Liga Liero
2019-09-16 05:54:41 *
Witamy, Gość! Prosimy, zaloguj się, lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika i hasło.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przeglądarki  (Przeczytany 1571 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Kelner
Gwardia
Pułkownik
*

Reputacja: 8

BUC pomniejszy

Zobacz profil WWW
« : 2005-04-24 10:22:18 »

Kiedyś był tu taki temat, gadaliśmy o Operze, Mozilli, Firefoxie i o tym jaki to syf z IE.
Perfidnie wykorzystam ten temat, aby uzyskać odpowiedzi na dręczące mnie kwestie. A więc:
Korzystam z Mozilli Firefox pod Linuxem i jestem cholernie zadowolony, interfejs jest wprost świetny, jako że Firefox korzysta z GTK+ to pasuje świetnie do reszty środowiska graficznego (GNOME). Jest tylko jeden malutki problem. A właściwie dwa:
1)Firefox raz na jakiś czas nagle spowalnia, zżera sporo mocy procesora, nie odpowiada. Po chwili wszystko wraca do normy (i tak to jest nic w porównaniu z tym co IE wyprawia), ale jak na moje doświadczenia z pracy z FF pod windą, to i tak jest to coś niepokojącego. Tam zwisy zdarzały się tylko w przypadku braku pamięci, kiedy system musiał swapować na dysku.
2) Mam spory problem z wyciekami pamięci, po otwarciu powiedzmy 30 stron na raz (5 okien po 6 tabów powiedzmy) Firefox zjada sporo pamięci (co jest zrozumiałe), ale nie oddaje jej po zamknięciu. Dopiero zamknięcie procesu (albo przez killall firefox-bin, albo po zamknięciu wszystkich okien) zwalnia zajętą pamięć.
Mam sporo rozszerzeń i zdaje mi się, że przed ich zainstalowaniem FF działał o niebo szybciej, z drugiej strony, może to być zwykła nostalgia (ech... Kiedyś FF działał szybko, nie to co teraz), ponadto dają one [rozszerzenia] możliwości, których nie potrafię się pozbyć (AdBlock choćby świetny).
P.S. Ktoś widział może Kazehakase? Widziałem jej test w Linux+, w którym wyszło, że jest to piekielnie lekkie.
update: Sprawdziłem Kazehakaze. Ani to lekkie, ani specjalnie funkcjonalne. Nie powala. Nie wiem jak z wyciekami pamięci, ale po otwarciu takiej samej ilości stron w tabach ta przeglądarka waży więcej niż Firefox w takiej samej sytuacji.

P.P.S. W repozytorium Debiana jest już FF 1.0.3. 1.0.1 miał tragiczne wycieki pamięci, w 1.0.2 było trochę lepiej (część się odzyskiwało), może w 1.0.3 to zostało do końca naprawione.
« Zmienione: 2005-04-24 11:08:52 przez Kelner » Zapisane

Łoś superktoś
JID: kelner@chrome.pl
ChanibaL
Egzekutor
Generał
*

Reputacja: 49

praktykujący psychopata

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 2005-04-24 10:39:21 »

Też miałem (a raczej dalej mam, tylko ostatnio coś się od linuxa odwróciłem), coś takiego, że okienko się nie odświerza przez kilka sec, a potem wszystko wraca? Byłem przekonany, że to przez 0.9.1 wersje, teraz przynajmniej wiem, że się nie opłaca upgradować
Pod windowsem (FF 1.0.2) też niestety się zdarzają błędy z tym nieszczęsnym ramem - przy otwarciu kilkunastu/dziesięciu paneli przeglądarka też robi podobne jaja z odświerzaniem ekranu. Ale znalazłem na niego sposób - zainwestuj w plugina session saver - reset, czy inne padnięcie a także umyślne wyłączenie nie powoduje utraty stronek które się akualnie ogląda - po ponownym uruchomieniu spowrotem wszystkie okna/panele sa na miejscu (uwaga na reczne zamykanie okienek, bo zapisywane jest tylko ostatnie zamkniete)

BtW: Kazehakasa to jest to co w3c miało współpracować podczas produkcji?
EDIT: tak, jestem leniwy i nie uzywam googla Tongue

BtW: Nie wiem, czy to przyzwyczajenia, ale mordki na tym forum sa jakby brzydsze.

EDIT#2: Zapomniałem jescze o jednym - ostatnio pod FF w mouse-gestures sobie dorobiłem gest do sprawdzania ostatnich wiadomości na lidze ;] (DRLU - podwójne L)
« Zmienione: 2005-04-24 12:10:56 przez ChanibaL » Zapisane

rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1
xmpp://ChanibaL@jabberpl.org
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: