłać do mnie wiadomośc na priw podając w tytule "PLG - Rejestracja", a w wiadomości takie dane jak login, hasło, email, imię i nazwisko, klan i miejscowość.

Wszelkie propozycje, uwagi, błędy etc. zgłaszać w tym topicu.

Polska Liga Gusanos

Phoenix
Żniwiarz
Kapral

Reputacja: 3

if you wanna be dumb, you better be tough

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 2008-11-09 19:54:36 »

Najs, a co z graczami, ktorzy beda chcieli grac ciagle z jednym slabszym od siebie ? Moze sie tak zdarzyc ze ktos bedzie nabilal na innym graczu punkty, a ten bedzie mu na to pozwalal. Z kolei co jakis czas niektorzy zapewne beda chcieli sie odegrac. Wiec moze przydalby sie limit na gry z jednym graczem np na miesiac/tydzien ? Chyba ze punktacja bedzie resetowana co miesiac, i co miesiac bedzie ustalane podium etc.

Elite clan site | Take the red pill and stay in wonderland...
Gizmo
Elite Clan
Szeregowy
*

Reputacja: 2

« Odpowiedz #2 : 2008-11-09 20:03:17 »

Pomysł jest świetny Smiley.
Phoenix: istnieje możliwość odrzucenia meczu. Za to się chyba nie traci punktów... Można ewentualnie zrobić coś w stylu "NoobProtection" gracze z różnicą x punktów nie mogą wyzywać się na pojedynek. Ale nie wiem czy jest to naprawdę potrzebne skoro można odrzucić propozycję pojedynku...

Pzdr.
Gizmo
Phoenix
Żniwiarz
Kapral

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 2008-11-09 20:05:55 »

Wlasnie o to chodzi - przykladowo moge sobie zalatwic kogos, kto sie zarejestruje i bedzie mi sie dobrowolnie podstawial na meczach, dzieki czemu moje statystyki beda ciagle szly w gore. I ten ktos nie bedzie odrzucal meczy ;>

Co do 'noobprotection' tez dobre, ale mozna byloby to usprawnic i zrobic punktacje, ze im ktos jest wyzej na liscie, tym wiecej punktow dostaje sie za pokonanie go. Odpowiednio, gdy ktos jest nizej, nie dostaje sie ich wielu.

Ewentualnie admin moze pilnowac czy ktos nie przesadza z duelami z jedna osoba.

//edit: ok, wyjasnione ;>

Wesz
Lucypher
Gusanos Team
Generał
*

We eat the box?

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 2008-11-09 20:07:43 »

Phoenix, nic ci to nie da, dzięki punktacji zwanej Elo Rating, ilość punktów jaką zdobędziesz zależy od tego, ile punktów ma przeciwnik. Zakladamy że dwóch noobów chce grać ze sobą i nabijać punkty. Obydwoje mają mało punktów. Więc za każdy wygrany mecz, dostają mało. Im więszka różnica punktówa między graczami, tym większe straty/zyski.

Btw, wasze konta zostały założone.

Phoenix
Żniwiarz
Kapral

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 2008-11-09 20:14:44 »

Uwaga dla uzytkownikow Opery - nie wiem jak wy ale ja nie moglem sie zalogowac, na FF udalo sie bez problemu.

Gizmo
Elite Clan
Szeregowy
*

Reputacja: 2

« Odpowiedz #6 : 2008-11-09 23:11:20 »

Próbowaliśmy z Phoenix'em rozegrać jeden mecz, wszystko było dobrze, ale:
-w podstronie "nadchodzące mecze" wcale nie było nadchodzącego meczu,
-na serwerze ping sięgał 4k, więc nie udało nam się zagrać,
-gdy chciałem zaznaczyć opcję "serwer niedostępny" dostawałem komunikat "robi się bom buc" i stan się nie zmieniał.

Podsumowując jak na razie nic nie było dobrze Shocked

Pzdr.
Gizmo
Wesz
Lucypher
Gusanos Team
Generał
*

We eat the box?

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 2008-11-09 23:58:08 »

Zbieg okoliczności:p Podgląd nadchodzących meczy wyłączyłem już dawno, swoje mecze mozesz oglądać tu, opcja serwer niedostępny i "jakaś tam jeszcze" nie działa, bo mi się nie chciało. Na ping nie mam wpływu, pewno Inosak zaopatrzał się w hardp0rn.

Shivek
Pułkownik

Reputacja: 8

Raawr!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 2008-11-10 07:45:54 »

Good job! Czekam na super updejta Smiley

Pudzian3
Heroes Clan
Szeregowy
*

OmG! HaXor!1!!11

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 2008-11-10 12:13:45 »

No, no, świetny pomysł. Mam nadzieję, że to jakoś wypali. Nie chciałbym, aby z biegiem czasu coś się z tym złego stało Wink
michuK
nowy
*

Reputacja: 0

« Odpowiedz #10 : 2008-11-13 20:56:36 »

mnie sie pomysł podoba, osobiście mógłbym pomóc w budowaniu tego projektu: jako programista PHP JS ze znajomościa bazy danych txt i MySQL

można by zrobić rejerstracje, którą trza potwierdzić kodem z generowanego obrazka, użytkownik otrzymywałby maila z informacją, że takowa rejerstracja miała miejsce, a administrator musiałby potwierdzić rejerstracje mimo wszystko, po za tym użytkownicy nie zaakceptowani przez admina mogliby mieć ograniczone uprawnienia

michuK

//edit jeszcze jest problemik z logowaniem w IE i Operze, po za tym po zalogowaniu niepotrzebnie wyświetla się w menu pole rejerstracja Cheesy

PS. jakby cosik zostawiam maila: michuK1616@o2.pl

Samo podanie swojego maila na forum cię dyskwalifikuje

czemu tak mówisz, jak ktoś chce sie czegoś dowiedzieć to wystarczy do mnie maila napisać, na drugi dzień będzie wiedział wszystko Cheesy, po za tym nie podam byle komu np. adresów stron, które robiłem, a w zasadzie budowałem, nie podam też danych osobowych, bo głupi nie jestem Cheesy
« Zmienione: 2008-11-14 15:22:37 przez michuK » Zapisane

InOsAK
Szeregowy
*

Reputacja: 11

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 2008-11-14 01:39:26 »

Samo podanie swojego maila na forum cię dyskwalifikuje  Roll Eyes
Joke, ale na przyszłość uprzedzam.

Serwer - zwykle raz na dzień ma duże pingi, bo wykonuje większe synchro ze światem zewnętrznym, ale nie trwa to dłużej niż 5min.

Jestem gotowy pomóc w każdej sprawie! (...jeśli oczywiście Google padnie)
Shivek
Pułkownik

Reputacja: 8

Raawr!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 2008-11-14 07:35:10 »

ja nie mam firefoxa Sad
mam operę Sad

Guthrick von Kewpa
Personal Jesus
Gusanos Team
Generał
*

Reputacja: 28

WSh, are you pondering what I'm pondering?

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 2008-11-14 13:04:33 »

Get firefox. Plix o roxa.

-What are we going to do tonight, Guth?
-The same thing we do every night, WSh...try and take over the world!1
Wesz
Lucypher
Gusanos Team
Generał
*

We eat the box?

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : 2008-11-23 14:19:19 »

Widziałem że kilka meczy zagraliście, co prawda szału nie ma, ale czego można było się spodziewać po przymierającym community martwej gry. Anyway, jakieś opinie, sugestie?

Strony: [1] 2 »»»  Wszystkie   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: