Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wątki - Wesz

1
Aktualności / WebLiero
2019-08-10 13:59:45
Po prawie 20 latach nadeszła ta chwila - mamy Liero z możliwością gry przez sieć.
WebLiero to kolejny projekt Basary (Gusanos, HaxBall). Tym razem, klon jest wiernym odzwierciedleniem oryginału za sprawą OpenLiero / Liero 1.36, na którym bazowane jest WebLiero. Możemy stawiać pokoje, zapraszać znajomych oraz grać z niezliczoną liczbą robali. Poza tym mamy nowe tryby gry i kilka innych bajerów, a do zabawy potrzebna jest nam tylko w miarę aktualna przeglądarka.

https://www.webliero.com/

Miłego mielenia ;)
2
Gdzieś/kiedyś/jakoś zawieruszył się .htaccess i większość treści na stronie była niedostępna. Dzisiaj przypadkiem to zauważyłem i dodałem brakujący kawałek. Jakby coś jeszcze nie działało, można dać znać w komentarzach.

Cheers!
3
Aktualności / Warp Speed - Druga alpha
2010-08-08 20:17:18
Dobiliśmy do kolejnej publicznej alphy. Wprowadziliśmy bardzo dużo zmian, którymi jednak nie będę was zanudzał. Alpha jest bardziej user friendly, posiada prowizoryczne menu z informacjami dotyczącymi klawiszologii, możliwość wczytania mapy bądź też opuszczenia gry. Dodatkowo te same informacje dostępne są w dowolnym momencie gry pod klawiszem F1. Wprowadziliśmy również "GPS" który pokaże wam kiedy możecie się obrócić oraz w którym kierunku obrócicie się po wciśnięciu konkretnego klawisza.

Dodatkowo przyłożyliśmy się do strony wizualnej i dajemy wam do wglądu oteksturowaną test mapę. Mapa sklejona z kilku tekstur w klimatach "alien" i "hi-tech". Żeby nie było nudno, poza bieganiem i podziwianiem tekstur można postrzelać sobie do metalowych dysków z Rocket Launchera i Plasma guna (info o tym w grze). Hardkorowcy mogą sobie nawet potrickować z rocket jumpami/plasma climbami.

Małe HOW-TO, info o grze i o planach na przyszłość można znaleźć w filmie Warp Speed 2D Multiplayer shooter alpha overview na naszym kanale youtube.

Kilka skrinów na zachęte:

Download

Chętnie wysłuchamy waszych opinii i sugestii.
4
Wersja 1.31 jeszcze nie zdążyła wystygnąć, a na talerz podajemy wam wersję 1.32.

Niestety nie ma małego patcha do wersji 1.31, trzeba ściągnąć całą grę jeszcze raz. Platforma jest na tyle dobrze rozwinięta że, nie widzę powodów do jej dalszego rozwoju. O ile wersja 1.32 będzie wolna od krytycznych błędów, będzie to prawdopodobnie jedna z ostatnich wersji.

A więc, lista zmian w stosunku do 1.31:
 • menu wyboru teamu wyskakuje automatycznie po wyborze broni
 • po wybraniu teamu gracz autmatycznie się respawnuje
 • poprawiono kilka literówek w kodzie związanych z trybem splitscreen
 • fix związany z crashem statystyk podczas gry z botem
 • tryb GORE! - Podziękowania dla Protoss Archona za graficzki (żeby aktywować należy wpisać w konsoli cg_gore 1 bądź włączyć tryb z poziomu menu)
 • polecenie cl_weapons usunięte
 • dodano polecenia p0_weapons oraz p1_weapons na miejsce cl_weapons - zasada działania ta sama
 • fix dla Game options menu
 • komenda writecfg
 • autozapisywanie po każdej zmianie mapy - ten ficzer jest na tyle wygodny, że nie musimy się już martwić o klikanie przycisku "Save" w menu w celu zapamiętania ustawień
 • dodana komenda maprandom (wpisanie maprandom losuje z puli wszystkich dostępnych map, wpisanie maprandom "mapa1 mapa2 mapa3" losuje mapy z ustalonej puli
 • dodana opcja Unbindall w Controls menu

Download
5
Kolejna już wersja naszego ukochanego kombajna. Tak, promode 1.31 beta (standalone) do waszych usług. Dzisiaj dominują głównie poprawki kosmetyczne. Oto ich lista:

 • wyszukiwarka serwerów uwzględnia wszystkie mody
 • usunięte menu do bindowania broni pod osobnymi przyciskami
 • poprawione pozycjonowanie elementów w gui w zakładce Controls / Misc
 • poprawione pozycjonowanie listy map w Practice menu
 • poprawione pozycjonowanie listy modow w Mods menu
 • integracja z defaultem - domyślnym modem jest dalej promode, ale dostajemy możliwość grania na serwerach z defaultem
 • poprawiony sposób wczytywania configa gry przy pierwszym uruchomieniu
 • dodana kolumna "Mod" w wyszukiwarce serwerów
 • do paczki dodano gusanos-ded (patrz gusanos-server)
 • pliki binarne upakowane upx
 • dodana ikonka

W związku z drobnymi zmianami w nazewnictwie niektórych plików, należy wspomnieć że:
 • Gusanos promode z launcherem (czyt. z opcją zapisywania configów z poziomu menu, zapisywania statystyk) odpalamy z gusanos-promode.exe
 • W przypadku częstego wywalania się gusanos-promode.exe możemy uruchomić 'game.exe' - jest to czyściutka wersja gusanos 0.9c - bez możliwości zapisywania configów etc.
 • Samego 'tools.exe' broń boże nie tykamy

Na koniec jeszcze kilka ogłoszeń parafialnych. Integracja z defaultem, którego z założenia mieliśmy zignorować w całości to propozycja daro. Podobno promode w poprzedniej odsłonie był niezdatny do podboju świata (nie miałem serca powiedzieć mu prawdy:<).

Fajnie będzie jak ktoś zrobi porządnego manuala na bazie tego co znajduje się w katalogu o jakże podstępnej nazwie -  'manual'. Służę pomocą przy aktualizacji manuala. Jakiś hakier mógłby też pomyśleć nad ładniejszą ikonką. Może cały instalator?

Download
6
Nie tak dawno wspominaliśmy o połączeniu Gusanos i OpenLieroX. Dzisiaj możemy już poinformować was o wydaniu pierwszej, oficjalnej bety. W związku z tym że fuzja tych dwóch projektów jest stosunkowo świeża, autorzy ostrzegają nas przed masą krytycznych błędów, które mogą dopaść nas znienacka niczym missle bj'a!

OpenLieroX jest już kompatybilne z większością modów / map do Gusanos, dlatego tym bardziej zachęcam do testowania. Całą paczkę można ściągnąć tutaj. Miłego bombania, udanych reversali i jak najmniej zwałków!

Więcej informacji na forum OpenLieroX.
7
Google obdarowało mnie kolejną porcją zaproszeń na falę, z którymi nie mam już co zrobić. Jeżeli ktoś przypadkiem jeszcze nie posiada konta, z chęcią go obdaruję.
8
Forum i Strona Ligi Liero / Comser
2009-10-08 12:38:08
Nie wiem czy powinno nas to interesować, ale od kilku dni leży Comser i Wiki, podobna awaria miała miejsce również u nas, ale ktoś ją zlikwidował.
9
Wczoraj miałem okazję złożyć frag movie z filmów nagranych na meecie zorganizowanym spory kawał czasu temu - w składzie ja, guth i urban. Kilka efektów, muzyka, troche synchrania z muzyką i po kilku godzinach edytowania powstało coś takiego:

http://www.youtube.com/watch?v=6IQMw5LAzOM (kiepska jakość)
http://promode.pordesign.eu/proper%20fucked.rar (dobra jakość, 25mb)

Muzyka wykorzystana w filmie to Marilyn Manson – Seizure of Power

Miłego oglądania:)
10
Gusanos / Jednoręcy bandyci
2009-01-05 00:40:17
Dawno dawno temu, jeszcze za czasów BJ'a dumano nad grą w Liero jedną ręką. Z tego co pamiętam nikt opanowania tej sztuki się nie podjął bo podono się nei dało. Pewnego razu na m33cie z guthem, tak dla rozerwania się, zagralismy jedną ręką, ubawiliśmy się po pachy (polecam wszystkim), po kilku meczach okazało się że jest to możliwe a przy okazji ciekawie urozmaica grę. Z czasem okazało się że można zastąpić to normalną grą. i tak od prawie dwóch lat pownamy w gusanos (kiedyś liero) promode jedną ręką. Poniżej mała pokazówka (chollix przekonał się na własnej skórze:F).

Mecz 1 (jewtube)
Mecz 2 (jewtube)

Mecz 1, ładniejszy, bezpośrednio do zassania, waży ok 30mb.

11
Well, co prawda wypowiadałem się już na temat szans istnienia takiej ligi, ale co tam, mogę udostępnić to co zrobiłem, zobaczymy jak to działa. W razie powodzenia/zainteresowania ze strony użytkowników przekaże ją phoenixowi i kujonowi, mam nadzieję że zajmą się nią w stosowny sposób.

Jak to działa? No więc tak, po zalogowaniu się wybieramy 'Zaproponuj mecz' z menu znajdującego się po lewej stronie. Wybieramy gracza który nas interesuje, datę i mapę, a następnie wysyłamy. Użytkownik do którego wysyłamy zaproszenie może je zaakceptować, bądź odrzucić. Jeżeli je odrzuci, mecz staje się nie ważny. W przypadku akceptacji rozgrywacie mecz o ustalonej godzinie, następnie logujecie się na stronie, z menu po lewej stronie wybieracie moje mecze, z listy meczy które macie do rozegrania wybieracie ten który was interesuje i podajecie wyniki (wynik można podać po upłynięciu ustalonego terminu). Jeżeli każdy z graczy poda wynik, mecz zostaje zaakceptowany a wyniki zostają zaktualizowane. Gracz który poda błędny wynik meczu dostaje warna (3 warny = ban). W momencie gdy jeden z graczy nie stawi się, mecz zostaje anulowany. Reszta jest już raczej intuicyjna, nie powinno być większych problemów.

Jako że to tylko test, nie ma żadnego regulaminu, testujemy czy to ma sens. Aby dostać konto należy wysłać do mnie wiadomośc na priw podając w tytule "PLG - Rejestracja", a w wiadomości takie dane jak login, hasło, email, imię i nazwisko, klan i miejscowość.

Wszelkie propozycje, uwagi, błędy etc. zgłaszać w tym topicu.

Polska Liga Gusanos
12
Gusanos / Gusanos Wiki
2008-09-03 15:45:46
Jakiś czas temu wspominaliśmy z guthem na forum o Gusanos Wiki. Jako że świeci tam pustkami, zamierzam ją usunąć jeżeli nie znajdą się chętni do systematycznego uzupełniania bazy artykułów.
13
Aktualności / Liero 1.34
2008-08-26 11:32:36
Kilkanaście dni temu Gliptic uświadczył community kolejną betą Open Liero. Jedną z najważniejszych zmian w tej wersji jest zmiana nazwy projektu na Liero 1.34 po sugestii Joosy Riekkinena - autora Liero 1.33. Co prawda Gliptic poza kanałem IRC oficjalnie nie wspomniał nigdzie o wydaniu nowej wersji, dlatego też nie znajdziemy info o tym na Comserze czy oficjalnej stronie Open Liero. Mimo to, zapraszam do ściągania.

Użytkownicy windowsa mogą pobrać Liero 1.34 z plikowni - link, a dla pigwiniarzy źródła.
14
Gusanos aktualności / Mamy serwer
2008-08-21 18:12:45
Po kilku godzinach męki z kompilowaniem i poprawianiem kodu gusanos (tak, musiałem poprawiać kilka pierółek), udało się wreszcie uruchomić promodowego dedyka. Serwer działa na razie na domyślnych ustawieniach i jest w trakcie testowania. Anyway, stały serwer oznacza, że w niedalekiej przyszłości ruszy prawdopodobnie Polska Liga Gusanos, co chyba ucieszy zainteresowanych.

A teraz, zapraszam do testowania. HF!

 • Nazwa serwera: Play more promode!
 • Adres: 217.197.73.125
 • Port: 27960
 • Domyślny tryb gry: Free for all
 • Limit graczy: 6
 • Limit czasu: 0 minut
 • Limit zabójstw: 10
 • Limit śmierci: 10
 • Promode classic: 1
 • Anticamp: 0
 • Pula map: pokolenia, leek, skill, nerd, emo, hewy

Serwer jest sponsorowany przez Inosaka, któremu wszyscy, serdzecznie dziękujemy. ;)
15
Polish Gusanos Team od dłuższego czasu przymierza się do Polskiej Ligi Gusanos. Będzie to system umożliwiający zapraszanie się na mecze, kontaktowanie się z innym graczami, prowadzenie statystyk każdego gracza oraz wspinanie się na coraz to wyższe szczeble w ogólnej klasyfikacji. Zasada działania opiera się głównie na systemie znanym nam z ClanBase. Rozgrywki będą dzielone na tzw. "sezony", po rozegraniu każdego z nich, w miarę możliwości zostaną ufundowane nagrody dla najlepszych. Warto poruszyć tutaj problem wpisowego, czy odpowiada wam małe wpisowe, które w całości zostanie przeznaczone na nagrody, czy może brak wpisowego, ale też brak nagród. Całość wystartuje prawdopodobnie po przerwie wakacyjnej, jeżeli znajdziemy serwer. Dlatego też zwracam się z tym komunikatem do was - Poszukujemy osoby mogącej udostępnić trochę miejsca i łącza na swoim serwerze, Administracja Polskiej Ligi Gusanos musi mieć stały dostęp do całości. Na razie to wszystko, czekamy na propozycje.
16
Gusanos modowanie / [RUN] Ob
2008-07-16 00:57:34
Jakiś czas temu z guthem bawilismy się trybem run w promode. Owocem naszej pracy była testowa mapa Ob. Idead trybu jest raczej oczywista, przejść całą mapę w jaka najkrótszym czasie korzystając z wszystkich dostępnych środków (czyt. bronie + lina). Mapę wrzucamy do katalogu promode/maps/. HF.

Run Ob
17
Gusanos modowanie / Portal mod
2008-07-04 16:57:50
Dawno, dawno temu, za górami za lasami... zainspirowany grą Portal, postanowiłem zrobić coś takiego w gusanos, w ramach zabawy. Tak o to w wasze ręce trafia skromna modyfikacja, a raczej samo oskryptowanie w skład którego wchodzą dwa portale, oraz prosta implementacja pudełek, której nigdy nie skończyłem. Gre Portal chyba każdy widział, więc nie będę tłumaczył o co chodzi. Portale domyślnie zbindowane są na Q (pomarańczowy, a raczej czerwony) i E (niebieski). W połączeniu z brońmi (których brak jednak w samym modzie) można nieźle się zabawić. Mimo iż w grze nie ma żadnych broni, ich dodanie to błachostka. Dołączam również dwie mapy, poo, na której znajduje się prosty box, oraz mapa test, która była próbą stworzenia czegoś, co możnaby przechodzić na czas.Sznurek

Edit: Mapę test należy przejść bez liny, zapomniałem ją wyłączyć:)
18
Na wyjściu nowej wersji gusanos promode się nie zakończy, otóż Polish Gusanos Team zastanawia się nad organizacjś nowej serii turniejów. Rozwaźamy róźne opcje i na razie sś to tylko plany. Wiemy na pewno, że tym razem zwycięzca otrzyma konkretną nagrodę, prawdopodobnie w postaci sprzętu komputerowego. Wstępnie ustaliliśmy że będzie to jedna impreza, podzielona na dwa turnieje, 1v1 oraz 2v2. Chcielibyśmy aby turniej rozegrany został w ciągu 2 dni. Dlatego też chcemy zorientować się, ile osób jest zainteresowanych tego typu eventem, w przypadku mizernego zainteresowania, impreza po prostu się nie odbędzie. Czekamy na wasze propozycje.

Guth: Przewidujemy również wpisowe na turniej w wysokości 10 zł, dzięki czemu nagrody będą lepsze, a sam turniej poważniejszy. O głosowanie w sondzie prosimy tylko tych naprawde zainteresowanych tematem, dzięki temu będziemy lepiej zorientowani co do sytuacji. Sam w ramach propagandy mogę tylko dodać, że 10 zł to znów nie tak wiele, duch rywalizacji będzie większy, satysfakcja ze zwycięstwa pewnie też, gusanos się wypromuje trochę w świecie esportu, scena się może ruszy i powiększy, itd.

Btw. Zbliża się powoli patch 1.22, więc dawać cynk odnośnie bugów.
Jest patch promode 1.22 do nałożenia na 1.21 - ssij | changelog |

4 maja 2008: RSS na pojawiające się czasem bety można sobie subskrybować i wiedzieć o nowych wersjach p0rmoda szybciej niż inni. ;) - http://promode.pordesign.eu/hax.php?query=rss
19
Wersja oznaczona numerkiem 1.21, to du¿y skok w stosunku do poprzednich wersji, je¿eli chodzi o usprawnienia. G³ównym celem nowej wersji promode by³ tryb Capture the Flag, uznawany na ¶wiecie za najlepszy tryb dru¿ynowy, teraz dostêpny równie¿ dla nas, promodowców. Wychodzi³o kilka ró¿nych wersji CTFa, niestety ¿adna nie sporsta³a wymogom stawianym przez promode, chodzi tutaj g³ównie o syncanie samego trybu. Nowo¶ci± s± równie¿ apteczki, którymi mo¿emy dopakowaæ siê do 125 punktów. Paczki spwanuj± siê w losowych miejscach w okre¶lonym odstêpie, który mo¿emy zmieniæ z poziomu konsoli, sam ficzer mo¿na równie¿ wy³±czyæ w ca³o¶ci. O kilka nowych pozycji zwiêkszy³ siê równie¿ arsena³. Pe³na lista zmian prezentuje siê nastêpuj±co:


 • chmurka nad g³ow± osoby czatuj±cej
 • tryb capture the flag
 • w³asny system informowania o zdarzeniach
 • automatyczne przydzielanie koloru, w zale¿no¶ci od wybranej dru¿yny
 • minimalnie zwiêkszony detect wszystkich pocisków
 • kilka nowych broni - bfg, autocannon, throwing knife, blowtorch
 • dodany vote umo¿liwiaj±cy zmianê trybu gry
 • od¶wie¿ona szata menu
 • mo¿liwo¶æ zmiany trybu gry z poziomu menu
 • tryb dark mode (wszystkie mapy z przedrostkiem dark_)
 • nowe t³o konsoli
 • usuniêty bug z trybu spectator mode
 • informacjê o g³ównych zdrzeniach w menu (connecting, server disconnected etc.)
 • odbugowany skrypt serwera dedykowanego
 • serwer dedykowany otrzymuje w³asny config, co umo¿liwia ³atwiejsz± konfiguracjê
 • dodany hud broni
 • zmiana g³ównej broni w trybie instagib z gauss guna na rifle
 • ka¿dy tryb gry, otrzymuje osobny config (katalog cfgs/)
 • bronie robi± dziury w piachu
 • poprawka dotycz±ca timelimitu w trybie ballpark
 • dodany d¼wiêk przy votowaniu
 • znikaj± przedrostki "PM_" z promodowych poleceñ
 • bazooka i chaingun maj± mniej ammo w magazynku
 • celownik rifle jest niewidoczny na viewporcie przeciwnika
 • lightning gun dostaje odrzut przy trafieniu
 • apteczki, mo¿liwo¶æ w³±czenia/wy³±czenia (m.in. przez vote)
 • komendy u³atwiaj±ca kopanie graczy z serwera (player_list, player_kick)
 • nowe flaki wypadaj±ce z robaka (mo¿liwo¶æ zmiany ilo¶ci wypadaj±cego miêsa, patrz cg_gibs)
 • mo¿liwo¶æ zmiany koloru celownika rifle

Po dok³adniejsze informacjê zapraszam do manuala (katalog docs w katalogu promode).

Gusanos Promode 1.21

Patch promode 1.22 - ssij | changelog

P.S. Do gry chcia³bym równie¿ zachêciæ starych wyjadaczy lieropro, gra po splitscreenie jest jeszcze bardziej ciekawa (i co najwa¿niejsze WYWA¯ONA 8)).

(UWAGA! Testuj±c gusanos promode po splitsceenie, robisz to z w³asnej, nieprzymuszonej woli. Za wszelkie bóle brzucha spowodowane gr± i emocjami wywo³anymi podczas niej nie odpowiadamy!)
20
Od kilku dni, gracze mogli zaobserować, że odświeżenie listy serwerów w gusanos było niemożliwe. Jak można było się domyśleć, była to wina masterservera. Postanowiłem zorientować się w sprawie i niezwłocznie udałem się na kanał #liero. Otóż ku mojemu zdziwniu, Gliptic i basara nic o tym nie wiedzieli, a przyczyną awarii było nieumyślne skasowanie ważnego pliku z http://comser.robal.org/. Na szczęście dzielny darka znalazł backupa, i wszystko powinno wrócić do normy.