Liga Liero
2019-07-18 12:48:35 *
Witamy, Gość! Prosimy, zaloguj się, lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika i hasło.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: ««« 1 [2] 3 4 5 »»»  Wszystkie   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tworzenie broni  (Przeczytany 53931 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
tymolord
Kapral
**

Reputacja: -15

ZABIĆ!!!

« Odpowiedz #15 : 2006-09-28 19:55:53 »

heyah  zrobiłem nówke  broń miecz: paladin sword.
nazwa może do kitu ale sama broń jest całkiem całkiem.
niewiem tylko jak ją umieścić by można ją było ściągać

Heyah tymolord!! !! !! !! !!
Fabio
Szeregowy
*

Reputacja: 3

« Odpowiedz #16 : 2006-09-28 21:01:45 »

tymolord najlatwiej bedzie chyba wrzucic ta bron na jakis darmowy host.
Tu masz wykaz wiekszosci darmowych serverow na ktore mozesz wrzucic czy to pliki, czy zdjecia.
www.kurczakov87.republik a.pl/free.txt

Jezeli to tylko jeden plik z bronia jest to proponuje to wrzucic na www.yousendit.com . Samo wrzucenie proste jak drut, a i czekac nie trzeba jak na rapidzie gdy chcesz sciagnac ten plik. Oczywiscie z tego wzgledu sa ograniczenia do 25 sciagniec, ale mysle ze na to forum 25 sciagniec paladin sworda styknie Smiley

ps. viva necroposting  Wink

-this is madness
-madness....
-THIS IS SPARTA!
Cresus
nowy
*

Reputacja: -1

« Odpowiedz #17 : 2006-10-08 17:48:09 »

mam całkiem ciekawy pomysł:
-GUERILA PLAIN- tupolev strzelający bannanami. Evil
lub:
-MOLOTOV tzn. ulepszony napalm, taki mniej więcej jak w liero 1.33 devilish

Codename 47 are you there?
47?
47!?
arghhhh!
...
Jerac
Last SorLord
Egzekutor
Generał
*

Reputacja: 78

Uwaga zły i podły admin. Nie drażnić.

« Odpowiedz #18 : 2006-10-08 18:25:34 »

Nie jestem pewien w ilu modach był molotov, ale myślę że we wszystkich wojennych, w marku i pewnie wieeelu innych. Faktycznie, szczyt oryginalności. Zresztą, zdefiniowałbyś może "ulepszony", bo jak dla mnie napalm z 1.33 ssa tak samo jak ten z pro...

Tupolev z bananami - a to czymś by się w praktyce różniło? Bomby od hellraidera mają bardzo podobną siłę, tylko większy syf robią przez ten cały dym który generują... tutaj również szczyt oryginalności, generalnie wariacji na temat larpy było rzechój + 1.

I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.
tymolord
Kapral
**

ZABIĆ!!!

« Odpowiedz #19 : 2006-10-11 15:07:28 »

A może:

Chiquita cracler-czyli  clakler i banany?
 Albo banana fan?
 Lub Spike balls missiles?

Jerac
Last SorLord
Egzekutor
Generał
*

« Odpowiedz #20 : 2006-10-11 16:22:46 »

Wciąż zero oryginalności. Wiesz, można zrobić INNE obiekty, a broń zrobić wg. innego schematu niż "a co będzie jak połącze bronie X i Y z liero?".

I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.
tymolord
Kapral
**

ZABIĆ!!!

« Odpowiedz #21 : 2006-10-11 16:47:55 »

Więc proszę podpowiedz, bo właśnie nad nowymi myślę.

Jerac
Last SorLord
Egzekutor
Generał
*

« Odpowiedz #22 : 2006-10-11 16:56:25 »

Ostatni raz odpowiadam na temat oryginalności.

Zresztą... gdybym Ci podpowiedział, ta broń nie była by oryginalna w momencie opublikowania przezemnie pomysłu na nią. Po prostu, musisz sobie uświadomić że w Liero można robić inne niż bananki i inne Grasshopper obiekty, i można za ich pomocą robić niezłe cuda. Oczywiście, trudno Ci będzie wpaść na jakiś naprawdę oryginalny pomysł, no ale na pewno na coś więcej niż "elo uber bananki wysypywane jak spajki którymi można sterować jak misslem" Cię stać. Pooglądaj staruorsy, poczytaj codex warhammera, pograj w starcrafta. Niewyczerpane źródło pomysłów. Dodam tylko że mi w sorliero, które było jedną z ostatnich większych konwersji udało się zawrzeć CAŁKOWICIE oryginalne bronie, więc jest to możliwe.

Uprzedzam że przy kolejnych pomysłach typu "zmieszam banana ze spajkami" istnienie możliwość przepełnienia mojego bufora cierpliwości co objawia się nerwowym klikaniem na przycisk z napisem "sux".

tymolord
Kapral
**

ZABIĆ!!!

« Odpowiedz #23 : 2006-10-12 13:26:00 »

Chciałbym umieć zrobić taką broń jak "necroman", czyli ożywia twoje stare rozwalone ciało, składa je, i zmienia w robala z życiem o połowe mniejszym ale z inteligencją kompa.

Hmmm..... 

Terminator12
Gość
« Odpowiedz #24 : 2006-10-13 10:39:08 »

To raczej klona liero będziesz musiał zrobić (pamiętaj o necie Cheesy ). Albo nowy edytor (albo podrasować np. lierokit, jeśli to można robić).
Jerac
Last SorLord
Egzekutor
Generał
*

« Odpowiedz #25 : 2006-10-13 14:38:59 »

1: W momencie śmierci towrzymy obiekt trupa (nic prostszego, do zrobienia w OMFG)
2: Przy kontakcie obiektu broni ożywiającej tworzymy nowy obiekt, wskrzeszonego robaka (wciąż OMFG)
3: Piszemy jego AI (tutaj znacznie gorzej, hardkorowe LUA... ale, można zrobić prostszą wersję za pomocą nisko skaczącego obiektu, i do tego nie trzeba LUA wcale).

Jak zrealizujesz punkty 1 i 2 możemy zastanowić się co dalej. Powodzenia.

(1111 post Tongue)

Wesz
Lucypher
Gusanos Team
Generał
*

Reputacja: 64

We eat the box?

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #26 : 2006-10-13 18:05:34 »

No dobra, to do zrobienia w gusanos, topic raczej wskazuje że to liero 1.33. Założe się również że tymlordowi chodziło dokładnei o liero. No ale napomknoąć o gusanos nie zaszkodzi. Co do botów "zrób to sam", powiedziałeś że można zrobić znacznie prostszą wersje w samym OMFG, imo nie możliwe, bądz jeszcze bardziej zawiłe niż bot w lua. Także wytłumacz mi drogi Jarku, jak chcesz naprzykład w omfg zrealizować wystrzeliwanie pocisku w strone robaka? Podobnych problemów jest kilka więc bez lua w ogóle się nie obejdzie.

kamil077
Gość
« Odpowiedz #27 : 2006-10-13 18:09:28 »

no jeden skrypt by mi wystarczył z defaulta i bym zrobił prymitywnego bota.... ale niewiem jak zrobić chodzenie.
 (może co jakiś czas trup.obj strzelałby innym trupem do góry i sam znikał w momencie strzału? Ale jak zrobić żeby szedł w przeciwnika.)
Wesz
Lucypher
Gusanos Team
Generał
*

Reputacja: 64

We eat the box?

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #28 : 2006-10-13 18:49:08 »

O proszę, jestem mile zaskoczony że wpadłeś na to, roxik, nadaj obiektowi grawitacje i stwórz w lua jakąś funkcje która będzie dodawała prędkość po osi x w kierunku najbliższego robaka. Jest to dobry początek, ale w taki sposób nie zrobisz nigdy bota przewyżającego inteligencją tego normalnego. Mogę się pochwalić: Pracuje nad tak inteligentym botem, że będzie wstanie bez problemu zmielić jeraca czy tam gutha, nie mówiąc już o wszu Wink Bot będzie oczywiście kompatybilny z Gusanos 3 Arena. Btw, mały offtop się robi, może jakiś wątek na ten temat w "Gusanos modowanie"

Jerac
Last SorLord
Egzekutor
Generał
*

« Odpowiedz #29 : 2006-10-13 20:08:56 »

W pewnym nieopublikowanym (i niemoim żeby nie było) modzie do Wurmz! było pseudo AI - skaczące szkieleciki, które co prawda nie chodziły w żaden składny sposób, ale jednak strzelały do przeciwnika. Jako że w W! nie ma LUA, a G ma wszystko to co miało W!, to raczej jest to wykonalne. Jakoś Tongue

Strony: ««« 1 [2] 3 4 5 »»»  Wszystkie   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: