Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Biernath_John

16
CytatCo sądzisz o zakupie drugiego, zestawu (Czyli w moim przypadku FA)? Gra dwoma zestawami faktycznie jest warta zapłacenia za drugi?
Warto, jeżeli jest szansa że zagrasz sobie na 4 osoby. Sam zestaw jest moim zdaniem mniej interesujący od WYB, bo koncentruje się po prostu na dogfightach. Masz tam kilka kapitalnych samolotów (Camel i trójpłatowce) posiadających nietuzinkowe talie manewrów z niesymetrycznymi skretami (symulacja silników rotacyjnych). Talia obrażeń A nie zna litości, i szybko się raczej spada w płomieniach. A co do gry z dwoma zestawami - jest bardzo fajnie jak gra się 2 na 2 graczy, każdy jednym samolotem. Misja z fotografowaniem celu przez UFAGa to mogę ją grać 10 razy dziennie, tak mnie bawi :) Wypada tam wymienić tylko jeden z samolotów przechwytujących na któryś z talią A, bo tego UFAGa trudno zestrzelić maszyną z pojedynczym karabinem.

CytatSkąd scenariusze walk? O ile próbowaliśmy wymyślić coś podczas grania, wychodziły nam scenariusze nudne (Dwa samoloty na tyle podobne, że obaj gracze dążą do tego samego (Na poziomie taktycznym, bo strategicznie gracze zawsze dążą do tego samego )), albo niewyważone rzehuj.
Co do scenariuszy to trzeba będzie poczekać aż galakta wyda/sprowadzi Burning Drachens - possaj manuala w PDF i zobacz ile ton dodatkowych reguł tam upchali... lądowania, starty, wysokość, balony, ogień z ziemi... to jest genialny set, nie mogę się na niego doczekać.

CytatKorzystasz z rozszerzonych zasad jak widzę. Z instrukcji nie jestem w stanie wywnioskować, co się dzieje, po uszkodzeniu steru (np. tak, że nie można skręcać w lewo), kiedy gracz ma już zagraną (jeszcze nieodkrytą) kartę skrętu w lewo? Nie umiem czytać, czy naprawdę nie ma nic o tym w instrukcji? A może zupełnie źle zrozumiałem zasady gry?
Uszkodzenie steru działa od NASTĘPNEJ tury, więc możesz skończyć manewry które ci zostały. W nowej fazie planowania nie wolno ci położyć żadnych 'niedozwolonych' przez zacięcie manewrów (co w praktyce często kończy się wyleceniem ze stołu, gdy pilotujesz takiego kloca jak SPAD XIII :)

CytatJak jest z wytrzymałością kart? W moją grę miałem okazje pograć narazie kilka godzin (<10), a bardziej używane karty (głównie samoloty), nie są już takie nówka-sztuka-śliskie, jak np. karty talii obrażeń.
UWAŻAJ NA PAZNOKCIE! Strasznie ślady zostają (rowki). Kładzenie i wyjmowanie kart wymaga sporej wprawy, najlepsza metoda to chwytanie karty opuszkami palców za krawędzie (nigdy nie dotykaj powierzchni karty). Mój czerwony Fokker DrI jest już mocno sfatygowany przez niewprawne manipulacje...

CytatCo miałoby być w tych boosterach? Nowe samoloty?
Pierwszy booster to kilka samolotów rozpoznawczych (2-seaters) + nowa talia manewrów do nich oraz kolejna dawka trójpłatowców (Fokker drI i Sopwith Triplane) z kolejną talią D. Będziesz mógł polatać Manfredem i Lotharem Richthoffenami naraz!
Druga talia to dwie najlepsze maszyny tych czasów - Fokker d VII i Sopwith Snipe, i dwie nowe (najlepsze) talie do nich. Całą rozpiskę zawartości boosterów (polskie samoloty będą!) znajdziesz na BGGA to że Magię i Miecz mam to nie pisałem nawet. Komplet 2 edycja + wszystkie dodatki jakie były (łącznie z nieoficjalnym). Ale nie zagram w to chyba już nigdy :)
17
no ja mam np. takie rzeczy:

Catan Card Game + Expansion
Memoir'44 + wszystkie 4 dodatki
Wings of War: FA
Wings of War: WYB!
Władca Pierścieni: Konfrontacja
Warrior Knights
Descent: Journeys in the Dark
Age of Mythology: The Boardgame

w kolejce: 2 dodatki do Descenta (jak wyjdą), Blue Moon (jak rebel sprowadzi), Wings of War: BD i boostery (jak Galakta wyda), M44 carrying case (jak wyjdzie w tym roku)...

zapraszam na http://s2.photobucket.com/albums/y25/sgnl05/
sporo fotek tych moich gier tam powrzucałem, jak ktoś tam ma pytania co do gier to proszę bo staram się być w temacie na bieżąco
19
No były takie pomysły, bo przez komputer to niedość że radio możesz sobie tego, to jeszcze TELEWIZJĘ! I pan listonosz miał ci wchodzić do domu 'pod pretekstem' i gdy tylko zobaczy wieżę/tv/komputer od razu ci tam wlepia druczek do abonamentu itd.
20
W moim mp3 playerze nie ma radia. Niestety, mogę radia słuchać przez wieżę taty (już niedługo bo ją zabiera niebawem) i przez internet (z internetu nie będę rezygnował raczej). Powinienem chyba zarejestrować internet...
21
Piłka nożna to taki chujowy sport w którym liczy się wynik a nie kto ładniej zagra. Francuzi grali najwyżej tak samo dobrze jak Włosi (bramka z karnego vs bramka ze stałego fragmentu gry) a w rzutach karnych grali gorzej - więc ich total wypada gorzej niż total Włochów, to proste :)
Wszyscy biadolą że Francuzi byli tak w pytę i przegrali, ja odwrotnie do tego podchodzę: przegrali, więc nie są w pytę, ot co.
Tak naprawdę to wiszą mi obie te drużyny, kibicowałem holendrom i niemcom. Łysego jakoś nie lubię za to i cieszyłem się nawet z tej kartki i że poszedł do domu - w końcu coś się tam działo na tych nudnych mistrzostwach.
22
Ależ mnie męczny takie pierdolenie 'wina leży', 'powinni wygrać' itd.

Francuzi przegrali mecz bo byli gorsi - nie strzelili bramki i przegrali w rzutach karnych. To jest niezaprzeczalny fakt.
Wina leży po stronie łysego, który brutalnie sfaulował materaca. To jest niezaprzeczalny fakt.

NIC nie usprawiedliwia takiego czegoś, łysy dał upust swojej frustracji i za to poszedł do domu. Zamiast biadolić o spiskach, farsach i niesprawiedliwości mogli strzelać bramki, albo chociaż karne trafiać.
23
Nie odpadli. Grają o 3 miejsce przecież, a to jest coś
24
No ja będę zabawny tym razem:

http://www.opera.com

krótko i na temat
25
Co zrobić.

Meczu nie widziałem, ale po statystykach wygląda na to że Włosi wygrali zasłużenie... teraz kibicuję już im tylko, bo portugejry i francy nie lubię.
26
Hmm najlepszy dowcip? Proszę bardzo!

27
Klikasz prawym na stronę i wybierasz 'zablokuj zawartość'. Otwiera się taki panel w którym możesz kliknąć z sziftem na element który ci się nie podoba i szszszszt - znika. Koniec kretyńskich wyskakujących fleszy i durnych śpiewających banerów na onecie.
(btw próbowałem scalić te dwie wiadomości wyżej ale coś niezbyt to zadziałało)
28
omggggg opera 9 umie blokować te durne flesze! I inne dowolnie wybrane elementry strony!
29
Opera najszybciej reaguje na gesty, więc...
30
No to teraz gdy mamy już kolejną fazę to mi pozostało na niemców postawic... gospodorz zawsze ma z górki, i się rozkręcili w końcu, strzelają jakieś gole itd.
Holandia vs Portugalia to najlepszy mecz tych mistrzostw.