Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Kangur

1
Cóż, z tego co mi wiadomo był to jak dotąd ostatni turniej na webliero, po tym czasie nie odbył się żaden inny event tego rodzaju i póki co żaden nowy turniej nie jest chyba planowany.

Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest w sumie malejące niestety zainteresowanie webliero. Co prawda, co jakiś czas pojawiają się ciągle nowi gracze, ale ilość osób, które nagle znikają, jest większa niż napływ nowego narybka (narobaka?). Jeżeli coś się zmieni w tym przedmiocie, to pewnie będzie to ogłoszone na discord.

Btw, na szczęście sama gra ma się mimo to całkiem nieźle, momentami na wszystkich serwerach łącznie bywa czasem nawet ponad 20 osób (aczkolwiek taka średnia to 10). Jest parę dedykowanych serwerów, ale większość świeci pustkami - ludzie skupiają się głównie wokół 2: pokój niejakiego MoMaTa (klasyczne ffa na promodzie, sporo starych klasycznych mapek i parę nowych, fajny skrypt pokoju) oraz rere_arena (pokój do dueli na promodzie). Od czasu do czasu robi się też ruch na pokoju, gdzie jest załadowana nieoficjalna przeróbka cs liero (z fizyką wziętą z promoda + dodano parę nowych broni + zbalansowano resztę) i przyznać trzeba, że całkiem fajnie się tam gra.

No i jest jeszcze webliero extended room - pokój, na którym testowany jest nieoficjalny hack zrobiony przez jednego z miłośników webliero, gdzie jest parę naprawdę niezłych rzeczy (i nie chodzi tylko o moda, jaki tam jest ogrywany, ale przede wszystkim o zmiany w API, dające naprawdę mnóstwo nowych możliwości, m.in. spawnowanie ruchomych obiektów na mapie itp.).
2
Aktualności / Odp: BOING
2021-12-06 18:20:13
Ahh, legendarne boing ♡ najlepsze jest to, że ten dźwięk pozostał w soundpacku do Liero 1.33, ale nie był potem nigdzie użyty w żadnej broni (a przynajmniej w klasycznej wersji, bo w niektórych TC był chyba wykorzystany).
3
Miałem to zamieścić tutaj już dawno, ale prokrastynacja (słowo dnia) też mnie dopadła.
No więc zasadniczo w turnieju owym wygrał niejaki metal_kosz w polskim finale - wideo z meczu finałowego dostępne tutaj: https://m.youtube.com/watch?v=38RUQ7ruHg4
Wideo wrzucił legendarny poukah, który sam zajął zaszczytne czwarte miejsce, ulegając (po widowiskowym pojedynku, który powszechnie został okrzyknięty najlepszym momentem turnieju) w mieczu o 3. miejsce niejakiemu Piotrowi (wymiataczowi z Gusanos). Także całe podium biało-czerowone w sumie. xD
4
Dreamhost sreamhost, ale ponowna możliwość ładowania awatara to jest coś ♡ dzięki wielkie za przywrócenie tej funkcjonalności!
Teraz w sumie też powinienem prokrastynować i załadować awatara dopiero za rok, ale co mi tam. Sru!
5
Uff, a więc to dlatego przez pewien czas strona nie chciała się ładować... całe szczęście, już myślałem, że padła na amen. W sumie i tak trochę cmentarzysko nie forum, ale dobrze wiedzieć, że jedna z legend polskiego Internetu się trzyma ;) niech żyją robaki wiecznie żywe!
6
Aktualności / Odp: WebLiero
2021-07-01 14:01:58
Hej! Sory za mały nekroposting (aczkolwiek niedawno ktoś próbował ożywić dyskusję sprzed 11 lat, więc chyba jednak nie jest tak źle), ale chciałem tylko przekazać, że webliero ma się nadal całkiem nieźle, mimo iż od premiery minęły prawie dwa lata :) co prawda obecnie nie ma zbyt wielu aktywnych graczy (na początku bywały dni, że wchodziło łącznie na wszystkie serwery nawet ponad 40 osób), ale jednak praktycznie codziennie można kogoś spotkać i z kimś pograć. Jest też sporo ludzi spoza Polski.

Wiem, że sporo osób nie jest przekonanych do webliero (a wielu nawet samo liero zdążyło się już znudzić - co za herezja!), zwłaszcza do ffa... Niemniej jednak warto czasem pograć, polecam :) zwłaszcza że powstało kilka fajnych dedykowanych serwerów, w tym jeden, na którym gra się tylko duele, o nazwie "The (rere) Arena" (jest system kolejkowy, a skrypt nawet robi swoisty ranking ELO najlepszych graczy). Inny, który moim zdaniem warto polecić, jest "Liero-Builder [Beta]", na którym jest załadowany specjalny mod, dzięki któremu można - za pomocą specjalnych broni - niejako "narysować" mapę i potem na niej zagrać.

A odnośnie jeszcze tej kwestii:

Cytat: Michal_burnout w 2019-08-16 20:40:01Może jakiś discord do tego co by starzy wyjadacze podyskutowali? :)

- to są zasadniczo dwa serwery discord: jeden (powiązany niejako z Ligą Liero) stworzony przez Greybrowa (niestety od dawna nic się na nim nie dzieje) i drugi można powiedzieć "ogólny". Zaproszenie do tego drugiego discorda można znaleźć np. po wejściu na wspomniane przeze mnie wyżej serwery webliero.

Jeszcze raz sory za nekroposting. :P
7
No i prawidłowo :) btw, w sumie trochę szkoda, że czasy świetności tej gry (i samego forum niestety też) dawno minęły... choć jest to w pewnym sensie naturalna kolej rzeczy. Aczkolwiek całkiem sporo ludzi gra teraz w webliero, i z tego co wiem to nawet przeżyło kilka dinozaurów, które nadal graja w openlierox, tak więc Liero wiecznie żywe xD keep on gunning!
8
Dzięki wielkie za odpowiedź :) Jeśli chodzi o miejsce, to Katowice i okolice + względnie Kraków. W tej chwili nie mam niestety zbyt wiele wolnego czasu, ale może w któryś weekend coś by się ewentualnie znalazło. Pozdrawiam!
9
Mapy, Mody, Dźwięki itp. / Mapka :)
2015-01-10 16:52:26
Hej! Chciałbym pokazać swoją mapkę, którą stworzyłem parę lat temu :) schematycznie podobna do forumowej KROSS, niemniej jednak tworzyłem ją z własnego pomysłu i podobieństwo to jest przypadkowe :) robiona niestety w LEVEDIT (sic!), stąd zapewne przydałby jej się mały lifting i ulepszenie, ale i tak IMO całkiem grywalna :) enjoy!

LINK: http://ultrashare.net/hosting/fl/31915c26e8
10
Gry / Re: Gry Freeware
2015-01-10 16:33:57
Być może ktoś już dawno o tym pisał, ale w razie czego polecam grę Jetmen Revival - określenie "lieropodobna" to może trochę za dużo powiedziane, ale generalnie rozgrywka polega na tym samym, tj. fragować przeciwnika + capture the flag :D różni się tym, że steruje się rakietą i walka odbywa się w przestrzeni. Tu strona twórców, skąd można pobrać:

http://www.crew42.dk/
11
Przywitania / Witam! (i o zdrowie pytam)
2015-01-10 16:25:52
Witam serdecznie wszystkich miłośników gry Liero!

Pewnie zabrzmi to dość typowo, ale od bardzo dawna (acz nieregularnie) z zainteresowaniem obserwowałem to forum, lecz jakoś nigdy nie zdobyłem się na odwagę, by się tutaj zalogować; sądziłem, że nie byłem godzien (i pewnie nadal nie jestem), aby dołączyć do tego jakże zacnego grona... aż w końcu stwierdziłem: "a co mi szkodzi?" - i oto jestem. Być może to nie najlepszy moment na tego typu działania - ośmielę się bowiem stwierdzić (mam nadzieję, że nie zostanę za to publicznie zlinczowany), iż forum czasy swej świetności ma już dawno za sobą - ale w gruncie rzeczy społeczność Liero jest z tego co widzę duże (zwłaszcza w POL) i ma się całkiem dobrze, a poza tym lepiej późno niż wcale. :)

W Liero grywam (acz też nieregularnie) już od ładnych paru lat, za sprawą swego kumpla. Zaczynaliśmy rzecz jasna od starej, klasycznej wersji 1.33. Później, gdy nadeszła pora wymienić sprzęt i oprogramowanie na nowsze, jakoś przestaliśmy. Wiem, że powstało wiele modów i ulepszeń, a nawet klonów Liero, dostosowanych do uruchomienia na WinXP i nowszych środowiskach, ale jakoś niespecjalnie przypadły mi do gustu (bez urazy dla twórców - nie jestem programistą i sam bym nigdy czegoś takiego nie potrafił zrobić). Pomyślałem sobie, że fajnie byłoby jednak sobie Liero "odświeżyć". Wiem, że pojawiła się autorska wersja 1.36, ale byłoby miło, gdyby ktoś mnie jeszcze uświadomił, w co i jak grano oficjalnie ostatnimi czasy. No i ewentualnie byłoby wskazane pograć też z kimś od czasu do czasu. :) Pozdrawiam!

btw, tak mi się skojarzyło: https://www.youtube.com/watch?v=9EfdiKz-z8U :P