Liga Liero
2019-05-24 00:33:21 *
Witamy, Gość! Prosimy, zaloguj się, lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika i hasło.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tribes: Ascend - co wy sądzicie?  (Przeczytany 4998 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Shivek
Pułkownik

Reputacja: 8

Raawr!

Zobacz profil WWW
« : 2011-07-05 16:38:48 »

Siemano!
Otóż "pod koniec" zeszłego roku frima Hi-Rez odkupiła prawa autorskie do cech, wyglądu i typu rozgrywki Plemion od InstantAction. Wtedy ogłosili, że rozpoczynają pracę nad Tribes Universe - shooter à la MMORPG. Fani zalewali oficjalne forum prośbami o stworzenie zwykłej strzelanki. Domagali się również możliwości modowania Smiley
Wszystko szło po myśli fanów, gdy Hi-Rez ogłosiło, że rozpoczynają pracę nad kolejną częscią planowaną na tenże rok - Tribes Ascend. Miał to być godny następca Tribes 2. I do tego za friko. Jednak czas pokazał, że nim niestety chyba nie będzie. Dlaczego? Starałem się chronologicznie ustawić następujące podpunkty:

Modele postaci nie podobały się niektórym, no niestety niektórzy mają problem gdy nie widzą opancerzonych koślawych plemieńców Tongue Przyznam, że osobiście podobają mi się.

Hi-Rez nie utrzymuje kontaktu z potencjalnymi i najbardziej napalonymi graczami. Wręcz ich ignoruje.

Gromadząc fanów na FB dawali nam koncept arty i screenshoty w małych ilościach Smiley

Słyszeć się dało o pogłoskach, że Tribes Ascend nie będzie miał supportu w postaci modowania.

Ogłoszono, że niedługo pojawi się gameplay vid z gry. Wbiliśmy więc 7000 likes, dostaliśmy upragniony filmik, a na nim? Jakiś disc-launcher, który ładuje się ręcznie (dyski wsadza się ręką do naszego "działka"), SMG z magazynkiem, pistolecik oraz kilka innych bzdetów. A granaty? Wyrzucane z ręki - nie będzie możliwy też mine-discing.

Wszystko się dało jakoś przeboleć, w końcu jak gram w CSa wystarczy mi z 8 map do szczęscia, jak pykałem kiedyś w Tribes: Vengeance i nie wiedziałem, że custom mapy istnieją to też mi taka ilość wystarczyła. Ale szok - nowa część Tribes ma być MMOFPSem z systemem podobnym do League of Legends. No dobra pomyślałem - w LoLa gram, nawet mogło by być fajnie...

Ale następny "szok" :/ Ma to być gra z "kupowalnymi" loadoutami - czyli zestawami broni, wspomagających nas paczek (health kit/regenerujące packi) oraz granatami. Rezultat? Brak możliwości na dynamiczne zmiany w gameplay'u - zawsze można było w poprzednich częściach szybko się "przebrać" a teraz? Pay to win motherfuckers. A wszystko niby "za darmo"...

Wielki szum się zrobił, dostałem bana na tablicy Tribes Ascend na FB Smiley Hi-Rez zrobił porządek z oficjalnym forum gry. Ma nas głęboko gdzieś.

Ostatnio, gdy wbito 8000 tysięcznego fana dostaliśmy całe NIC - Hi-Rez się na nas obraził czy co? Tongue

Beta testerzy gry to ludzie, którzy nie mają za dużo wspolnego z poprzednimi częsciami Tribes. A twórcy gry wolą słuchać i robić grę dla swych pupilków z Global Agendy czyli syfiastej gry MMORPG, która ma jetpacki, które nie czynią jej i tak cool jak Plemiona.

Loadout ma zawierać w weapon slotach jedną główną broń, jakiś pistolecik, a do tego jakieś meelee :/

Oficjalna strona:
http://www.tribesascend.com

Gameplay video na kanale Hi-Rez:
Tribes: Ascend - Gameplay Teaser

Oficjalne forum:
http://forum.hirezstudios.com/phpbb/viewforum.php?f=250

Teraz przejdę do ważnej rzeczy, otóz ktoś stworzył sondę, która ma na celu ukazanie studiowi Hi-Rez dobrej drogi dla Tribes: Ascend.
http://forum.globalagendagame.com/phpbb/viewtopic.php?f=234&t=37725&st=0&sk=t&sd=a&sid=ddd745e60eb20df8a573e19254e02307

Ściana Tribes: Ascend na Facebook:
http://www.facebook.com/tribesascend

Przepraszam, jeżeli w czymś się pomyliłem, mam nadzieję że odpiszecie coś konkretnego Smiley
« Zmienione: 2011-07-06 08:30:10 przez Shivek » Zapisane

Greybrow
Egzekutor
Generał
*

Reputacja: 67

Nothing but the rain

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 2011-07-06 09:32:40 »

TF2 się stało darmową grą o kupowaniu czapek, to czemu tribes nie ma być darmową grą z kupowaną amunicją?

Shivek
Pułkownik

Raawr!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 2011-07-06 09:50:34 »

Dotychczas wszelkie części Tribes są darmowe, jednak w czasach kiedy miały oficjalny status supportu od ich twórców były płatne.
Valve tworząc TF2 tak na prawdę dali swoim fanom dobrą grę, tylko w lepszej oprawie graficznej. Wielu fanów Tribes liczyło na to również.
Jednak problem jest inny - Tribes Ascend to będzie zupełnie odmienna od swoich poprzedników gra:
-brak modowania,
-brak loadoutów z przynajmniej 3 brońmi głównymi (wyrzutnia dysków, karabinek maszynowy, blaster),
-loadouty będą kupowane w jednostce, którą będziemy mogli nabyć za pieniądze, badźto za wygrane/przegrane potyczki,
-brak możliwości na dynamiczne wpłynięcie na gameplay - masz 15 loadoutów, to i tak za mało, musisz dokupić za kase jeszcze z 50 aby fajnie się grywało.

Greybrow
Egzekutor
Generał
*

Nothing but the rain

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 2011-07-06 14:03:04 »

Miałem na myśli to, że taki jest obecnie kierunek tworzenia gier. Dla twórców dużo bardziej opłaca się stały strumyczek w dłuższym czasie, niż jednorazowy zastrzyk.
Przy okazji bardziej im wtedy zależy na udoskonalaniu gry, bo ciągle mają dopływ gotówki, w przeciwieństwie do dotychczasowego modelu 'sprzedaj, zapomnij, zrób nową'

Shivek
Pułkownik

Raawr!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 2011-07-06 17:26:13 »

Wiadomo, "free to play" to fajna rzecz, jednak TF2 zostało stworzone przez Valve, które zainteresowało się community pierwszej odsłony. Tak powstała dobra gra...
A żeby Ci jakoś ukazać sytuację z Ascend, to zrobie takie porównanie. Jest tworzona przez Joosę nowa odsłona Liero F2P, jednak chce on zmienić totalnie gameplay dając tylko spajki jako główną broń, do tego jakiś pistolecik... A linkę można sobie załatwić tylko w innym loadoucie...

Greybrow
Egzekutor
Generał
*

Nothing but the rain

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 2011-07-07 20:33:02 »

Tyle jest innych dobrych gier. Widocznie to taka zachęta ze strony twórców w celu ich dostrzeżenia.

Shivek
Pułkownik

Raawr!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 2011-07-08 06:53:54 »

O tym nie pomyślałem.
Ale bardziej szczęśliwy i tak będę z nowego Liero! 

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: