Liga Liero
2018-09-24 09:21:17 *
Witamy, Gość! Prosimy, zaloguj się, lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika i hasło.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: ««« 1 ... 16 17 [18]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: REPUTACJA (Karma)  (Przeczytany 144442 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
cmons
Gość
« Odpowiedz #255 : 2009-02-04 18:33:20 »

Cytuj z: Regulamin
Jeśli ktoś pisze mądrze, otrzymuje plusika, czyli "rox". Jeśli ktoś pisze głupio...
Jeżeli nie widzicie tego, że można to interpretować kto jak woli to jest to dla mnie dziwne. Co dla jednego jest mądre dla drugiego może być głupie. W ogóle ten punkt nie jest sprecyzowany i nie przesadzam. Mniejsza już o to.
Netsu
Pułkownik

Reputacja: 26

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #256 : 2009-02-04 18:51:01 »

To się nazywa demokracja.

My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest
SeaSoft
Gość
« Odpowiedz #257 : 2009-02-04 19:12:29 »

Cytuj z: Regulamin
Jeśli ktoś pisze mądrze, otrzymuje plusika, czyli "rox". Jeśli ktoś pisze głupio...
Jeżeli nie widzicie tego, że można to interpretować kto jak woli to jest to dla mnie dziwne. Co dla jednego jest mądre dla drugiego może być głupie. W ogóle ten punkt nie jest sprecyzowany i nie przesadzam. Mniejsza już o to.

Jak uznasz coś za mądre, dajesz plusa, jak uznasz coś za głupie, dajesz minusa. Poza tym większość inteligentnych osobników raczej widzi rzeczy podobnie, więc w czym problem? Aha, może w tym, że dla człowieka A ktoś może być inteligentny, a dla człowieka B już ten ktoś może być nieinteligentny? No cóż...

A co powiesz o czymś takim: "Za pisanie spamu, trollowanie etc. otrzymujesz sux"? Przecież każdy może inaczej zinterpretować słowo "spam" albo "trollowanie". No bo np. dla jednego link do jakiegoś forum jest spamem, a dla drugiego wartościową informacją. Powiedz nam więc, pasterzu, jak ów regulamin powinien być sformułowany, by nikt nie miał wątpliwości? Tzn. tak, by ośmiolatek, który ledwo czyta, już wiedział, co obiektywnego kryje się pod pojęciem "głupie" albo "mądre"?
cmons
Gość
« Odpowiedz #258 : 2009-02-04 19:26:54 »

Ośmiolatków to chyba tutaj nie mamy. A sam żeś dobry przykład podał, bo jest to bardziej sprecyzowane od tegoż kruczku w regulaminie. Może podsumuje.

15. Każdy użytkownik ma na forum cechę "reputacja", oznaczającą jego popularność na forum. Roxa można otrzymać kiedy ktoś uzna wypowiedź użytkownika za mądrą. Suxa można dostać za wypowiedź którą ktoś uzna za bezwartościową. Każdy użytkownik może sprawdzić powód zmiany w swoim profilu. Podczas zmiany reputacji innym użytkownikom, wymagane jest podanie powodu.

Ta wersja jest o tyle lepsza, że jest bardziej spersonalizowana. Znaczy się tłumaczy, że zmiana reputacji jest czyimś osobistym stwierdzeniem i nie koniecznie musi opierać się o ogół.
Netsu
Pułkownik

Reputacja: 26

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #259 : 2009-02-04 19:30:00 »

A poprzednia wersja sugerowała "opieranie się o ogół"? Jeśli głupota jest obiektywna to w czym problem in the first place?

My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest
SeaSoft
Gość
« Odpowiedz #260 : 2009-02-04 19:31:23 »

Ech, nie chce mi się już tłumaczyć, bo pasterz jest mądrzejszy. Ale ostatni raz:

Ośmiolatków to chyba tutaj nie mamy. A sam żeś dobry przykład podał, bo jest to bardziej sprecyzowane od tegoż kruczku w regulaminie. Może podsumuje.

15. Każdy użytkownik ma na forum cechę "reputacja", oznaczającą jego popularność na forum. Roxa można otrzymać kiedy ktoś uzna wypowiedź użytkownika za mądrą. Suxa można dostać za wypowiedź którą ktoś uzna za bezwartościową. Każdy użytkownik może sprawdzić powód zmiany w swoim profilu. Podczas zmiany reputacji innym użytkownikom, wymagane jest podanie powodu.

Ta wersja jest o tyle lepsza, że jest bardziej spersonalizowana. Znaczy się tłumaczy, że zmiana reputacji jest czyimś osobistym stwierdzeniem i nie koniecznie musi opierać się o ogół.
Bezwartościowe - dla mnie bezwartościowe jest to, co napisałeś powyżej, a dla Ciebie pewnie ma dużą wartość. I co?
cmons
Gość
« Odpowiedz #261 : 2009-02-04 19:53:15 »

Dobra skoro wam pasuję do dobra. Wyraziłem swoją opinie. Wy wyraziliście swoją. A jak wam pasuję to ja nie mam raczej nic do gadania.
barnex
Agent Of Gravity
Egzekutor
Pułkownik
*

Reputacja: 49

Ay caramba!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #262 : 2009-02-04 22:02:21 »

Cmons: Co do reputacji, to napisałem kiedyś poradnik (zresztą kolejność wyświetlania artykułów sprawiła, że jest drugi - nie trudno do niego dotrzeć). Gdybyś go przeczytał, zapewne rozwiałby twoje wątpliwości. Co oszczędziłoby nam kilku małych dzieł sztuki, którymi bez wątpienia są twoje posty: http://www.liero.org.pl/forum/index.php?page=13&art=1630

cmons
Gość
« Odpowiedz #263 : 2009-02-04 23:28:08 »

Znalazłem tam bardzo ładne zdanie ale nie chcę mi się już kłócić i możnaby podać link do tego artykułu w regulaminie.
Strony: ««« 1 ... 16 17 [18]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: