Liga Liero
2019-08-19 05:12:09 *
Witamy, Gość! Prosimy, zaloguj się, lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika i hasło.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 »»»  Wszystkie   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: GUITARzyści  (Przeczytany 11712 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Bagnet451
Kapral
**

Reputacja: 5

« : 2010-03-07 18:31:43 »

Uczę się grać na gitarze. Nawet nieźle mi idzie, z tym, że gram na szkolnej gitarze (pożyczam co tydzień do domu) Grin. I tu jest mały problem, bo chciałbym kupić sobie własną, a nie wiem jaka marka jest najlepsza ( chodzi mi narazie tylko o pudłowe ).
  Pomożecie???

Ustrzyki to stolica Bieszczad jest!
Robaq
Sierżant

Reputacja: 10

:ASdF?

« Odpowiedz #1 : 2010-03-07 19:33:35 »

O, takiego tematu na tym forum to bym się w życiu nie spodziewał :>
Tak się składa, że od ponad pół roku też męczę wiosło, więc co nieco mogę się wypowiedzieć.
Zacznę od pytania, czy twoją ambicją jest "granie ogniskowe" (klasyk/akustyk i proste piosenki składające się z kilka akordów) czy może coś bardziej "z jajem" (a więc elektryk, no chyba że jesteś wielkim fanem gitary akustycznej, no to wtedy wiadomo). Jeśli myślisz, że za jakiś czas (nie ważne jaki) zachce ci się nauczyć grać na elektrycznej to nie zwracaj uwagę na mit, że trzeba zacząć od klasyka, bo to nieprawda, tylko od razu zbieraj na dechę  Wink Problem tego jest taki, że potrzebne ci będą dość duże fundusze (tak minimum 600zł) i na początku nie będziesz miał gdzie tego podłączyć (najtańsze piece warte uwagi to 300zł, są jeszcze PODy, które umożliwiają podłączenie gity pod domowe HiFi a jeśli masz dobrą dźwiękówkę w kompie to możesz popróbować z różnymi programami typu Guitar Rig) ale wiadomo, zawsze można większy szał elektryczną zrobić.
Jeśli jednak chcesz zostać przy pudle, to szukaj firm takich jak Fender, Gibson, Epiphone i może jeszcze Washburn.

Liero przymiera głodem, deal with it
Bagnet451
Kapral
**

« Odpowiedz #2 : 2010-03-07 20:39:16 »

Dzieki za dobre rady, Robaq. Cheesy Na razię chce się nauczyć dobrze grać na pudłowej, później raczej na pewno kupię sobie elektryczną, lecz wolę grać "z jajem", jak ty to ująłeś. W końcu słucham metalu. Jedno z postanowień : nauczę się grać "Nothing Else Matters" ( zespołu "Metallica" jakby ktoś nie wiedział). A na elektrycznej fajnie byłoby wywijać takie solówki jak w Sabatonie ( Primo Victoria, Attero Dominatus, itd... itp... )

Mortal_707
Szeregowy
*

Reputacja: 0

Glizda von Robak

« Odpowiedz #3 : 2010-03-07 20:43:23 »

No przyznam ci rację Bagnet, solówki Sabatona są zajefajne (też słucham Sabatona) Cheesy
Bagnet451
Kapral
**

« Odpowiedz #4 : 2010-03-07 20:49:33 »

Tak ci powiem, że ja słucham zespołów ponizszych:
-Sabaton
-Dragonforce
-Pain
-Nightwish
 i sporadycznie kilka piosenek:
-HIM
-Green Day

soundtracki z filmu "Queen of the Damned" ("Królowa Potępionych" ,tam śpiewa Lestat)
I inne, nie będę ich wymieniał bo by za długo zeszło...
Polecam!!!

Mortal_707
Szeregowy
*

Glizda von Robak

« Odpowiedz #5 : 2010-03-07 21:12:09 »

No to ja wtrące swoje trzy grosze i powiem (raczej napisze) że LORDI też jest niezłe zwłaszcza jak ktoś lubi Heavy Metal/Hard Rock!
Doman
Gwardia
Generał
*

Reputacja: 22

The truth is out here

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 2010-03-09 20:03:10 »

To te brzydale z Eurowizji? Zupełnie do mnie nie trafiają. Choć na przykład nie mam nic przeciwko starej Matallice ai Zeppelinów zdarza mi się czasem posłuchać

May the Schwarz be with you!
Bagnet451
Kapral
**

« Odpowiedz #7 : 2010-03-09 20:23:59 »

To te brzydale z Eurowizji?
Tak, to oni. Ja nic przeciwko nim nie mam, ale osobiscie ich nie słucham. Przeciwko Mettalice też nic nie mam, lecz oni...jakby to powiedzieć...są o wiele bardziej znośni od Lordi, tak bym to ujął Smiley ( Oczywiście w kwesti wyglądu, bo muzyka jest w porządku )

Mortal_707
Szeregowy
*

Glizda von Robak

« Odpowiedz #8 : 2010-03-09 21:33:34 »

No to ja już się nie odzywam żeby nikomu nie podpaść.
Shivek
Pułkownik

Reputacja: 8

Raawr!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 2010-03-10 12:12:17 »

LORDI też jest niezłe zwłaszcza jak ktoś lubi Heavy Metal
o0 rly?
nic przeciwko starej Matallice
Przeciwko Mettalice też nic nie mam
Tera jadą po nazwie i tyle mam do powiedzenia. Szkoda, że metal kojarzy się często z tym zespołem...
No to ja już się nie odzywam żeby nikomu nie podpaść.
Spam jest mniam. Spam jest mniam.

Wesz
Lucypher
Gusanos Team
Generał
*

Reputacja: 64

We eat the box?

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 2010-03-10 12:27:55 »

Chcesz bana?

Bagnet451
Kapral
**

« Odpowiedz #11 : 2010-03-31 11:59:25 »

Szkoda, że metal kojarzy się często z tym zespołem...
Mnie wcale nie. Jak myślę o metalowej muzyce, to tylko o tym czego słucham. Wcześniej masz napisane czego Smiley
Ja metallici nie słucham. "Nothing Else Matters" to jedyna piosenka jaką z tego zespołu znam. Na gitarce umiem tego chyba gdzieś z 10-15 sekund. Grin

Express
Gwardia
Pułkownik
*

Reputacja: 20

Kocham Liero!

« Odpowiedz #12 : 2010-04-06 19:06:33 »

Ech, czuję się dziadkiem...
Najlepsza muzyka w historii to Zeppelini czy Deep Purple a z tego co tradycyjnie nazywane było metalem, to klasyki - Metallica, Megadeth, Iron Maiden (ostatnio na nowo zakochałem się w Run to the Hills) - choć tak naprawdę za prekursorów metalu uważano Led Zeppelin właśnie, a Metallice wielu odmawia przynależności do tego gatunku.

Większość tego, co dziś nazywa się rockiem czy metalem to głównie hałas, a już szczególnie mainstream.
Owszem Nightwish, GreenDay czy inni to niezła muzyka, ale daleko jej do mistrzów gatunku.

Lordi? Fajny kawałek muzyki, ale kompletnie nic nowego. Ot, po prostu powielanie wzorców, tyle, że bardzo dobrych.

Kwestię  muzyki można by długo rozwijać, w wielu kierunkach...
Robaq
Sierżant

Reputacja: 10

:ASdF?

« Odpowiedz #13 : 2010-04-06 20:29:31 »

last.fm, anyone?
A btw, to wyszedł z tego offtop dość konkretny, bo od 6ciu postów nic stricte gitarowego tu się nie wyłoniło. Chyba był już kiedyś na tym forum topic muzyczny, można pociągnąć.

Liero przymiera głodem, deal with it
Bagnet451
Kapral
**

« Odpowiedz #14 : 2010-04-07 17:23:38 »

Muzyka to rzecz względna-czasy się zmieniają, muzyka się zmienia. Oczywiście, mistrzowie gatunku pozostaną mistrzami.Ale popatrz na to z innej strony. Nowa muzyka nie jest taka gorsza od tamtej (dobra muzyka nie jest zła happy). Zresztą nie będe cię do niej przekonywał. Każdy słucha tego, co lubi. Oraz gra w to, co lubi Grin
A dla tych, co "męczą wiosło", jak to Robaq ujął, mam stronkę z tabami: www.chords.pl Może coś to wam pomoże. Wink

Strony: [1] 2 »»»  Wszystkie   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: