2021-11-29 01:03:37

Aktualności:

Kasowane są wszystkie wiadomości nie stosujące się do regulaminu Forum


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - [TV]Reddig

1
Gry / Re: Czy ktoś zna grę Gothic?
2006-08-26 21:56:37
Ale gra niezła.

(Właściwie, to drugą część przeszedłem na wszelkie możliwe sposoby, kończąc wszelkie możliwe questy - a jest ich znacznie więcej niż mogłoby się wydawać na początku. Niby ani nie jest szczególnie odkrywcza ani zaawansowana, ma sporo błędów, ale wciąga. No i chociaż raz questy, mimo że jak zwykle polegają na "przynieś, znajdź, doprowadź, zabij", są chociaż podane w sympatyczniejszej oprawie).
2
Gry / Re: Gry Freeware
2006-08-06 21:50:11
Oj, Wesnoth faktycznie jest świetny, od ponad tygodnia już go męczę. I przydaje się mimo wszystko trochę doświadczenia do grania, nawet kampanii, żeby wiedzieć co rozwijać i jak, co jest potrzebne, jak to wszystko działą itd. Za pierwszym razem jak kampanię przechodziłem w tych grotach z berłem miałem najwyżej garstkę jednostek na porządnych poziomach - teraz w mojej armii na etapie poziomu z mgłą mam całe zastępy wysokopoziomowych magów, rycerzy, wróżek, zwiadowców etc. itd., różnica jest kolosalna.

Jak już się jednak zorientować w grze, to daje ona faktycznie sporo satysfakcji - kiedy można ustalać co, gdzie, kiedy jest potrzebne i skutecznie to przeprowadzać. Nie jest to może strategia na najwyższym poziomie, ale w przeciwieństwie do tych klasycznych ta jest imho znacznie bardziej dynamiczna i przyjemniejsza. No i ma tego multiplayera, co jeszcze go nie miałem okazji wypróbować na nikim ;)
3
Przywitania / Re: Ziomowe manewry
2006-07-23 10:34:10
No no. BJ mnie rozwalał na jakimś LieroMeet fanem strasznie, aż musiałem zastosować bardziej drastyczne metody, by z nim wygrać.
4
Dziady uczą patriotyzmu. Ta. Pf. Najwyżej tego, którego nie lubię ;)

IMHO Brown się ma do wiary tak, jak Ludlum do faktów o amerykańskim rządzie. Może źle podszedłem, może byłem już nastawiony, ale na mnie Brown zrobił jak najgorsze wrażenie właśnie przez to, że był potwornie naciągany (tzn. Kod i AiD, bo tylko te czytałem). I w zasadzie wpłynąć na czyjeś podejście do wiary powinien tylko u takich osób, które po przeczytaniu Ludluma wietrzą wszędzie teorie spiskowe. 9/11 nie było żadnego samolotu, co walnął w Pentagon, lądowanie na księżycu odbyło się w studio w Arizonie itd. Bo takie fakty przedstawia Brown w swoich książkach.

Powinien, bo znam już kilka sensownyc i wierzących osób, które wzięły te "fakty" za dobrą monetę (raczej na zasadzie - wiadomo, że fikcja, ale chyba coś w tym jest). Wprawdzie nie dopuściły się jeszcze apostazji, ale jakieś tam zwątpienie się pojawiło. A kościół katolicki słabnie w oczach - może faktycznie jest czego się bać? :>

A zupełnie z innej beczki - jako, że wakacje, to się zabrałem za typowo wakacyjne lektury, czyli kryminały :] Od siebie polecam zdecydowanie serię o detektywie Jacku Froście R. D. Wingfielda (ta, polecam serię, jedną z 4 przeczytałem, w dodatku w oryginale, ale dobre tak czy siak). Ktoś się dotykał do tego i ma coś do polecenia (tzn. coś wykraczającego poza Chandlera, Christie itd.)?
5
Cóż, IMHO Anioły i Demony są jeszcze gorsze od Kodu, tzn AiD są tragiczne, przy dosyć miałkim Kodzie, ale cóż - gusta.

A tak a propos Pratchetta: miał ktoś z was w rękach "Where's My Cow?"? Tak mi się gęba już dawno nie szczerzyła, jak przy tym. Krótki wypad do American Bookstore, książka ma jakieś 20 stron, 5 minut czytania, ale trzeba się odwrócić od obsługi i starać się za bardzo nie trzęść ze śmiechu ;] Przy czym znajomość realiów jest przydatna.
6
Gry / Re: Crimsonland
2006-06-26 04:03:53
Nonono no no. Ja na Gauss Shotgunie miałem najbardziej piękne wyniki, gdzieś ponad 6 mln, Plasma chyba gorzej wypadał. Z czymś jeszcze wyszedłem ponad milion, bodajże Ion Cannon, ale tylko Gauss Shotgun i Plasma Shotgun tak naprawdę się liczą.

Generalnie w pewnej chwili perki będziesz miał wszystkie i aż za dużo, ale sugeruję jak najwcześniej dorwać Telekinetic, Bonus Magnet i Bonus Economist w takiej właśnie kolejności. Jak już dorwiesz tego Gauss/Plasma Shotguna, to i My Favorite Weapon jest obowiązkowe, bo inaczej w swoim najpiękniejszym momencie wejdziesz niechcący na Blowtorch i koniec gry. Pozostałe perki wedle uznania, choć STANOWCZO odradzić można Highlandera (taki deal, że rany się nie liczą, ale 10% szans, że się od ugryzienia zginie. Mogłoby być dobre na koniec, ale Death Clock jest sto razy lepszy), to co BJ mówi też raczej nie za bardzo (te 30 sec. z Death Clock daje zawsze więcej exp). Deal co daje 3 perki za near death status też raczej kiepski pomysł, chyba że akurat czujesz się super-mocny. Nigdy nie brałem podwójnych broni (wolniejsze chodzenie = szybsza śmierć), Sharpshooter też jakiś podejrzany mi się wydawał (wolniejsze strzelanie). Reszta chyba nie ma już żadnego znaczenia. Świetne jeszcze są ten od biegania, Monster Vision (naprawdę pomaga), regeneracje oraz dodger/ninja.

Tak naprawdę gra polega na zdobyciu wspomnianych trzech perków i zręcznym operowaniem bonusami - czyli przede wszystkim shield na zmianę z freeze (tylko trzeba robić to z głową - nie brać shield i freeze na raz, bo, o ile dobrze pamiętam, nie ma szans na pojawienie się freeze/shield dopóki działają. Więc bierzemy np. freeze, szukamy shielda, czatujemy przy nim aż freeze się skończy (lub bonus prawie zniknie oczywiście) i zamieniamy, szukając freeza tym razem. Speed i x2 z naturalnych względów też się przydają.

No i ad. tego Death Clocka - oczywiście bierzemy w momencie, kiedy mamy skrawek życia, zużyty bandage (warto go kisić tak długo, jak tylko się da) i life expectance na poziomie gdzieś 3 sekund. BJ coś kiedyś wspominał, że na Death Clocku nie warto brać Instant Winnerów zaległych, bo przy kilku milionach punktów więcej exp będzie i tak z naparzania w kosmitów. Ach, no i po Death Clocku nie działa Revenge, choć strata to żadna.
7
Matka już mnie tym kusiła. Wszystko po polsku niestety, kto by tam czytał książki po polsku? ;]
8
Cóż, ja obstawiam Holendrów zawsze nawet kiedy nie grają zupełnie. Po prostu lubię sobie popatrzeć jak grają, bo grają bardzo dobracowanie zawsze. Nie miałbym nic przeciw Anglii, chociaż świniopas teraz się pewnie nie będzie nadawać do niczego, a bez Rooneya Anglia to prawie jak Ukraina bez Szewczenki. Niemcy po tym co pokazali w meczu znami tylko udowodnili, że grają na ten sam pomysł w kółko, więc skoro ledwo sobie z nami poradzili, to co dopiero z kimś, kto potrafi nie tylko się bronić, ale i czasem zaatakować. Papuasów nigdy nie lubiłem, więc czy to Argentyna, czy Brazylia, czy Ekwador, mogą dla mnie wszyscy pokisić się w grupach ;) Ale jakbym miał obstawiać finał, to pewnie Argentyna vs. Brazylia.
9
Ostatnio będąc w jakimś Empiku/Trafficu/innym Komiksowie natrafiłem (czy raczej zdecydowałem się wziąć do rąk, gdyż o jego istnieniu wiedziałem wcześniej, to dosyć znana seria) na 100 Naboi (100 Bullets nie po naszemu). I muszę przyznać - wciągnęło mnie - ciekawe historyjki, fajny ogólny plot, nie jest naciągane/drętwe tak jak kilka innych komiksów w tego typu klimacie. Niestety natrafiłem jednocześnie na poważny dosyć problem - w Polsce dostępne są tylko późniejsze części (Stracone jutro, Co ma wisieć nie utonie oraz słabiutki w porównaniu z tamtymi Farbowany Detektyw), wydań wcześniejszych tomów nie pamiętają już nawet najstarsi Apacze w Komiksowie. Jakby ktoś wiedział skąd dorwać... ::)

Goblins są faktycznie niezłe.

Edit: ok, cofam. Nie są niezłe. Są zdecydowanie więcej niż niezłe.
10
CytujSam mam problemy z dysleksją na starość i przed wysłaniem, muszę kilka razy przeczytać to co napisałem, co by nie było w tym bzdur.
Czyli da się. Trzeba tylko chcieć.


Cóż, ja niestety robię na odwrót - najpierw wysyłam, potem edytuję. Generalnie, to raczej z ortografią większych problemów mi się mieć nie zdarza, ale bywa, że walnę byka aż wstyd na pół gminy. Pamiętam kiedyś w dyskusji o piractwie napisałem wielkimi literami, pogrubioną czcionką i w osobnym rzędzie "kradzierz". Wstyd. BJ/Durb mnie wyśmiał, szybko zmieniłem.
11
Odrzucone ze względów formalnych. Pismo (a właściwie wniosek) musisz złożyć w trzech egzemplarzach w tym jednym poświadczonym notarialnie w swojej wojewódzkiej komisji ds. Forum Ligi Liero, gdzie także będziesz musiał wypełnić kwestionariusz osobowy, kwit na poświadczenie złożenia wniosku oraz zdać test na inteligencję na potrzeby wewnętrznych badań odpowiednich urzędów.

Edit: Egzemplarzach. Brawo dla mnie. I jak tu człowiek ma wzbudzić jakikolwiek autorytet?
12
Ach ta popularność... Raport polityki o Room 303... (Polityka z 20 maja)


13
CytujSie zbada co tam gwiazdorzyny za dychę wypocili, oczekiwania mam raczej niewysokie więc pewnie będzie ok.


A Ciebie co znowóż napadło? Gwiazdorzyny za dychę nagle, a kto jeszcze parę lat temu pisał peany na ich cześć, no kto? ;)

Ja tam łapcie położyć na tym muszę :]
14
Heh... też jak poprzednio i też na demokratów... Przynajmniej ponownie mógłbym powiedzieć, że za nic z tego, co się dzieje nie jestem odpowiedzialny, bo głosuję na przegranych...
15
U mnie 24 anty-kaczyńskie i 2 pro-kaczyńskie i jeden anty-tuskowy.