Liga Liero
2019-06-24 17:01:10 *
Witamy, Gość! Prosimy, zaloguj się, lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika i hasło.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: CsBombMode, SearchAndDestroy i TdmSurvival + mapa dust  (Przeczytany 7191 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
cmons
Gość
« : 2008-12-26 11:21:55 »

A wiec jako, że mamy święta a za nie długo pożegnamy stary rok, wujcio komons postanowił dać wam prezent Wink. A mianowicie chodzi o mapę z nowymi trybami.
Aby w pełni cieszyć się nowymi trybami rozgrywki należy dodać do mod'u na którym chcemy grać, odpowiednie bindy:

Najlepiej na końcu w mod.cfg aby uniknąć nastąpienia nowych bindów! Jeśli takiego pliku nie ma to należy w user.cfg, jeśli zaś tego również nie ma to pozostaje plik config.cfg

Kod:
bind TAB +showScoreBoard
bind F2 "showSelectTeam"
bind 1 "selectTeam 0"
bind 2 "selectTeam 1"
bind 3 "selectTeam 2"

Uwaga, jeśli chcesz grać również jak do dzisiaj na zwykłych mapach i trybach to binduj tabele na inny przycisk! Ponieważ tabela ta jest aktywna tylko kiedy jest aktywny tryb cs bomb mode.
Opcjonalnie zamiast bind TAB +showScoreBoard możesz wpisać bind Q +showScoreBoard wtedy pod przyciskiem Q znajdzie się tabela dostosowana do trybu gry

W wyborze drużyny w każdym trybie pomoże nam skrypt teamSelector, sprawi on że kiedy zechcemy wejść na mapę zapyta nas o drużynę do której chcemy należeć. Okno wyboru drużyny jest pod przyciskiem F2.

Tryby nie działają poprawnie na deguix.

CS BOMB MODE - Nowa wersja! 1.1v

Tryb wzorowany na tym z counter-strike'a a konkretnie bomb mode. Jedyną różnicą jest to że po zgubieniu bomby/tools narzędzie zostaje przyznane komuś innemu losowo z teamu ( komus kto żyje )
Tak ja w Cs'ie również i tu nie można respawn'ąć się po śmierci, dopiero po ukończeniu rundy. Runda zakończy się gdy bomba wybuchnie bądź zostanie rozbrojona albo w którejś z drużyn nie będzie ani jednego żywego gracza oczywiście jeśli bomba nie będzie podłożona. Jeśli jest podłożona to wszystko zależy od niej.
W paczce znajdziecie mapę de_dust, tekstury zaczerpnięte z counter-strike 1.6, należy również w configu moda zbindować wyżej wymienione klawisze na dane komendy.

Po zbindowaniu wszystkich przycisków w configu będziemy mogli podczas gry używać nowej tabeli. Nowa tabela prezentuje podział na terrorystów i anty-terrorystów. Tabela informuje również o punktacji drużyn jak i dla każdego pojedynczego gracza. Znajdziemy też na niej informacje o posiadaczu bomby/tools jak i o tym czy gracz nie żyje czy też jest zdolny do walki.

Zakładanie i rozbrajanie bomby odbywa się poprzez przytrzymanie w oznaczonym polu przycisku zmiany broni, standardowo w default jest to przycisk H.
Po lewej stronie ekranu znajdziemy ikonkę o posiadaniu bomby lub narzędzi do rozbrajania jeśli rzeczywiście posiadamy te narzędzie.

drużyny:
0 - spectator
1 - anty terroryści
2 - terroryści

Poniżej zamieszczam link do pobrania mapy Wersja kompatybilna z promode!:
W mapie użyłem także skryptu autorstwa Wesz, mianowicie dark.lua służącego do trybu dark.
www.yogames.republika.pl/de_dust.rar

Za jakiś czas prawdopodobnie będzie mod korzystający z tego trybu wzorujący się na grze counter-strike pracuje nad nim RaQ.

SEARCH AND DESTROY - Nowa wersja! 1.1v

Tryb znany z Call of duty podobny do CS BOMB MODE. Jedyne zmiany w stosunku do CS BOMB MODE to:
-każdy ma bombe czy zestaw do rozbrajania, aczkolwiek bombe można podłozyć i tak tylko jedną.
-Gracz który założy bombę dostaje +2 punkty do kills.
-Jeśli bomba wybuchła to gracz który ją podłożył dostaje +1 punkt do kills.
-Gracz który rozbroił bombę dostaje +3 punkty do kills.

Link:
W mapie użyłem także skryptu autorstwa Wesz, mianowicie dark.lua służącego do trybu dark.
www.yogames.republika.pl/sad_dust.rar

TDM SURVIVAL - Nowa wersja! 1.1v
Tryb polegający na wyeliminowaniu wszystkich wrogów, jest to tryb drużynowy więc wrogiem jest członek przeciwnej drużyny. Mamy do dyspozycji dwie drużyny i spectator:

drużyny:
0 - spectator
1 - red team
2 - blue team

Po śmierci gracz nie może się odrodzić póki nie zakończy się runda. Zwycięska drużyna to taka w której do końca rundy pozostanie choć jeden żywy gracz wtedy drużyna ta dostaje punkt i rozpoczyna się kolejna runda.

link:
www.yogames.republika.pl/tdms_dust.rar

Zdjecię z mapy dust:

« Zmienione: 2009-02-05 20:57:25 przez cmons » Zapisane
Shivek
Pułkownik

Reputacja: 8

Raawr!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 2008-12-26 11:56:55 »

Chętnie wypróbuję z tobą jutro na necie Tongue

Threef
nowy
*

Reputacja: 0

GameDev

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 2008-12-26 15:37:11 »

LOL thx c'mons
mam nadzieję że pierwszy to zrobiłem
Oto przed wami:
DE_BLAT

Oto pliczek:
http://www.speedyshare.com/373363113.html
Życzę miłego grania Threef(V.!.P)

Threef(V.!.P)
Phoenix
Żniwiarz
Kapral

Reputacja: 3

if you wanna be dumb, you better be tough

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 2008-12-26 17:17:19 »

heh, fajny tryb ale przydalby sie jakis normalny mod do tego. Poki co, normalnie mozna byloby pograc najwyzej na promodzie. Anyway trzymaj tal dalej ;>

@3f - blat ?? nie sadzisz ze taka mapa niezbyt sie nadaje do trybu survival ? ;>

Elite clan site | Take the red pill and stay in wonderland...
cmons
Gość
« Odpowiedz #4 : 2008-12-26 17:54:11 »

Raq nie masz prawa mieć do mnie pretensji, ponieważ niczego nie obiecywalem i chyba nie sądziłeś że marnując na to większą połowę przerwy świątecznej podaruje to tylko Tobię? Co z tego bym miał? Za to, że poświęciłem dużo czasu i włosów Wink. Tak więc musisz się z tym pogodzić.

A w sprawie mapy DE_BLAT to fakt, że moja DE_DUST jest za mała na ten tryb to DE_BLAT to już w ogóle jest za mały xD, poprostu nie rób remakeów starych map tylko obmyśl swoją, ta do gry się nie na daje. Ale nie chce abyś stracił wene Wink pracuj, może coś ciekawego zrobisz. Czekam z niecierpliwością.
Threef
nowy
*

GameDev

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 2008-12-26 18:01:04 »

Dobrze zacznę robić nowe mapki. I będę je dawał PW Do pana Raq i c'monsa
do czasu wyjścia CS-MODa niebędę ich umieszczał oficjalnie (no poza DE_BLAT) chyba że chcecie inaczej

a rozmiar może być mniejwięcej 10000,4000?

Threef(V.!.P)
cmons
Gość
« Odpowiedz #6 : 2008-12-26 18:07:35 »

Threef umieszczaj swoje mapy oficjalnie ale dla każdej powinno się tworzyć osobny temat ;P A ja Ci nie powiem jakie powinny być rozmiary bo mogą być różne trzeba po prostu tak zaplanować mape aby "fajnie" się na niej grało czyli aby była grywalna. Wskazówkę Ci tylko dam, że rozmiary które podałeś są ciut za duże łagodnie mówiąc.

Btw. jeszcze z tego trybu wyodrębnie TDMsurvival i będzie kolejny tryb xD i jeszcze dojdzie tryb na bomby znany z gry call of duty. Wink
Threef
nowy
*

GameDev

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 2008-12-26 18:15:51 »

Tylko jeszcze pytanko mam CS'a ale gdzie są grafiki xD
OK mam

Threef(V.!.P)
cmons
Gość
« Odpowiedz #8 : 2008-12-26 18:21:12 »

Heh, ostatni raz odpowiem bo robi się offtop, na takie inne tematy zakłada się nowe tematy xD
Grafiki w Cs'ie są w plikach .WAD te pliki przechowują po kilka tekstur z counter-strike, jest tam kilka plików więc trzeba je przejrzeć w celu znalezienia tego i owego. Do przeglądania plików WAD jest kilka programów ja polecam z prostym interfejsem, tu go ściągniesz:

http://www.cs16.pl/pobierz-mirror/208

A te całe pliki WAD znajdziesz bodajże na dysku którym masz zainstalowany CS następnie w folderach programfiles/valve/cstrike.
Phoenix
Żniwiarz
Kapral

Reputacja: 3

if you wanna be dumb, you better be tough

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 2008-12-26 19:21:16 »

tia, wracajac do tematu - C'mons, spraw zeby tryb dzialal na promodzie to bedzie mozna sie pobawic, bronie insta niezbyt pasuja to survivalowych trybow ;>
Testalem, gdy podkladasz bombe nic sie nie dzieje. Jak uda ci sie cos z tym zrobic wiesz co dalej;p

Elite clan site | Take the red pill and stay in wonderland...
cmons
Gość
« Odpowiedz #10 : 2009-02-05 19:34:22 »

Już można grać na promode Smiley trochę się namęczyłem xD w poszukiwaniu źródła błędu. Aby ściągnąć wersje kompatybilną z promode należy kliknąć w ten sam link co wcześniej w pierwszej wiadomości. Na deguix też powinno działać, tylko trzeba wpakować bindy do mod.cfg tak aby nie nastąpiły je bindy z deguixa.

Nowy tryb! Search and Destroy znany z Call of duty i TDM survival. Dokładnie informacje i link do pobrania w pierwszej wiadomości tematu.
Napisana: 2009-02-05 19:33:25
Tak się zastanawiam. Dlaczego było takie małe zainteresowanie tym wątkiem? Czy to wynik upadającego gusanos? Czy może tryby w ogóle nie pasuję do gusanos? Niech ci co jeszcze się tu nie wypowiadali niech powiedzą.
« Zmienione: 2009-02-05 21:03:38 przez cmons » Zapisane
Netsu
Pułkownik

Reputacja: 26

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 2009-02-05 19:37:37 »

Ja nawet nie sprawdzałem bo w sumie nie gram w gusa Tongue Czasem na imprezie jakieś 1v1 z kumplem w promoda albo jumpy.

My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest
Guthrick von Kewpa
Personal Jesus
Gusanos Team
Generał
*

Reputacja: 28

WSh, are you pondering what I'm pondering?

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 2009-02-05 22:02:43 »

Bo to nie są tryby 1v1, bo skoro nie ma zainteresowania promodem to czemu ma być tymi trybami, bo liero rox a nie jakis csbombmode, bo kontrybucja dla lieropodobnych zawsze musi być okupiona poczuciem niedocenienia, bo gusanos i liero upadają od 10 lat w ten sam sposób a mimo to ciągle żyją tak samo intensywnie jak w czasach świetności. Tak musi być man.

-What are we going to do tonight, Guth?
-The same thing we do every night, WSh...try and take over the world!1
cmons
Gość
« Odpowiedz #13 : 2009-02-06 16:26:04 »

Taki mały spamik:
A reklamowaliście promoda? Jak nie to na co jeszcze czekać. To dobry mod i jakby znaleźć graczy z zewnątrz to by się wszystko rozkręciło.
Robaq
Sierżant

Reputacja: 10

:ASdF?

« Odpowiedz #14 : 2009-02-06 21:15:45 »

Było już. Ponoc to jeszcze beta i za dużo bugów ma, żeby wypuszczac na światło dzienne.

Liero przymiera głodem, deal with it
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: