Samochodówki

Zaczęty przez Smoothguy, 2002-06-19 12:54:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Express

Ten wynik jest nieco słabszy, ale też godny uwagi:

http://www.strony.wp.pl/wp/andrkac/inne/sr.htm
->replay

(obrazek jest stary)

Kampino

ja wrzucę swój, jak zejdę do mniej niż 8 minut
Wotl
Liero CCCP - v 1.03 z dnia 21.III
gg.2649465

AAA

całkiem całkiem dobry ten cichy wyścig. ale jakąś ma fizykę nie taką

Denethor

Nowy??? Chyba tak...

Ja mam na okrążenie 3:04 :P

Noday

2002-12-06 19:09:18 #49 Ostatnia edycja: 2002-12-06 19:55:23 by Noday
   Sprawdzaliście 'wersje testowe'? Ja obejrzałem sobie jedną z nich (0.03a10) i dodano tam kilka nowych rzeczy (m.in. są 3 trasy - w tym jedna 'w nocy').
+ tts001a1
+ tsr0.03a10

|
| Ja doświadczyłem. Poprzedniej zimy nie było mnie stać na
| komfort ubrania auta w zimowe opony i wtedy nawet
| podczas redukcji biegów trzeba uważać, by zbytnio nie
| szarpnąć (zwłaszcza w starszych dieslach).
V

Jaras

2002-12-06 19:42:26 #50 Ostatnia edycja: 2002-12-07 15:14:18 by 150880
/\
| widzisz gdzieś śnieg w grze?

zszedłem na 2:53, ale po pijaku. zastanawia mnie jedna rzecz (nie doświadczyłem tego nigdy podczas jazdy autem) - dlaczego podczas redukcji z 3 na 2 bieg auto automatycznie wpada w poślizg?


ja tu w morde zastanawiam się, jak Express wykwasił taki czas, a tu się okazuje, że np. wchodzi w zakręt prawie 90 stopni przy prędkości 170kmh wykorzystując barierkę. wszyscy zachwycają się wspaniałą fizyką gry, przez co traktują ją !!chyba!! jak symulator, jednocześnie wykorzystując brak destrukcji auta i ultratrwałe barierki. hipokryzja. od razu zastrzegam, że tekst ten nie jest pisany z myślą o jakiejkolwiek ofensywie (a jak mi wyszło i jak ludzie to odbiorą, to już inna sprawa), bo gdyby np. zabrać sędziego z boiska, to z 22 zostałoby pewnikiem 5-6 zawodników. analogicznie w SR brakuje jeszcze paru "ograniczeń", a na razie co nie jest zabronione jest dozwolone, jednak, moim zdaniem, powinno się raczej unikać stłuczek, czego przykładem może być pierwsze okrążenie z mojego przejazdu (replay), z czasem gorszym od Expressowego tylko o jakieś 2 sek. chiałem się szarpnąć na jakiś dobry czas, ale ja już mam tak, że jak powtarzam jakąś czynność, to zawsze coś spierd*lę, dlatego tu zmaściłem 2 pozostałe okrążenia a z samochodówek najbardziej lubię colina 8).

popełniłem niedawno przejazd poniżej 8 min, a link do replay'a powyżej.

Kampino

A ty jak myślałeś, że się skręca na FF?????

Wotl
Liero CCCP - v 1.03 z dnia 21.III
gg.2649465

Express

Widzisz, Jaras: dla mnie gra komputerowa to gra komputerowa i tyle. Symulatorem nie będzie, choćby dlatego, że rzadko się zdarza w rzeczywistości sytuacja w której skręcasz samochodem za pomocą klawiszy i to w dodatku zero-jedynkowo. To juz niektóre gry obeszły, inne bajery też są - feedback itd. Ale znajdź mi grę, która traktuje choćby stłuczki w sposób "rzeczywisty".
Nie uważam wcale, że fizyka w sr jest dobra. Aż się prosi, żeby w niektóre zakręty wchodzić na poślizgu - tu jest to niemożliwe.
Poza tym - program bez dźwięku nie może być symulatorem. Kierowcy z jakm takim doświadczeniem w ogóle nie uzywają prękościomierza, a obrotomierza tylko pomocniczo (co uwzględnili programiści). Skrzyni biegów używają na sluch.
No i wreszcie to jest samochodówka tpp a nie fpp, co sprawia, że użycie słowa symulator w wypowiedzi o tej grze jest już sporym nadużyciem :)

Dlatego jeżdźę tak, jak mi twórcy programu pozwalają.
To tyle w temacie hipokryzji.

Porównanie z boiskiem jedst dziwne - co ma piernik do wiatraka? Akurat w grze komputerowej sędzia jest "wbudowany" i cudów nie ma - zrobisz tylko to na co ci on pozwoli.
Skoro potrafisz jeździć lepiej (co to są dwie sekundy) unikając stłuczek to chwała ci za to - może to lepszy sposób.

To nie jest pisane z myślą o defensywie - jedynie stwierdzam o co mi chodzi w grze komputerowej - o rozrywkę. A rozrywka dla jednych może oznaczać Juping Jacka a dla innych - Sim City na przykład.

Jaras

2002-12-08 20:06:56 #53 Ostatnia edycja: 2002-12-08 20:29:14 by 150880
starutkie jak świat destruction derby 2 miało bardzo dobrze dopracowany system zniszczeń (przynajmniej wtedy tak się gówniarzowi wydawało). akurat co do fizyki, to muszę przyznać, że jest więcej niż dobra, ale ma kilka poważnych błędów. podejrzewam, że jeździsz z napędem na przód, więc jak chcesz wjechać w zakręt poślizgiem, skoro masz silnik z przodu i normalne jest, że Ci będzie przód wynosić na zewnątrz zakrętu. ja jeżdzę na 4WD i np. jest z początku zakręt o 180 st. i od razu wjazd na tunelu - biorę prawie całość poślizgiem. no brak dźwięków to rzecz straszna, ale gra widok fpp posiada i to dzięki temu w to w ogóle gram, bo na tpp nie umiem po prostu jeździć. w porównaniu z boiskiem akurat nie mówiłem o grze, a miało to za zadanie przekazać właśnie myśl "co nie jest zabronione, jest dozwolone" (może trochę nie trafiłem, zastanawiając się teraz). no a teraz do sedna - dlaczego napisałem poprzedniego posta bardzo ostrożnie? bo spodziewałem się takiej reakcji z twojej strony - przechwala się palant itp. - ja właśnie w ten sposób rozumiem rozrywkę. nie jeżdżenie po bandach, rozbijanie się po ścianach tunelu, tylko ładny, stylowy przejazd. wiesz, jak to pięknie później wygląda na replay'u (np. w GT3)? to się później aż chce oglądać, to jest właśnie rozrywka. jestem najzupełniej świadom tego, że dla Ciebie może fajne jest rozbijanie się niezniszczalną furą by wyczochrać lepszy czas, jednak nie potrafię przyjąć tego do wiadomości i zaszufladkować jako "rozrywka". obra - zakończmy to, bo się zaczyna bezsens kompletny robić. a tak zbaczając z tematu, to powinieneś w mordę dostać - pisze się JuMping Jack - jak śmiałeś pomylić się przy tytule jednej z najlepszych gier na C64. du schweine!!! 8).

kampino: to jak ty jeździsz w grach bez barierek? i ciekaw jesteś, co powiesz rodzinie egzaminatora, gdy ładnie weźmiesz łuk "po barierce" przy 100kmh: bardzo mi przykro, ale tak się jeździ na FF?

| co do gustów, to szanuję twój wybór, jednak nie potrafię go
| zrozumieć/zaakceptować.
V

Express

- nie lubię fpp w samochodówkach i dlatego zapomniałem - rzeczywiście jest
- mi nie chodzi o to, żeby się rozbijać, tylko żeby wyczochrać. Można czochrać bez rozbijania.
- w sprawach gustów się nie dyskutuje - to z łaciny.
- za Jumping Jacka przepraszam. Chyba mi klawiatura zdycha, bo takich błędów (brak znaku) mam masę, tylko większość wyłapuję.
I to by było na tyle.

Kampino

1.Ja jeżdzę na FF - nie kapuję poślizgów na innych typach napędów
2. Co to jest mania obrażania Kampina???
owsianka, owsianek, kAMPINO, owsik(dobrze, że nie owsiak grr...)
3. czy gdyby gra fpp powodowała bezwład w nodze,  po tym jak bohater dostanie w kolano była by popularna?<- to do Derby.
W tej kwestii mam podobne stanowisko, co Express

Ja wolę się pobawić w grach, a nie zrobić najbardziej_odjechany_lap_na_świecie i oglądać dniami i nocami

A co do innych samochodówek, to te w które czasem gram można policzyć na palcach jednej ręki - niewiele mi się podoba
Wotl
Liero CCCP - v 1.03 z dnia 21.III
gg.2649465

Jaras

2002-12-10 07:22:10 #56 Ostatnia edycja: 2002-12-10 18:31:36 by 150880
jezu - ostatni raz coś ci tłumaczę -> nie wiem, czy ty w ogóle czytasz cokolwiek za tym forum, zanim coś napiszesz, ale dla mnie zabawą w samochodówce to właśnie jest dążenie do jak najładniejszego przejechania toru.

| analogicznie (4WD) - przychamować przed zakrętem do odpowiedniej
| prędkości, puścić gaz, skręt, trzymać gaz aż do wyjścia z zakrętu
| jednocześnie kontrując.
V

Greybrow

Na tylnim napędzie w poślizg (z grubsza kontrolowany) robi się następująco:
Skręt, puść gaz, włącz gaz i hamulec.
Ale trzeba bardzo dobrze wyczuć, kiedy jeszcze nie jest za późno.

Któryś kolega pisał, że na 4WD wchodził w poślizgi. Jak?

Te linki, które dał Noday powyżej prowadzą do całkiem niezłych zabawek.
Pierwsze to program do tworzenia tras, a to drugie to chyba ulepszone wyścigi.
Trzeba taki małe coś odznaczyć na samym dole w opcjach, bo inaczej mój biedny Athlon+TNT2 ksztusi się niemiłosiernie.
Druga trasa jest niezła, i można podglądać najlepsze okrążenie, ostatnie okrążenie, cały wyścig. Są best czasy okrążeń i wyścigów. Jest trening.

Kampino

Jaras: Ja lubię inna zabawe niz ty, nie moge?
Co do Drugiej alfy sr jest całkiem fajna, ale i na moim athlonie się przy 1024x768 tnie
Wotl
Liero CCCP - v 1.03 z dnia 21.III
gg.2649465

Denethor

Tjaaaaaaa możesz mieć nawet Intel Penitium 4 2,4 Giga i ci gra się może przycinać jeśli masz do banii inne elementy sprzęty czy ty tego nie rozumiesz??? A nawet jak btś miał ATI Radeon 10000, 512 RIMM i nie wiem co jeszcze to gra też ci się może przycinać z powodu złych sterowników.