Liga Liero
2019-05-25 04:47:08 *
Witamy, Gość! Prosimy, zaloguj się, lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika i hasło.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: ««« 1 [2] 3 4 ... 16 »»»   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Encyklopedia Broni  (Przeczytany 190911 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
bizgon
Gość
« Odpowiedz #15 : 2002-12-21 18:39:12 »

Żeby puścić missila wcale nie trzeba stać w jednym miejscu. Mozna rozpędzić się na linie tak żeby można było przelecieć całą planszę i w czasie lotu puścić missila. Wtedy trudniej trafić robaka bo jest w ruchu a missilem sobie latamy byleby nie za długo Smiley
« Zmienione: 2002-12-21 18:42:40 przez bizgon » Zapisane
Greybrow
Egzekutor
Generał
*

Reputacja: 67

Nothing but the rain

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #16 : 2005-04-15 08:19:16 »

Kolejne wcielenie encyklopedii gotowe do akcji.

Tomcio
Sierżant

Reputacja: 20

Krótko, zwięźle i na temat.

« Odpowiedz #17 : 2005-05-14 13:24:36 »

Wkurzanie-taktyka dla broni RB Rampage. Strzelając w obszar, gdzie znajduje się przeciwnik, zaśmiecasz mu skaczącymi gumiakami drogę do siebie. Oberwie minimalnie, ale wkurzy się, będzie cię gonił i z nerwów nie trafi w ciebie lub zrobi sobie krzywde.

Make mod, not war!
Kelner
Gwardia
Pułkownik
*

Reputacja: 8

BUC pomniejszy

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : 2005-05-14 13:28:02 »

Sorry, ale drugiego Tactical Fusion nie stworzyłeś.

Łoś superktoś
JID: kelner@chrome.pl
Tomcio
Sierżant

Reputacja: 20

Krótko, zwięźle i na temat.

« Odpowiedz #19 : 2005-05-15 01:54:51 »

Jak jesteś taki mądry to wymyśl taktykę do RB Rampage.

Make mod, not war!
Jerac
Last SorLord
Egzekutor
Generał
*

Reputacja: 78

Uwaga zły i podły admin. Nie drażnić.

« Odpowiedz #20 : 2005-05-15 03:32:49 »

Em... Zabanować? Odpalać w twarz bo wtedy jest szansa że trafisz? Z bliska strzelać pod nogi, bo tak łatwo trafić?

I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.
Pocisk
Gość
« Odpowiedz #21 : 2005-06-23 14:56:19 »

Nie zgadzam sięz tym iż Bobby trapa nie da się odróżnić od prawdziwej broni. Na płaskiej powierzchni gdzie leży jakaś paczka wypuście Bobby trapa i zobaczcie że jest bardziej 'wbity' w ziemię. Poza tym laserem da się zabić samemu, jak się leci na linie bardzo szybko w kierunku w którym się strzela.
ChanibaL
Egzekutor
Generał
*

Reputacja: 49

praktykujący psychopata

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #22 : 2005-06-23 18:51:38 »

True. true. kiedyś już było o tym narzekane nawet, ale jakoś efektów to nie przyniosło. Jak dojdzie kilka poprawek więcej to się updatnie.
Przy okazji przypomniało mi się, że kiedyś to dopisywałem, ale nasze sztandarowe kłopoty z bazą danych ukryły w mroku te jakże skuteczne (i wkurzające) taktyki:
Zimm
  • Religijna - zacząć zasrywać całą planszę zimmami, w losowych kierunkach, oczywiście próbując na nie uważać, ale skupić się na zasrywaniu. Jeśli masz chody tam u góry/u dołu (*niepotrzebne skreślić) to ty przeżyjesz, a przeciwnik bynajmniej. Najskuteczniejsze przy sytuacjach z ilością życia zbliżającą cię do stwórcy, bądź przynajmniej stracenia lives'a.
  • Miłosna - puszczać zimmy tak aby niedługo (rzędu 10 sec) wróciły w miejsce z którego były wypuszczone, powstaje coś w rodzaju miny ustawionej na czas. Oczywiście sprowadzenie przeciwnika w to miejsce jest wskazane. (jak kocha to wróci)

rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1
xmpp://ChanibaL@jabberpl.org
Guthrick von Kewpa
Personal Jesus
Gusanos Team
Generał
*

Reputacja: 28

WSh, are you pondering what I'm pondering?

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #23 : 2005-06-23 22:32:11 »

Chanibal, czy ja wiem czy to takie skuteczne... Za czasów kiedy grałem z Holiksem na Pokoleniach/Krosach/Snufie - Holiksa mapa - Holiks używał tych taktyk zdaje się, i czasem trafiał nawet, tyle że niekoniecznie we mnie. Może to przez umiejętności, chociaż wątpie, bo w zimma można nie wpaść tylko wtedy, gdy go ignorujemy, no, w każdym razie o wiele mniejsze prawdopodobieństwo. Kolejna sprawa - na Pokoleniach/Krosach zimm ssa i do niczego się nie nadaje, bo to mapy niezimmowe, snuff to co innego niby, bo tam występują tylko kąty proste, poziome półki i takie tam... MOżna więc to sprowadzić do jednej ogólnej taktyki pt. 'zasrywanie i zapominanie', nie da się tego jednak sklasyfikować pod jakąkolwiek specjalizacje, ale grunt, to pamiętać o tym, żeby po wystrzeleniu zimma nie wiedizec o jego istnieniu. Nei?

-What are we going to do tonight, Guth?
-The same thing we do every night, WSh...try and take over the world!1
ChanibaL
Egzekutor
Generał
*

Reputacja: 49

praktykujący psychopata

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #24 : 2005-06-23 23:32:32 »

Ze co? Że jak? Pokolenia niezimmowe mają być? Kiedy mi tam zimma się najlepiej używa z wszystkich map!

A i przy okazji to te techniki są naprawdę skuteczne, do tego stopnia, że z moimi workami treningowymi zwykle sobie te taktyki banuje jeśli mam jakąś znaczącą przewagę, bo meczyk byłby zbyt nudny. (te taktyki mają dodatkową zaletę wyjątkowego wkurzania/stresowania przeciwnika)

Dobrze puszczonego zimma co prawda można uniknąć, ale w wirze walki, uciekania przed spike'ami/chuiquitą (lubie stosować to razem) często się o nim zapomina, nie wspominając o tym, że zimmy są dość nieprzewidywalne i lubią sprawiać ciekawostki (na które ja jestem bardziej przygotowany niż przeciwnik)

A i nie sprowadzilbym tego do prostego 'zasrywanie i zapominanie', gdyż jest to bardziej wyrafinowana metoda. Jej wyrafinowanie polega na wyjątkowych zapędach samobójczych (przypomniam o wymaganym małym healthie) stosującego.

Na koniec chciałbym przypomnieć, że przy tych taktykach ewentualne trafienie samego siebie jest wliczone w koszty.
[edit]Przypomniałem sobie jescze jedną zapomnianą taktykę (pamiętam, że napisałem ich wtedy 5 w jednym poscie, ciekawe kiedy tamte dwie sobie przypomnę...)![/edit]
Chuiquita Bomb
  • Broń syfologiczna - chuiquita bardziej niż jakakolwiek lierowata broń ma moc wykurzania wroga z pobliskiego terenu. Bardzo przydatne gdy nie chcemy aby przeciwnik był akurat w tym miejscu. Rzucamy chuiquitę w geja, a on albo zaryzykuje duże obrażenia albo ucieknie, zwykle to drugie... radzę przyszykować jakąś inną broń do dobicia.
« Zmienione: 2005-06-23 23:41:39 przez ChanibaL » Zapisane

rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1
xmpp://ChanibaL@jabberpl.org
Doman
Gwardia
Generał
*

Reputacja: 22

The truth is out here

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #25 : 2005-06-24 08:18:24 »

Z moich doświadczeń z taktyką religijną (głównie Pokolenia i Fallout) wynika, że w przeciwnika trafia ok 60% wystrzelonych przeze mnie zimmów.

May the Schwarz be with you!
Guthrick von Kewpa
Personal Jesus
Gusanos Team
Generał
*

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #26 : 2005-06-24 08:26:30 »

Nienienie, Pokolenia są niezimmowe z tego względu, że ta mapa jest tak przeogromna, wszechstronna, wolna (jak ogień wolny np.), otwarta, i nieklocowata, że rzucenie zimma inaczej niż w twarz nie przynosi żadnego efektu, albo inaczej - stosunek trafień robaka1 i robaka2 wynosi 666 do 666, przy czym trzeba by dosyć długo grać. Inaczej - Rzucenie zimma w wirze walki nie_w_twarz daje takie same szanse na przeżycie nam, jak i wrażemu, Rzucenie zimma na otwartym terenie daje IMO większe szanse na trafienie siebie samego niż wroga, więc tutaj taktyka religijna i miłosna nie ma zastosowania już ;P. Inna sprawa, gdy mamy wyżej wspomniane 10hp, to wtedy zgibnięcie od własnego tactical fusiona nie jest takie straszne, albo też, gdy rzucimy zimma tak, że od razu dopadnie wroga (czyt. strzelimy mu w plecy, twarz i takie tam) ale z własnego doświadczenia raczej wiem, że to zdarza się rzadko, za rzadko, żeby przeciwnik się zdążył zdenerwować, a przewaga 55hp po 20 oddanych strzałach ssa.

Jerac
Last SorLord
Egzekutor
Generał
*

Reputacja: 78

Uwaga zły i podły admin. Nie drażnić.

« Odpowiedz #27 : 2005-06-24 09:34:52 »

Ahem. Pokolenia SĄ Zimmową mapą. Nie raz już od tego dziadostwa dostałem tam... Zresztą żeby używać Zimma nie trzeba idealnych kątów prostych wszędzie, naprawdę.

I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.
Guthrick von Kewpa
Personal Jesus
Gusanos Team
Generał
*

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #28 : 2005-06-24 13:35:29 »

Hmmm, widać Holiks nie umie rzucać zimmów na Pokoleniach, więc trafiają czasem mnie, czasem jego, a czasem nie trafiają. Przy czym, zimmy odbite-trafione, można policzyć na trzypalczastej dłoni.
Pokolenia mimo wszystko są niezimmowe, bo może i mają prostą budowę i inne takie sztuczki, ale są mapą otwartą, a zimm na otwartej mapie raczej nie szkodzi, chyba że operatorowi, oczywiście pod warunkiem, że nie rzucimy go prosto w twarz, bo jak mniemam rozpatrujemy wolnolatającego zimma. Inaczej się to przedstawia na snuffie - mapa stosunkowo ciasna, dużo półek, zakamarków, i kąty proste. I co? Zimm tam mroczny jest, i w 90% przypadków niegroźny dla operatora, i co najważniejsze, groźny dla drugiego gracza. To jest zimmowa mapa, Pokolenia nie.
Podsumowując. Z pokoleń taka zimmowa mapa jest, jak z czterożołądkowej krowy turniejowa.  Wink

Van_Hoover
fisha
Gwardia
Pułkownik
*

Reputacja: 30

Nie potykają się tylko ci, którzy pełzają

« Odpowiedz #29 : 2005-06-30 00:44:45 »

tak dzisiaj od niepamiętnych czasów zagrałem w liero i tadam [prawie] taktyka do missila [testowana jak narazie na cathode]

Polega na tym, że gdy chcemy puścić pocisk kierowany to ustawiamy się zaraz przy odskoczni [wcześniej sprawdzając czy nie jest zapchana jakimiś odpadami organicznymi bądź nieorganicznymi] wytrzeliwujemy missila najlepiej pionowo w górę aby nam robaka nie przesunęło i latamy sobie rakietką po mapie... widząc, że gej się do nas zbliża szybko zmieniamy broń i uciekamy po odskoczni najlepiej pozostawiając jeszcze drugiemu playerowi niespodziewajkę typu chiquita or sth.. w ten oto sopsób mamy pewność, że uda nam się w razie czego uciec podczas kierowania missilem
[edit]ChanibaL- i know that.... w sumie bardziej pasowałoby to do dobrych rad ale jak powiedziałeś "można i dopisać" =D[/edit]
« Zmienione: 2005-06-30 08:19:21 przez Van_Hoover » Zapisane
Strony: ««« 1 [2] 3 4 ... 16 »»»   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: