Liga Liero
2019-06-27 13:47:01 *
Witamy, Gość! Prosimy, zaloguj się, lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika i hasło.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: [LUA and MAP] Skrypt "robot"  (Przeczytany 4917 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
cmons
Gość
« : 2009-06-07 11:51:03 »

Witam

Jakiś czas temu zaczął się konkurs na najlepszego mapmakera. Od dawna nie kombinowałem nic z gusanos toteż pomyślałem czemu nie i rozpalnowałem sobie zrobienie mapy z takim o to ficzerem którego tu zaprezentuje, dopiero dziś gdyż nie wyrobiłem się w terminie i mnie wyżej wymieniony konkurs ominął.

Skrypt który chcę tu zaprezentowac nosi miano "robot.lua" i pozwala na tworzenie robotów które zaś służą robakom tak jak w Unreal Tournament maszyny służą graczom. Tworzenie robotów nie jest specjalnie trudne i za jakiś czas pojawi się dokumentacja na ten temat jeśli mnie lenistwo nie złapie. Wink

W każdym razie póki co muszą wam wystarczyć słowa wstępu i krótki filmik. A więc:

-Każdy robot posiada różne ustawienia takie jak predkosc, zycie i broń itp. Ta ostatnia dzieli się na takie jak rodzaj pocisku predkosc itp.
-Pełna synchronizacja rozgrywki.
-Reagowanie na pociski.
-Dźwięki.

O to film prezentujący skrypt w akcji na testowej mapie. Na filmie widac również zastosowanie skryptu items.lua który służy do wstawiania statycznych przedmiotow na mapie.

movie: http://www.4shared.com/file/110375382/28cfbf3c/robot.html

Skrypty będą do użytku za niedługo kiedy zrobię jakąś porządną mapkę. Póki co tylko filmik. Miłego oglądania.

UPDATE:

Tutaj jest mapa z skryptem: Here is map with script: http://www.komons.republika.pl/gusanos/robot/project.rar
« Zmienione: 2009-07-01 08:12:36 przez cmons » Zapisane
Shivek
Pułkownik

Reputacja: 8

Raawr!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 2009-06-07 11:57:22 »

Wyrąbiste! Zrób Unreal Wormnament ;p

cmons
Gość
« Odpowiedz #2 : 2009-06-10 18:45:25 »

Nie opłaca się. Zbyt mała społeczność gusanos'a. I mam już inne plany na te wakacje - niezwiązane z gusanos.

Nikt już nie gra w gusanos? Czy może wyszła mi klapa a nie skrypt? Mówić szczerze.
Gizmo
Elite Clan
Szeregowy
*

Reputacja: 2

« Odpowiedz #3 : 2009-06-10 19:53:40 »

Skrypt jest niezły, można by tylko popracować nad kwestią graficzną robotów, ale estetykę zostaw sobie na koniec, najpierw wydaj jakąkolwiek mapę z tym trybem Wink A zainteresowanie Gusanos maleje z dnia na dzień, więc nie oczekuj zbyt wielu komentarzy...

Pzdr.
Gizmo
cmons
Gość
« Odpowiedz #4 : 2009-06-10 19:59:00 »

Wiem że maleje ale widzialem kilku starych wyjadaczy gusanos na tym wątku tzn. widziałem, że przeglądali ten wątek i dziwiłem się, że nic nie napisali. Pracuje aktualnie nad mapką, będzie za jakiś czas.
Shivek
Pułkownik

Raawr!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 2009-06-11 14:18:25 »

Maleje, bo difolnubki odrodzą się w wakacje. Czasem wchodzę na GPro jak ktoś hostnie (nawet guplayer), ale na difolta od pół roku nie włażę.
Hmmmm... Czy robot to dobre określenie??

cmons
Gość
« Odpowiedz #6 : 2009-06-11 18:26:39 »

Nie wiem czy dobre czy nie. Tak zacząłem pisać cały ten skrypt z tą nazwą i nie uśmiecha mi się teraz zmieniać ( w przybliżeniu 800 linijek kodu ) Wink
Gizmo
Elite Clan
Szeregowy
*

Reputacja: 2

« Odpowiedz #7 : 2009-06-11 21:26:46 »

Czy robot to dobre określenie??
Shivek, chodzi Ci o to, że robot to nie nazwa dla czegoś sterowanego przez gracza? No może i racja, robot z nazwy powinien być chyba samodzielny, ale co za róznica, ważne, że Cmons wprowadził jakąś innowację w Gusanos  Smiley

Pzdr.
Gizmo
Shivek
Pułkownik

Raawr!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 2009-06-12 06:14:53 »

800 linijek kodu
Notatnik i znajdź Cheesy
Hmmmmm... czyli nie będzie się tobie chciało porobić paru GusMaszynek??

cmons
Gość
« Odpowiedz #9 : 2009-06-12 08:04:50 »

Metoda "Notatnik i znajdź" jest również czasochłonna a jakbym chciał jeszcze tą metodę udoskonalić o "Notatnik znajdź i zamień" to czasem zamieni nie to co trzeba i trzeba przejrzeć cały skrypt w poszukiwaniu poprawek. Ale nie ważne Smiley działa to działa. A skrypt jest tak uniwersalny że łatwo tworzy się różne typy "robotów".
daro
Gość
« Odpowiedz #10 : 2009-06-17 09:16:31 »

No wkońcu znalazłem chwilkę na wypowiedzenie się w temacie  devilish cały zamysł niezły hmm powiedziałbym nawet bardzo dobry tylko jedna kwestia jest która mi się nie podoba !! a mianowicie dlaczego nie udało ci się wyrobić z tą mapką na map maker battle !!! Evil.
cmons
Gość
« Odpowiedz #11 : 2009-06-28 10:38:42 »

Szkoła i czas który pierwszy z powodów skracał. Mówi się trudno. Smiley
Napisana: 2009-06-17 15:32:11
Dobra to tutaj jest mapka, nie ukończyłem jej bo mi się nie chciało to co na mapce znajdziecie to pseudo-magazyn stacji kosmicznej która nie powstała z powodu mojego lenistwa. xD
http://www.komons.republika.pl/gusanos/robot/project.rar

Dokumentacje za jakiś czas. W sumie to będzie tylko mini tutek jak stworzyć własnego robota.

EDIT:

Wsiadanie/Wysiadanie z robota klawisz Q ( +p0_action ).

UWAGA!: Nie działa z DEGUIX'em graj na czystym gusanosie.
« Zmienione: 2009-06-29 11:39:08 przez cmons » Zapisane
daro
Gość
« Odpowiedz #12 : 2009-06-28 11:05:15 »

Mapka spoko gdyby nie to że nie ma ścian, można się troszku pogubić jak się wyleci z tego obszaru zabudowanego.Cheesy
A i mogłeś napisać co trzeba zrobić by wejść do robota. :devilish:No ale skoro ty nie napisałeś to ja napiszę.Cheesy
Komenda brzmi +p0_action. Evil
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: