Liga Liero
2019-05-23 18:35:40 *
Witamy, Gość! Prosimy, zaloguj się, lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika i hasło.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cześć wszystkim  (Przeczytany 5240 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Skoras
nowy
*

Reputacja: 0

« : 2011-01-23 01:53:15 »

Siema, ogólnie zcznę od tego, że mm na imie Wojtek mam 23 lata.  Grin Moja przygoda z liero wyglądała w ten sposob, że zacząłem w gimnazjum, szybko się zaraziłem i z 3 kumplami graliśmy wręcz nałogowo. Przychodzili do mnie o 7 rano przed szkoła, póżniej po szkole. Nasze pojedynki, nie miały końca, mnożyliśmy rózne podstępy techniki itp. Nie ukrywam, że byłem dobry Smiley Oczywiście smigaliśmy na liero 1.33 milem chyb  w tedy windowsa 98. W Lo jakoś z kumplami przestałem się widywać, każdy oszedł w swoja strone i o liero zapomniałem. Fakt probowałem wielkokrotnie (głownie na spontanie z nudow) komuś pokzać liero i starałem sie zainstalować, jednak na viscie już mi nie działa. Teraz się uparłem, że muszę do tego wrocic i udało mi się sciągnąc jakieś lierosdl-2.01 ale jeszcze nie ogarniam o co tam chodzi. Może ktoś mi pomoże, albo podpowie jakie Liero teraz najlepiej ściągnąc bo jednak to 1.33 wydaje się niezastąpione. To moje nowe, jest jakieś nie do ogarnięcia z liną i szybkośc przeladowania chcialem na 0 ustawić, poki co nie mogę. Fakt, pora jest późna jak będe miał więcej kiedyś czasu to postaram się obczić lepiej i grę i forum. Tymczasem pozdrawiam wszystkich graczy  .

Post Merge: 2011-01-23 02:18:02
Ja pier**** kur** sorry, ale musiałem  Roll Eyes poświęciłem chwilke, żeby tak na jutro ogrnąc co jest na forum, a wyszło, że już gram sobie w Liero 1.35 otworzone 1.33 no coś pięknego Cheesy

Post Merge: 2011-01-23 02:19:41
da się w to grać przez sieć? bo na laptopie się dwie osoby nie pomieszczą???. prosze o jakieś rady Tongue
« Zmienione: 2011-01-23 18:23:22 przez Skoras » Zapisane
Bagnet451
Kapral
**

Reputacja: 5

« Odpowiedz #1 : 2011-01-23 11:24:19 »

No witam. Ciekawa historia Smiley.
Z tego co mi wiadomo to w liero nie da się grać przez neta. Przez internet da się grać w LieroX (patrz   Liero Xtreme). Możesz poszukać też na forum, jest osobny dział poświęcony jak chcesz coś o tym więcej przeczytać (Liga liero > Forum > Kontynuacje Liero > Liero Extreme)
A jak naprawdę wolisz grać przez internet to polecam Gusanos Smiley.

PS: Pisze się "żeby", a nie "rzeby"  Wink
« Zmienione: 2011-01-23 11:30:09 przez Bagnet451 » Zapisane

Ustrzyki to stolica Bieszczad jest!
Skoras
nowy
*

« Odpowiedz #2 : 2011-01-23 14:42:57 »

Spokojnie to tylko moje podniecenie i dysortografia  inquisitive Ej, a wiecie np czy da się podlączyć klawiaturę przez usb tak żeby grać na jednym lapku na dwóch klawiaturach? Bo jak mówiłem, wyżej 2 os się nie zmieszczą na lapku. A co do neta to wolałbym poki co ze znajomymi, tym bardziej, że kontynucje pewnie się troche różnią, ale jak będe miał czas to je też obczaje. Z góry dzięki za odpowiedz.

Post Merge: 2011-01-23 14:44:31
« Zmienione: 2011-01-23 18:25:12 przez Skoras » Zapisane
barnex
Agent Of Gravity
Egzekutor
Pułkownik
*

Reputacja: 49

Ay caramba!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 2011-01-23 15:42:28 »

1. Sprawdzanie pisowni Ci wyłapie takie błędy.
2. Jest opcja edytuj do postów, jak jakiegoś nie poprawi.
3. Da się grać z dodatkowymi klawiaturami USB i zwykle na mistrzostwach tak gramy - nie tylko nie ma problemu z miejscem na ręce, ale też klawisze się nie zacinają.
4. (Edit) Co do gusanos, to aktualnie serwery świecą pustkami, więc nawet przez sieć będziesz musiał grać ze znajomymi  Sad

Skoras
nowy
*

« Odpowiedz #4 : 2011-01-23 18:27:39 »

Poprawie bo widzę bardzo razi. A sprawdzałem i nic mi błędów nie poprawia, także edycja pozostaje. Co do tej klawiatury to trzeba to jakoś konfigurować, czy normalnie jak mi wykryje klawiaturę, to klikam w opcjach i ustawiam normlnie przyciski ??
barnex
Agent Of Gravity
Egzekutor
Pułkownik
*

Ay caramba!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 2011-01-24 20:12:31 »

Sprawdzanie przed wysłaniem :-)

Co do pytania: tak, powinno zadziałać bez konfiguracji. Z tym, że z punktu widzenia liero nie ma różnicy pomiędzy Q na jednej klawiaturze a Q na drugiej (czyli nie mogą dwie osoby grać np. na strzałkach). To dobre rozwiązanie jeśli chodzi o więcej miejsca na łapy i rozwiązanie problemu zacinania.

Jeżeli masz ochotę spróbować czegoś mniej sprawdzonego, to myślałem nad dwoma rzeczami:
1. Sam numpad na USB - tańszy, klawiszy powinno wystarczyć do liero i zajmuje mniej miejsca w torbie.
2. Jakiś gamepad i programik, który wciśnięcia guzików na padzie zamieniałby na wciśnięcia zdefiniowanych klawiszy. Jeszcze poręczniej (zakładając gamepad w stylu snesowego), ale grać się będzie chyba trochę inaczej. No i trzeba wcześniej sprawdzić, czy istnieją takie programiki. Dodatkowy plus - łatwe granie na wykładach. Pady pod ławkę i prowadzący nic nie zauważy :-)

Jeżeli zdecydujesz się na którąś z tych opcji, pamiętaj opisać wrażenia z gry.
« Zmienione: 2011-01-24 20:28:53 przez barnex » Zapisane

Doman
Gwardia
Generał
*

Reputacja: 22

The truth is out here

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 2011-01-24 21:19:24 »

1. Sam numpad na USB - tańszy, klawiszy powinno wystarczyć do liero i zajmuje mniej miejsca w torbie.
Gdzies mi się w domu taki kurzy, jak nie zapomnę to przetestuję z liero. Pamiętam, że kiedyś próbowałem nim grać w gnome-nethack na laptopie i były pewne problemy. Z tym, że
a) cena - takie numpady sa raczej traktowane jako pewna egzotyka i wcale nie takie tanie, zwłaszcza biorac pod uwage, że tania klawiatura na usb to wydatek 20zł.
b) liczba klawiszy - ilościowo to starczy, ale chyba tylko dla osób z tak egzotycznym układem w pionie jak twój Tongue

2. Jakiś gamepad i programik, który wciśnięcia guzików na padzie zamieniałby na wciśnięcia zdefiniowanych klawiszy. Jeszcze poręczniej (zakładając gamepad w stylu snesowego), ale grać się będzie chyba trochę inaczej. No i trzeba wcześniej sprawdzić, czy istnieją takie programiki. Dodatkowy plus - łatwe granie na wykładach. Pady pod ławkę i prowadzący nic nie zauważy :-)
Kto miał w reku moje dingoo z OpenLiero pewnie zauwazył, że na gamepadowym układzie gra się co najmniej dziwnie, ale nie wykluczam, że to kwestia przyzwyczajenia i ogrania. Na pewno w samym liero potrzebny jest hax na kopanie, bo prawie żaden pad nie da wcisnąć na raz dwóch przeciwstawnych kierunków, a nawet jak pozwoli to będzie to niewygodne.

May the Schwarz be with you!
barnex
Agent Of Gravity
Egzekutor
Pułkownik
*

Ay caramba!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 2011-01-24 21:39:47 »

W openliero można ustawić oddzielny przycisk do kopania, bardziej się martwię o linę.

Co do mojego układu, to łatwo go się nauczyć. c0oba AFAIR takiego używa i generalnie ludzie (nie-ligowcy) z którymi gram go szybko łapią - główna zaleta, to fakt że z lewej strony klawiatury się gra tak samo jak z prawej (mimo że układ fire-change-jump obraca się o 90°).

Dla nieznających mojego układu:
prawy układ: strzałki + p[] (fire, change, jump)
lewy układ: sdfe (jako strzałki) + 1qa (fire, change, jump)

Doman
Gwardia
Generał
*

Reputacja: 22

The truth is out here

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 2011-01-24 21:56:22 »

Wciśnięcie 2 przycisków na padzie to nie problem. Oczywiście nie każdych dwóch, ale na przykładzie z wikipedii wciśnięcie kciukiem A i X lub B i Y jest całkiem naturalne.

Post Merge: 2011-01-26 01:49:54
Mały update - klawiaturę numeryczną schowałem tak dobrze, że za cholerę nie mogę jej znaleźć, tak więc z testu nici.
« Zmienione: 2011-01-26 01:49:54 przez Doman » Zapisane

May the Schwarz be with you!
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: