Liga Liero
2019-10-18 08:08:41 *
Witamy, Gość! Prosimy, zaloguj się, lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika i hasło.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Descent  (Przeczytany 4204 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Greybrow
Egzekutor
Generał
*

Reputacja: 67

Nothing but the rain

Zobacz profil WWW
« : 2005-09-22 11:15:30 »

Patrząc na avatara Jerreca, to nie tylko ja jestem/byłem fanem tej najbardziej wywracającej żołądek gry Smiley
A oprócz nas?

Jerac
Last SorLord
Egzekutor
Generał
*

Reputacja: 78

Uwaga zły i podły admin. Nie drażnić.

« Odpowiedz #1 : 2005-09-22 12:28:53 »

Descent ROX, tylko od jakiegoś czasu mam problem z łączeniem się z serwerem.... agh... :]

I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.
Stinky
Szeregowy
*

Reputacja: 2

« Odpowiedz #2 : 2005-09-22 12:59:49 »

Nigdy nie widziałem Descenta, ale kiedyś grałem przez chwile w Descent Liero, tak to się chyba nazywało, grało się nawet miło Cool
ChanibaL
Egzekutor
Generał
*

Reputacja: 49

praktykujący psychopata

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 2005-09-22 18:36:04 »

Jak wyżej, przeszedłem chyba wszystkie descenty, łącznie z freespace'ami i muszę powiedzieć, że to chyba jedna z jedynych gier, których sequele nie tylko nie psują klimatu ale i wnoszą do gierki coś ciekawego (może nie licząc multum identycznych broni w D3). Wiem co mówie, bo dla kontrastu Blood II wczoraj przeszedłem...

Przy okazji, to dzięki Descentowi Freespace pozbyłem się też do końca złudzeń, że CD-Action jest dobrą gazetą. Wypuścili pełną wersje superhitu ... taaa, jasne OEM z może 10% plansz.

rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1
xmpp://ChanibaL@jabberpl.org
Jerac
Last SorLord
Egzekutor
Generał
*

« Odpowiedz #4 : 2005-09-22 19:07:50 »

Takich samych? Tzn znanych z poprzednich? Bo jeśli chodzi o te co są w D3 to jakoś dużo wzajemnego podobieństwa nie widzę...

Co do freespaca: HEH. Przecie fabuła ciekawa to się tam zaczyna dopiero od 1/4 gry kiedy wkraczają Shivanie :] Btw, to chyba pierwszy symulator gdzie nie każdą misję da się wygrać, że już nie wspomnę o tym że "nasza" strona dostaje w dupę i to ostro Smiley

I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.
Stinky
Szeregowy
*

Reputacja: 2

« Odpowiedz #5 : 2005-09-22 19:09:46 »

Można jeszcze gdzies znaleźć konwersję Descent na Liero?
ChanibaL
Egzekutor
Generał
*

praktykujący psychopata

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 2005-09-22 19:19:18 »

Nie pamiętam nazw, ale w D3 było kilka działek które praktycznie tylko wyglądem się różniły. W poprzednich descentach jakoś każda broń była inna, a tutaj niektóre różniły się praktycznie tylko kolorkiem fajerwerka - ten strzela na żółtawo, ten znowu coś jakby śnieżynkami - i tak ogólnie to działanie identyczne. Ale oprócz tego to D3 dzięki świetnemu designowi plansz rządziło chyba nawet lepiej niż poprzednie części.

Wracając do Freespace, to do dwójki pamiętam, że znalazłem fajną parodię. Grało się po stronie NTA. Tytuł to Deus Ex Machina czy jakoś tam.

A i w CDA było chyba Freespace II, wersja OEM się chyba kończyła chyba gdy tylko Colossus się pojawiał. Wogóle to CDA śmierdzi niesamowicie ostatnio - ja już tego dawno nie kupuje, ale czasem jak wyjdzie gierka dobra to się po znajomych szuka i co? 'Pełna wersja' Freespace2 to 10% gierki, super zareklamowany Homeworld 2 okazał się też OEM'em, a Quake II dali bez tego świetnego soundtracka z Sonic Mayhem.

Jerac
Last SorLord
Egzekutor
Generał
*

« Odpowiedz #7 : 2005-09-22 19:43:31 »

Agh jako że trochę się nagrałem w descenta 3...

Laser i super laser - szybkie i silne pociski, w opcji 4x, główna broń
Vauss cannon - karabin maszynowy z laser typem :]
Mass driver - snajperka
Microwave cannon - główna funkcja to zakłócanie przeciwnika, bezużyteczny na daleki zasięg
Napalm cannon - używamy jako dodatek do innych broni
Plasma Cannon - Support do multiplayera - bardzo mała szybkość ale leci tego dużo... jeden gracz wali z laserów, drugi z plazmy - przeciwnik będzie unikać laserów i ładować się na plazmę :]
EMD rifle - karabin z samonaprowadzającymi się pociskami, bezużyteczny ze względu na zużycie energii
Fusion cannon - wielkie ładowalne działo, można tym strącić przeciwnika jednym celnym strzałem
Omega cannon - odpowiednik BFG z Q3, przy czym ma śmiesznie krótki zasięg...

Generalnie plazma, lasery, emd i microwave mają podobny wygląd, ale zastosowanie jest zupełnie inne...

Concussion missile - podstawowa rakietka
FRAG missile - rakieta odłamkowa, cokolwiek pałerna
Homing missile - podstawowy homer
Guided missile - homer sterowany, jak Missile w liero
Napalm torpedo - rakieta typu MIRV, ponadto centralne trafienie = frag
Impact mortar - beczka śmiechu, rzucamy razem z plazmą co by go nie było widać
Cyclone missile - kompletnie bezużyteczne (6 pijanych homerków)
Smart missile - rakieta z samonaprowadzającymi się odłamkami
Mega missile - Klasyk; wielka samonaprowadzana bomba
Black Shark torpedo - generator czarnej dziury, ale na 90% map sam się nim wciągniesz...

Wśród rakiet podobieństw nie uświadczam.

No i, nikt nie każe ci używać tego całego arsenału (aczkowliek w czasie jednej bitwy 1 na 1 do jednego fraga odpalane jest średnio 80 różnych rakiet). W mp zobaczyłbyś jednak jak gruntowne są różnice między różnokolorowymi fakerwerkami :]

A Freespaca 2 koniecznie sobie zessaj i skończ, bo jest DOBRY pod względem fabularnym...

ChanibaL
Egzekutor
Generał
*

praktykujący psychopata

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 2005-09-22 22:13:49 »

Przyznaje, grałem tylko w single i tam jakoś nie zauważyłem różnic pomiędzy microwave i EMD. Rakiet ogólnie rzecz biorąc w single się nie używało a jak już to wywalało się wszystko co pod ręką było w bossa (no, homingi jakoś szło).

FS2 mam. Jest z the-underdogs do pobrania.

|| zwykle biorę środkowy poziom trudności
\/
« Zmienione: 2005-09-22 22:33:15 przez ChanibaL » Zapisane

Jerac
Last SorLord
Egzekutor
Generał
*

« Odpowiedz #9 : 2005-09-22 22:19:44 »

Oj microwave lubiłem bo robił fajne rzeczy z robotami - jakby były z galaretki :] Jeśli grałeś na poziome trudności innym niż rookie, trudno było nie zauważyć masakrycznego zużycia energii przez EMD. A nie grałeś na trudniejszych niż rookie bo nie używałeś rakiet ;] Szkoda, bo descent jest bardzo dobrą grą na myślenie o ile sobie zbytnio nie ułatwisz...

Greybrow
Egzekutor
Generał
*

Reputacja: 67

Nothing but the rain

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 2005-12-08 09:04:52 »

Właśnie poznałem kilka nowych (dla mnie) wieści.
Wypuszczono kod źródłowy Descenta 1 i 2, dzięki czemu powstały exeki pod nowsze systemy.
http://d1x.warpcore.org/ tu jest link do D1, a tu do D2 http://www.icculus.org/d2x/

ChanibaL
Egzekutor
Generał
*

praktykujący psychopata

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 2005-12-08 10:19:13 »

Jak się pół roku temu bawiłem D2 pod win (oryginalny się wysypywał) było to wszystko w stadium niegrywalnym, przynajmniej pod win (innych nie próbowałem) - no, chyba, że ktoś lubił 3fps.

Ale kto wie, może poprawili od tego czasu.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: