Liga Liero
2019-08-23 21:18:23 *
Witamy, Gość! Prosimy, zaloguj się, lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika i hasło.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: [Broń] 0.9C  (Przeczytany 3555 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Daragon
nowy
*

Reputacja: 0

« : 2010-06-16 14:38:54 »

Mam kilka pytań odnośnie robienia broni w gusanos w 0.9c, bo zamierzam stworzyć do niego moda a przynajmniej kilka broni.

Jak zrobić błyskawice w 0.9C?

Czy można stworzyć broń robiącą zasłonę, która można zniszczyć tak jak np. piach.?

Czy można stworzyć broń, która będzie produkowała wode?

Jak stworzyć miecz świetlny podobny do tego z 0.81 ?

Jaka jest komenda na odpychanie innych cząsteczek?

Jaka jest komenda na okręcanie się dookoła?

« Zmienione: 2010-06-16 14:46:20 przez Daragon » Zapisane
daro
Szeregowy
*

Reputacja: 1

« Odpowiedz #1 : 2010-06-16 16:21:19 »

Z tych pytań wynika tyle że prawdopodobnie nigdy z moddingiem nie miałeś nic wspólnego więc nawet jak ktoś da ci odp. to raczej nie dasz sobie z tym rady. Spróbuj przerobić pare broni z innych modów i spróbuj ogarnąć jak to działa.;p
Ale skoro zadałeś pytania to nie wypada na nie nie udzielić odpowiedzi:

-Najprostszy (według mnie) sposobem na zrobienie tego to wystrzelenie obiektu który pójdzie w losowym kier. ustaw zakres do 45' i obiekt co jakiś czas niech zmienia trajektorie lotu oraz tworzy rozgałezienia błyskawicy. (mniej więcej tak by to jakoś wyglądało). Polecam zerknąć do moda beam.

-Można.

-Można.

-Możesz spróbować przerobić laser tak żeby w odległości 10 pix od robala tworzony był obiekt który by niszczył obiekt lasera. w ten sposób twój miecz będzie miał 10 pix. Polecam zerknąć do moda la.

-repels(1,1,1) niepamiętam dokładnie za co odpowiadają poszczególne cyferki więc możesz zajrzeć do gusdocsów tam masz to wytłumaczone bardziej przejrzyście.

-Wytłumacz o co ci dokładnie chodzi bo na okręcanie sie niema komendy.
Daragon
nowy
*

Reputacja: 0

« Odpowiedz #2 : 2010-06-16 17:40:32 »

Zaskoczę Cię bo robiłem moda do 0.81 Tongue W 0.9 nie znam jeszcze dokładnie komend, dlatego pytam.

1.Już udało mi się, zrobiłem już z 4 bronie oparte na tym. Jest jeszcze jakiś trudniejszy sposób, ale efektywniejszy sposób?

2.A jak się to robi?

3.A jak się to robi?

4. Ok, dzięki Wink

5. Ok, dzięki Wink

6. W 0.81 nazywało się "autorotate_speed", inaczej też obracanie się wokół własnej osi.
daro
Szeregowy
*

Reputacja: 1

« Odpowiedz #3 : 2010-06-19 16:35:50 »

-Mógłbyś zrobić kamień czyli poprostu dajesz kamienowi hp określasz mu layer i voila.

-Daj szybkie wystrzelenie objektu a za objekt daj niebieskiego pixela i określ mu co ma robić.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: