Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Biernath_John

1
Aktualności / Lato będzie gorące...
2009-03-16 17:45:43
Wei-Zhi-Hui wraz z niezidentyfikowaną liczbą dewizowych towarzyszy ma zamiar nawiedzić Polskę tego lata. Nie ustalono jeszcze dokładnego miasta w którym będą się stołować, ale jest dość prawdopodobne że wybiorą Warszawę z lenistwa. Przy okazji zaowocuje to kolejnymi Mistrzostwami na które proszę się już szykować - ja osobiście spróbuję się jak najbardziej tam pojawić.
2
Na archive.org da się wejść do działu i nawet kliknąć w linki do pobrania tych hitów, ale niestety samych plików nie zarchiwizowało. Przynajmniej są tam nazwy plików, np. przeboj.mod i 4alexandras.mod...
3
Dooobra to ja też dam może moją listę z BGG:KLIK!
Na pionasa nie mogłem jechać, dniówka w pracy była.
Ale za to w styczniu do katowickiej IKEA przyjeżdża rebel z grami, będą konkursy, gry do kupienia ze zniżką i... stoły do kupienia ze zniżką. Więcej detali podam jak tylko się dowiem, jest to mój pomysł, realizowany aktualnie przez dział marketingu.
4
Reliktów przeszłości rzecz jasna. Jako że pamiętniej nocy listopadowej zjarały się moje komputery razem z zawartością dysków, straciłem wszystkie mroczne pamiątki i teraz sobie przypomniałem o paru bajerach które wartoby odzyskać.
Popełniłem swego czasu muzykę - chyba ze 2 kawałki w scenerskim formacie MOD robione scream trackerem oraz może ze 3 midy... teraz mam wielki apel: czy ktoś może to gdzieś jeszcze jakimś cudem ma? Zamieszczałem to na mojej ś.p. stronie www.biernathjohn.hg.pl, dawałem któreś z tych kawałków jako propozycje do muzyki w menu wurmz... ktoś coś widział, ktoś coś wie?
5
No to tam wskrzeszę trochę ten temat... od ostatnich moich tutaj wypowiedzi minęło sporo czasu (i sporo gier mi przybyło), więc zaktualizuję może listę:

Blue Moon (komplet!)
Blue Moon City
Carcassonne 2
Colossal Arena
Colosseum
Descent: JitD + WoD + AoD
Lord of the Rings: The Confrontation
Memoir'44 + EF + TP + PT + plansza
Powerpuff Girls: The Boardgame (!)
Catan Card Game + Expansion
Starcraft: The Boardgame
Troja
Warrior Knights + Expansion
Wings of War (Famous Aces, Wach Your Back!, Burning Drachens)

czekam na M'44 Air Pack teraz... prawie kupiłem tide of iron w promocji rebelowej... nie ma lekko
7
Wykombinowałem to wolne więc oficjalnie mogę jechać na miszczostwa.
ph33r
8
I jak ten powergrid? Nie za trudny/żmudny/cyferkowy? Chciałem go nawet zbadać ale odstraszyło mnie to że to w sumie szlagierowy eurogame a ja wolę gry z dobrym theme. Napisz coś jak pograsz kilka razy.

Dodatek do descenta już się ukazał, czekam aż go rebel sprowadzi. Oprócz tego nowa gra days of wonder BATTLELORE rozpala moją wyobraźnię, jednak nie kupię jej ze względu na to że mam już komplet memoira.
Do wings of war niebawem będzie można kupić burning drachens + boostery:

http://www.sklep.gildia.pl/szukaj/q/wings%20of%20war

9
Lord of War dawał rady jak na mainstreamowe kino, podobał mi się.
Natomiast 300 pachnie amerykańskim szitem, nie wyobrażam sobie konkretnego filmu o spartanach w którym będą mówić głodne kawałki po angielsku, nadupcać się szpanersko na miecze i robić groźne miny w zwolnionym tempie.
10
Gry / Re: Stare gry- dobre i tandetne
2006-10-25 22:53:52
1. Wybierz poziom trudności inny niż EASY
2. Zamiast wybierać czarodzieja, kliknij przycisk CUSTOM
3. Wybierz portret
4. Stwórz sobie takiego czarodzieja jakiego chcesz. Np takiego który ma księgi z 4 rodzajów magii, a do tego może brać rasy myrran i np. będzie warlordem i alchemikiem.

chyba faktyczie bardzo słabo znasz tę grę... a to jedna z moich absolutnie ulubionych pozycji na PC.
11
Gry / Re: Stare gry- dobre i tandetne
2006-10-22 21:37:34
Znakomita gra, ale mam wrażenie że albo nie grałeś w nią dużo razy albo coś innego jest nie tak.
Jakie podziemia To jest przecież inny plan, nie zadne podziemia, i rasy z myrran może mieć kazdy mag, tylko musisz mu wybrać traita myrran, ot co.
12
No tak, dzisiaj na stronie Galakty pojawił się news że następną grą którą wydadzą będzie... Blue Moon City. No to wyszedłem na frajera, bo dałem 150 zeta w rebelu a Galakta wyda pewnie za połowę tego :)
13
W podstawce jest kilka scenariuszy ewidentnie nierównych (np. omaha beach jest prawie niewygrywalna dla biednych aliantów), ale na stronie gry są statystyki prowadzone i widać procentowe zwycięstwa, więc można szybko wycenić co i jak. Zazwyczaj sytuację ratuje zwiększona ilość medali potrzebnych do zwycięstwa - bitwy do 4 medali to w ogóle pomyłka imho, prawdziwe scenariusze zaczynają się od 6 a konkretne mają i po 10 (Stalingrad: Red Barricades Factory).
M'44 to raczej lekka gra (mówię o podstawce bez dodatków) więc nie ma się za bardzo czym przejmować. Nie jest żadnym problemem po kilku grach zmodyfikować lekko scenariusz - dodać słabszej stronie przewagę taktyczną (więcej kart) lub/i dodatkowe oddziały - jeden czy dwa bataliony piechoty wrzucone do lasu i tadam - od razu lepiej.
Dodatki zwiekszają nieco skomplikowanie rozgrywki (nowy teren, nowe jednostki, nowe zasady), ale czynnik losowy pozostaje i tak spory (karty rozkazów + rzuty kośćmi) więc nie ma co udawać że to jakaś wypasiona strategia. Gra daje dużo frajdy, dużo możliwości, prezentuje się pięknie i co najważniejsze - jedną bitwę gra się tak 30 minut... porównaj sobie to z starymi 'żetonówkami' gdzie w 30 minut to jeden gracz być może robił jedną turę.

Z njusów innych - byłem na urlopie nad morzem i odwiedziłem sklep Rebel osobiście - oczywiście wyszedlem z grą pod pachą... tym razem to Blue Moon City. Mam już poziom 5 w rebelu co daje mi tam rabat 4% na wszystkie zamówienia + praktyczie darmową wysyłkę, więc jak ktoś coś chce kupować to proszę o info tu w temacie i będzie dziarska zniżeczka.

CytatA ja wolę duże piłkarzyki i Monopoly (lub Biznesmena)
Eee nie rozumiem. Wolisz od czego?
14
Rebel sprowadza Wings of War - Burning Drachens. I teraz dylemat, czy kupić za ciężką kasę to małe pudełeczko czy czekać na Galaktę która być może wyda to w PL 3 razy taniej?
15
Co do powierzchni to zobacz fotki - gra zajmuje bardzo mało miejsca, bo nie ma w niej planszy w zasadzie. Każdy gracz ma tylko swoją holding area, na której trzyma kostki surowców, figurki jednostek i żetony budynków. Gra ma bardzo prostą mechanikę, jedyne co trzeba wytłumaczyć to walka (chociaż standardowe zasady walki są na tyle proste że nie ma problemu). Trzeba też przypominać graczom co robi który budynek (bo nie dali do tego żadnej ściągawki, a do unitów np. jest).
AOM to perfect gra dla trzech osób, ani więcej, ani mniej. Na czterech ssie zupełnie, na dwóch jest słabsza niż na 3.

Co do MiM to gra jest bidna i czuć że bardzo stara, ale siła sentymentu jest potężna, jako że była to gra naszych młodości i w dodatku porządnie wydana na licencji (nawet z grafikami poprawionymi). Mała interakcja między graczami i potwornie długi czas rozgrywki (plus TONY przegięć, źle sformułowanych zasad itd itd) przekreśla ten tytuł teraz, gdy na rynku pojawiają się nowe, dopracowane gry.