Liga Liero
2019-07-21 08:02:25 *
Witamy, Gość! Prosimy, zaloguj się, lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika i hasło.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 »»»  Wszystkie   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Trzecie Oficjalne Mistrzostwa Ligi Liero  (Przeczytany 7694 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Biernath_John
Southern Lord
Egzekutor
Marszałek
*

Reputacja: 41

I wear a human shield

Zobacz profil WWW
« : 2003-04-10 21:36:08 »

Taki thread podsumowujący, bo już dyskusja się wszędzie toczy o majsterszafcie a przydałoby się żeby porządek był jakiś.

Jeśli dopisze frekwencja (tak ponad 10 osób żeby było) to moja wizja wygląda tak:

turniej liero zwykłego

- 2 grupy zawodników (losowanie) - więcej osób = więcej grup
- ustalimy pulę map z których zawodnicy mogą wybierać na czym grają (to trzeba dogadać jakoś)
- każdy z każdym gra w obrębie grupy
- po odbyciu wszystkich meczów w obu grupach osoby z największą ilością pukntów przechodzą dalej (dwa najwyższe wyniki w grupie, lub inaczej, zależy od frekwencji)
- potem ci najlepsi się piorą (półfinaly, finały itd) i zostaje tylko jeden, master
- każdy mecz obserwuje sędzia, notuje wszystkie dane, kto kogo. czym itd.

To tyle może na początek, zaraz wrócę do dopiszę resztę

Jaras
Buc
Gwardia
Generał
*

Reputacja: 18

« Odpowiedz #1 : 2003-04-10 22:40:28 »

jako że gadałem dzisiaj z Grey'em, a propos obecności frakcji 515 na miszczostfah (jak na razie jest to możliwe w 0,01%), to nabazgram tu coś. ogólnie wszystko wygląda ok, a chciałbym tylko rozwinąć punkt o mapach. każdy zawodnik wrzuciłby do puli 2 mapy (1 klanowa + 1 dowolna - jeśli nie ma klanowej, to 2 dowolne). z tak zbudowanej puli wyrzuca się mapę, którą wybrał zawodnik do aktualnej rozgrywki. chodzi o to, by wprowadzić pewien element taktyki i planowania jeszcze przed rozgrywką i w jej przerwach. map raczej by starczyło, bo np. przy dziesięciu osobach najlepsi, czyli pierwsza czwórka, która wyjdzie z grup, rozegra maksymalnie 6 meczyków (4 grupowe + półfinał + finał).
Gazos
Gość
« Odpowiedz #2 : 2003-04-11 14:00:02 »

Mam kilka pytań:
 -chyba nie będzie trzeba nic za to płacić, a jak trzeba to ile?
 -czy coś trzeba przynieść np. jakieś mapy?
 -jak długo to mniej więcej będzie trwało?
 -czy na mistrzowstwach mogą być tylko osoby które są w odpowiednim wieku, a jak mają być to w jakim wieku?
No tyle chciałem się zapytać mam nadzieję że będe mógł pojechać na te mistrzowstwa
Biernath_John
Southern Lord
Egzekutor
Marszałek
*

I wear a human shield

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 2003-04-11 18:50:35 »

Trzeba bulić, bo za darmo nam żadna kawiarenka kompów nie da.
Przyjeżdżają tylko ludzie którzy serio grają w liero i mają 15 lat lub wyżej. Chyba.
Będzie trwało aż skończymy grać, albo krócej (lol)

Gazos
Gość
« Odpowiedz #4 : 2003-04-12 14:23:28 »

Kurde!!! to oznacza że nie pójde se na Mistrzowstwa Liero ponieważ ja dopiero 19 Kwietnia mam dopiero 12 lat! Będe musiał niestety poczekać co najmniej 3 lata, żeby sobie pójść na Mistrzowstwa Liero.
KaNeE
Szeregowy
*

Reputacja: 1

Mordownia robaków. To jest dopiero Hobby.

« Odpowiedz #5 : 2003-04-17 10:58:26 »

Oj szkoda, wielka szkoda, nie będe mógł się pochwalić. łeeeeee Cry

Ach... Jak ja lubie zmieniać obrazki Tongue Cheesy
Biernath_John
Southern Lord
Egzekutor
Marszałek
*

I wear a human shield

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 2003-04-17 21:38:26 »

I koniec mistrzostw. Rozpiszę się o nich z chęcią, ale muszę odespać bo już nie mogę.

sir_Kris
Promode Veteran
Gwardia
Szeregowy
*

Promode rulz

« Odpowiedz #7 : 2003-04-17 22:27:18 »

Gratulacje dla Bushiego:)
A pozatym troche mi jego zwycięstwo chumor poprawiło po tym jak odpadłem w ćwierćfinale po walce z nim. Oj jak ty bushi kosisz tymi miasajlami, po nocach będe miał koszmary w stylu wąski tunel a za mną pędzący mroczny missile. Ale nie obejdzie sie bez komentarza ,że w promodzie nie było by tak pięknie i tak mrocznie używając tej techniki Smiley

Sir Kris, twórca mapy TERAZ3
Kelner
Gwardia
Pułkownik
*

Reputacja: 8

BUC pomniejszy

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 2003-04-18 10:49:16 »

Ale końcowe spajki to ci pięknie zasadziłem kris. To musisz przyznać. A ja się od ciebie nauczyłem jak latać po całej planszy niczym piłeczka ping-pongowa po strzałach (twoich) z gaussa.

Łoś superktoś
JID: kelner@chrome.pl
sir_Kris
Promode Veteran
Gwardia
Szeregowy
*

Promode rulz

« Odpowiedz #9 : 2003-04-18 20:59:35 »

Co do tych kończących spajków to faktycznie jest to bardziej nawet powód do wstydu dla mnie, niż dumy dla ciebie. Dałem sie zrobić jak dziecko i przez to zniszczyłeś mnie o jednego killa ,ale w pierwszym pojedynku było wszystko tak jak się należy Cool Więcej widziałem krwi twojego robala niż ciebie tralalala...

« Zmienione: 2003-04-18 21:02:36 przez sir_Kris » Zapisane

Sir Kris, twórca mapy TERAZ3
Biernath_John
Southern Lord
Egzekutor
Marszałek
*

I wear a human shield

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 2003-04-19 14:27:17 »

Ok, wypocząłem, przemyślałem to i owo i mogę teraz skrobnąć coś o mistrzostwach.

Tak więc rozpoczęły się około 15 (spóźniliśmy się trochę itd), było osób 19 przynajmniej na początku. Po ogarnięciu początkowego chaosu zabraliśmy się za organizowanie ekipy - podzieliliśmy wszystkich na 4 grupy eliminacyjne po 5 osób w każdej (w jednej grupie były 4 osoby), wszystko odbyło się drogą losowania. Śmieszne było losowanie od momentu gdy okazało się w której grupie jestem ja (reputacja robi swoje:), każdy się modlił żeby do grupy B się nie załapać, trochę mnie to ubawiło. W każdej grupie każdy grał z każdym 2 mecze (jako atakujący i obrońca). Atakujący wybierał stronę na klawiaturze i mapę. Skończone mecze były podliczane i notowane przeze mnie i Greya, liczyliśmy punkty, z grup wyszły dwie najlepsze osoby. Potem były ćwierćfinały itd itd. Trwało to wszystko do późnej nocy (wyszliśmy z tej kafejki tak ok 23, umęczeni strasznie).

Co mi się podobało:
- dużo osób
- niezła atmosfera
- zaangażowanie graczy

Co mi się nie podobało:
- brak krzeseł (i kilka innych bugów jeśli chodzi o wyposażenie kafejki)
- ludzie wychodzący sobie tak o bez słowa (oj to była straszna kapa, walczą kolesie, wygrywają po czym idą do domu)
- niedopracowanie zasad rozgrywek (nasza wina)

Co mnie zaskoczyło:
- nasza 'reputacja' i szacunek jakim nas tam darzono (śmieszne też trochę)
- fakt że umiem jeszcze grać w liero (pierwszy mecz wygrałem 9:0 w lives:)
- poziom niektórych graczy (tzn wysoki)
- to że prawie nikt nie chciał grać w zykłe liero, wszyscy domagali się promode (trzeba to wziąć pod uwagę)

Wnioski na przyszłość:
- zakaz opuszczenia mistrzostw jeśli nie odpadłeś (albo przyjeżdżasz na całość albo nie grasz ligowych rozgrywek w ogóle)
- lepsze przemyślanie systemu rozgrywek i eliminacji
- lepszy (czytelniejszy!) zapis wyników
- dokładnie ustalona pula map (wieszały się oj wieszały niektóre)

Warte rozważenia są też mistrzostwa ProMode: ludzie chcą w to grać jak się okazało, poza tym szybciej by to wszystko szło.

bushi
Gość
« Odpowiedz #11 : 2003-04-20 03:59:36 »

Jak ja to widze =]

- brak miejsc parkingowych =] Chcielismy sie (znaczy uciekajace nagrobki, choc wtedy jeszcze o tym nie wiedzielismy =]) wbujac naszym zajefajnistym poldkiem pod sama kafejke z muza zapuszczona na full, ale nie bylo gdzie =]
- krzesla rzeczywiscie kapa, widzialem jak chyba kapsel gral na smietniku =]
- heh, dosyc duzy wybor map sux =] kilka meczy rozegralem na planszach ktore widzialem pierwszy raz w zyciu, poniewaz moj przeciwnik stwierdzil, ze rozwali mnie na swojej mapie =]
- o to zebyscie czytelniej zapisywali wyniki walczylem od poczatku, ale (o dziwo) nie bylo z nim zadnych problemow =] Ja i tak to konca nic z niego nie qmalem =]
- troche smieszny byl zakaz rozgrzewania sie na zwyklym liero =D tym bardziej, ze nius o mistrzostwach byl napisany niejasno i do konca bylem przekonany, ze bedziemy grac na promode =]
- nie bylo muzyki =/
- bj, chcesz zabronic ludziom wychodzenia w trakcie, jesli sie juz zapisali? Cheesy Wychodzace ludki to problem _kazdego_ turnieju, wiem bo sam organizowalem tournament w q3 ongiś (ale na promode =P)
- mistrzostwa w altreichu =] (czy jak to tam mowil moj stary =P)
- dyplom byl cool 8] , ale nagroda... bj, moze jednak rozpatrzysz stworzenie mi custom ranka np "Debeściak"? =]

Za to poza tym co tu napisalem, wszystko bylo cool, a przede fszystkim ludzie... Do zobaczenia na nastepnych miszczostfach, oby jak najszybciej! Jeszcze z bj mamy do zagrania rewanz =]

--------------------------------

No dobra ten post troche niewywazony wiec co mi sie podobalo:
- zdrowe podejscie zawodnikow do gry (tu chyba tylko ja sie nie popisalem =P)
- po prostu fajni ludzie
- to ze bj nie chcial rewanzu, bo by mnie rozniosl =]
- kupa smiechu jak jeden z graczy pomylil sie i wplacil drugiemu "wpisowe", ktore tamten nic nie mowiac ze stoickim spokojem przyjal Cheesy
- odzywki bj'a i durbika przy grze =] Was trzeba kiedys nagrac
- najnowsze doniesienia o Michaelu Jacksonie =]
- blisko biedronka i tanie chipsy =]

Podsumowujac - nie przyjechales - zaluj =]
« Zmienione: 2003-04-20 04:14:31 przez :uN: bushi » Zapisane
Biernath_John
Southern Lord
Egzekutor
Marszałek
*

I wear a human shield

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 2003-04-20 14:16:42 »

No co do nagród itd to była to raczej duża improwizacja, obiecujemy że następnym razem postaramy się konkretnie, jakieś koszulki może czy coś... postaramy się bo widzę że jest zainteresowanie i że to wszystko ma sens. Więc warto się starać

No_Future
Szeregowy
*

Reputacja: 8

Rewolucja nie ma racji bez powszechnej masturbacji

« Odpowiedz #13 : 2003-04-22 15:29:38 »

Napiszcie lepiej sprawozdanie z Mistrzostw (chyba uczyli tego w szkole Wink... No wiecie kto z kim, dlaczego, jakim prawem, fotki, wyniki itd. A tak naprawdę to powinniście z przyszłych mistrzostw zrobić relację telewizyjną Wink

/\
||
||Z tym sprawozdaniem to serio mówię...
||

god save the queen
she ain't no human being
there's no future in poland's dreamland
Biernath_John
Southern Lord
Egzekutor
Marszałek
*

I wear a human shield

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : 2003-04-22 15:35:04 »

Trzeba było przyjechać, sieroto.

Kartki z wynikami mam niby gdzies w plecaku ale jak sobie przypomnę ich widok to nie chcę na nie patrzeć już. Tak więc szczegółowego sprawozdania raczej nie będzie, jakoś nie wydaje mi się strasznie potrzebne. Mogę przytoczyć za to kilka anegdotek Cool

Np. w mojej grupie był jeden z talibskich bojowników (mega grał) i jakoś go rozpykałem grając po nie swojej stronie (zawsze gram po prawej a prawą on sobie wybrał). Wyluzowany w drugim meczu siadłem z prawej i dostałem ja łomot Cool Kolo końcowo nie wyszedł z grupy bo mu brakło punkcika...

Zdjęcia robiłem, nie stać mnie jednak na ich wywołanie, może ktoś się tego podejmie?

Strony: [1] 2 »»»  Wszystkie   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: