2021-09-23 16:39:02

Aktualności:

Znasz angielski i wiesz co to irc? To idź na: irc.fragzone.se channel #liero


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Netsu

1
1-14 sierpnia jestem wyjechany z Polski :C
2
Popierajam! Do Warszawy mógłbym na jakiś weekend może wpaść, ale ciężko mi teraz sie zadeklarować co będzie w czerwcu. We Wrocławiu bardziej by mi pasowało bo tutaj siedze, mamy tutaj Padbar, nie byłoby chyba problemu tam zorganizować.
3
Aktualności / Re: Śmierć robala
2014-02-23 10:37:16
Na licytację jako artefakt robaczej sceny!
4
Na Linuksach używam xboxdrv i działa pięknie z padzikami xboxowymi. Granie na dwa pady na telewizorze to przez chwile jak nowe Liero, warto zbindować wtedy linę pod jeden klawisz dla wygody. Mogę wrzucić configi swoje jeśli kogoś to interesuje a nie mu sie grzebać samemu.
5
Nie śmiga pod Wine na OSXach? Nie zdziwiłbym się zresztą gdyby Liero Libre kompilowało się na osx, tutaj chyba nawet ktoś gdzieś wrzucał binarki.
6
Pokaz zjadania paznokci >:0
kiedy to ma być mniej więcej?
7
Granie po netó w ten sposób będzie koszmarne ze względu na opóźnienie w reakcji gry na wciskane klawisze, przy stabilnym pingu rzędu 5-10ms spoko, ale przez neta to niezapewnialne.
Poza tym były już chyba wątki na ten temat, ludzie robili to raczej przez różnej maści remote desktops.
8
Cytat: Durbik w 2013-01-15 20:59:48
no to fajnie wiedzieć że mocą swego imienia mogę jakiś dziadów summonować, ale może mały briefing? albo link do briefingu chociaż?


Nie czułem się wystarczająco kompetentny do pisania briefingu ale widzę, że nikt się nie kwapi, więc może spróbuje, mimo, że aż tak długo tu nie jestem:

Mniej więcej w 2005 roku Gusanos, klon Liero z możliwością gry po netó i super możliwościami modowania, zaczął mocno zyskiwać na popularności. Liga Liero wydawała się żyć głównie Gusanos, pojawiały się kolejne mody i inne pierdy.
Regularnie odbywały się też Ligowe meety, w postaci mistrzostw Polski, mistrzostw LL albo międzynarodowych mistrzostw świata, tam, jak Bóg nakazał, grano nadal w Leiro 1.33, ew. promode.
Przeglądając newsy na stronie głównej można natknąć się na relacje z różnych takich meetów, 2006 (tu byłem!!11one), 2007, 2009, 2010.
W międzyczasie Gusanos, nie rozwijane, zaczęło tracić na popularności, około 2009 roku osiągając popularność przyzerową.
I tak oto w roku 2010 ucichła zarówno scena modderów Gusanos jak i ligowych meeterów Leiro, od tego czasu na forum piszą głównie boty.

Z ciekawostek, pojawiło się OpenLiero i LieroLibre, ale to już chyba sam zauważyłeś. Można teraz grać wygodnie na rozmaitych windowsach i linuksach i pojawiło się kilka nowych ficzerów jak nagrywanie demek czy zwielokratnianie rozdziałki. OpenLiero dostało nawet oficjalne błogosławieństwo Joosy by stać się Liero 1.34 a potem 1.35.
9
Liero na padzikach od xboxa i telewizorze to przyszłość! Może i niewygodnie ale jak imprezowo.
10
Przywitania / Re: Pozdrawiaju
2012-04-23 18:38:32
Jak chcesz się modem pochwalić to załóż nowy wątek, nikt się nie powinien obrazić ;)
11
Gry / Re: Hullfire
2012-04-01 23:07:05
Wersja 0.4.0 właśnie wrzucona. Najważniejsze zmiany:
-nowa broń: Ion Converger, im dłużej trzymasz przycisk tym mocniejszy strzał,
-statki różnią się teraz między sobą różnymi właściwościami, jest też specjalne menu do wyboru statku/pilota,
-wszystkie menu w grze zostały zmienione, koniec (prawie) z placeholderami :)
-FPSowe wskaźniki obrażeń i trafień,
-iskry sypiące się przy zderzeniach i otarciach,
-shotgun odpycha,
-wiele innych.

Zapraszam do ściągania i komentowania.

http://doubledude.com/hullfire/download/

PS: To okropne przełączanie się rozdziałki powinno już zniknąć Grey :)
12
Gry / Wasteland 2
2012-03-17 19:27:02
Wiem, że na forum nie brakuje oldtimerów, więc może kogoś zainteresuje:
http://www.kickstarter.com/projects/inxile/wasteland-2/

Przyznam, że mało nie zesrałem się w gacie kiedy to zobaczyłem. Brian Fargo (reżyser, pomysłodawca i projektant Wasteland i Fallouta, tego prawdziwego) zbiera od fanów pieniążki na Wasteland 2. Do zrobienia gry potrzebowali $900.000, w 2 dni (z 32 dni trwania akcji) uzbierali już grubo ponad milion. Jeśli dobiją do $1.500.000 to gra będzie też na OSX i Linuksa.

Basically, wreszcie doczekamy się prawdziwej kontynuacji Fallouta 2, z widokiem izometrycznym, turową, drużynową walką, setkami rozgałęzień fabuły, tysiącami pobocznych wydarzeń i ciekawostek i ogromnym światem.

Dla tych, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z Kickstarterem, witryna pozwala fanom finansować gry (lub inne projekty) w zamian za różne nagrody od twórców (jeśli uda się sfinansować, jeśli nie, pieniądze dostajesz z powrotem). Dla przykładu wpłacając minimum $15 dolarów otrzymasz grę do ściągnięcia kiedy ją skończą. Za $50 dolarów przyślą ci pudełko z grą i gadżetami. Za $1000 możesz umieścić w grze własnego NPC, przedmiot albo lokację i tak dalej.

Nad grą poza Brianem Fargo pracuje kilku innych designerów i pisarzy, którzy byli zaangażowani w oryginalnego Fallouta i/lub Wasteland. Do tego muzykę robi Mark Morgan (Fallout 1, Fallout 2, Planescape: Torment).

Także wpłacać i rozsyłać dalej! To pierwsza od lat realna szansa na powrót gier RPG w starym stylu. I pierwsza od 24 lat szansa na sequel Wasteland.

Dla bardziej zainteresowanych polecam ten niedawny wywiad z Fargo gdzie rozmiawiają między innymi o tym czemu klasyczne gry cRPG z przełomu wieków odeszły w niepamięć, co odróżniało je od współczesnych gier i dlaczego nie może być wilk syty i owca cała.

http://www.rockpapershotgun.com/2012/03/12/post-post-nuclear-roleplaying-brian-fargo-on-wasteland-2/
13
Gry / Re: Hullfire
2012-03-09 08:03:01
Boty się zepsuły ostatnio i reagują na przeciwników dwa razy szybciej niż powinny. W następnej wersji będzie już dobrze.
14
Gry / Re: Hullfire
2012-03-01 22:39:42
Udało nam się zmieścić w deadlinie dla 0.3.0, własnie wrzuciłem ją na stronę :)
Najważniejsze zmiany to:
-Nowa broń: Rebounder. Pociski odbijają się od ścian (maksymalnie 2 razy) z każdym odbiciem potrajając zadawane obrażenia.
-Dużo zmian w mapach, Hive został zbudowany całkiem od początku, Caves i Excavation zyskały dużo nowego uroku i pojawiła się nowa mapa: Scrapyard, która jest reskinnem Hangaru.
-Host może teraz wydawać komendy w oknie czatu, aby uzyskać listę dostępnych komend wpisz '\help' w okno czatu. Teraz można zmieniać mapy w trakcie gry, kickować graczy, dodawać boty i wiele innych.

Na stronie pojawiło się też dużo nowych screenshotów prezentujących nowy wygląd map, zapraszam :)

http://doubledude.com/

   

   
15
Raz na jakiś czas odbywają się mistrzostwa Polski i świata w Leiro, chociaż zwykle na nieco innych zasadach niż te, które podałeś. Byłaby to świetna okazja dla Ciebie, ale chyba aktualnie żadne nie są planowane (poza tym meetem: http://www.liero.org.pl/forum/index.php?topic=2916.msg34191;topicseen).
Ja tam jestem leszczem od zawsze, chociaż z Greybrowem fartem wygrałem na VOMLL :>