Liga Liero
2019-08-23 04:10:22 *
Witamy, Gość! Prosimy, zaloguj się, lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika i hasło.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: OOBE, Eksterioryzacja... i inne zjawiska paranormalne.  (Przeczytany 4748 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Bagnet451
Kapral
**

Reputacja: 5

« : 2010-10-28 20:21:37 »

Tak mnie nagle zaciekawiło. Nudziło mi się, przeglądam po profilach na Nightwood, a tu nagle jakiś ciekawy link - www.oobe.pl . Zainteresowałem się. Jak ktoś z was przeczyta, to się dowie, ale jak się komuś nie che czytać, to piszę tutaj :
OOBE (lub OBE) (ang. out of body experience) - dosłownie: doświadczenie poza ciałem. Objawia się wrażeniem czasowego opuszczenia i egzystowania niezależnie od swego fizycznego ciała. W OOBE ma się wrażenie poruszania się, dokonywania obserwacji i komunikowania z innymi istotami inteligentnymi podczas gdy ciało osoby podlegającej temu wrażeniu jest rozluźnione lub śpi
.
Hmmm... Ciekawe. Czytałem na tej stronie rady Roberta Monroe i Darka Sugiera, ale stwierdzam, że Monroe wyjaśnił zjawisko o wiele lepiej niz Sugier- ten podszedł na kompletnym luzie Smiley . Co o tym sądzicie?

Ustrzyki to stolica Bieszczad jest!
Netsu
Pułkownik

Reputacja: 26

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 2010-10-28 23:22:04 »

Moj znajomy regularnie wprowadza sie w taki stan, kladzie sie spac, po czterech godzinach dzwoni budzik, przez 20 minut wykonuje jakies proste czynnosci a potem kladzie sie spac znowu starajac sie intensywnie utrzymywac siwadomosc - np liczac, powtarzajac cos w myslach itp.
IMO specyficzny rodzaj snu.

My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest
Bagnet451
Kapral
**

« Odpowiedz #2 : 2010-10-29 14:37:59 »

Nom... Mi prawie się udało, ale się przestraszyłem i się cofnąłem.Ta czynnosć wykonywana przez 20 min. to wybudzenie siebie. Później musimy wprowadzić siebie w stan "czuwania". Umysł pracuje, a ciało jest rozluźnione. Ja np: próbowałem ( i przy tej metodzie prawie mi się udało Smiley ) metodę hustawki. To tylko tak się nazywa, ale ja wyobrażam sobie kręcące tornado, siebie w środku, i nagle wypadam... Niezłe uczucie, bo akurat kładłem się spać, i to było nie zamierzone. Ale jakoś tak mi wypadło, że samoistnie zacząłem sobie myśleć.  Grin

Gizmo
Elite Clan
Szeregowy
*

Reputacja: 2

« Odpowiedz #3 : 2010-11-08 20:00:04 »

C'mons chyba bawił się swojego czasu w lucid dreams i OOBE. Ja kiedyś próbowałem, ale jakoś nie miałem czasu się w to bawić, a potrzeba do tego nieco skrupulatności.

Pzdr.
Gizmo
Bagnet451
Kapral
**

« Odpowiedz #4 : 2010-11-09 15:49:26 »

Nom. Żeby był efekt, trzeba ćwiczyć codziennie. Albo przynajmniej starać się ćwiczyć codzienie  Grin . Podobno można mieć wspólny sen, ale nie wiem jak, nie doczytałem. Jest kilka typów "wchodzenia" komuś w sen:
1) Ogladasz cudzy sen, ale na niego nie wpływasz.
2) Oglądasz cudzy sen i wpywasz na poszczególne wydarzenia.
3) Śnicie razem i powstaje coś niesamowitego.

Jak ktoś nie zrozumiał 3) , to już wyjaśniam. Polega to na "wymieszaniu" obydwóch wyobraźni. A przynajmniej ja to tak postrzegam Smiley
Gdzieś czytałem jak jakiś facet opowiadał o takim zjawisku. Chodziło o to, że był w ciemnym domu, szukał kogoś i znalazł kobietę. A później ktoś go ogłuszył Smiley . Opowiedział sen kumplowi, który powiedzał, że sen miał taki sam, tyle że kogoś ogłuszał  Grin.
« Zmienione: 2010-11-09 15:55:19 przez Bagnet451 » Zapisane

Shivek
Pułkownik

Reputacja: 8

Raawr!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 2010-11-09 17:36:03 »

Dzieło szatana!

Greybrow
Egzekutor
Generał