Programing i pomoc

Zaczęty przez Kampino, 2003-03-17 19:56:51

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Doman

Wrzuć to na jakiegoś FTPa.
May the Schwarz be with you!

[VT] Patrys

2003-04-23 20:21:17 #16 Ostatnia edycja: 2003-04-24 16:32:50 by [ALC-X].patrys.[PL]
Niech wam owsianek wyśle i wy to gdzieś wrzućcie. Ja nie mam zapasowych FTP na każdą okazję.

| Kampino ;]
\/
Patrys
The High Council of Seven
Vermis Templari

Durbik

Odwiedź wiz8.prv.pl, pierwszy polski fansite o Wizardry 8.

Kampino

2003-04-24 18:42:31 #18 Ostatnia edycja: 2003-04-26 09:43:12 by Kampino
o mnie chodzi :-)
oj już dawno nikt mnie tak nie nazywał

btw.
w jednym takim filmie o hackerach jeden z bohaterów miał ksywkę Owsianka
czy to właściwe źródło inspiracji, czy chodzi o firmę od jogutrów lub cukierki



tutaj jest plik



|
|  ;D ^_^
V
Wotl
Liero CCCP - v 1.03 z dnia 21.III
gg.2649465

Jaras

chyba za wysoko się cenisz narcyzie.

[VT] Patrys

Ja kolejny raz informuję, że źródła bibliotek daję za darmo w celach edukacyjnych, ale to nie upoważnia do usuwania jakichkolwiek wyświetlanych przez nie komunikatów (a zwłaszcza tych przy starcie).
Patrys
The High Council of Seven
Vermis Templari

Doman

BJ trzyma na ftp.liero.org.pl jakąś muzę, to i te biblioteki by się zmieściły. W każdym razie zassałem (plik, nie owsiankę) od Kampino.
May the Schwarz be with you!

[VT] Patrys

Jakieś pytania/uwagi/opinie?
Patrys
The High Council of Seven
Vermis Templari

Doman

Nie mam za wiele czasu, zacząłem się tylko bawić sterownikiem myszki. Poza tym kompilacja modułów wywala mi się na poleceniu break. Mam TP 5.5 (kuż pisałem, ale co tam).
May the Schwarz be with you!

[VT] Patrys

Patrys
The High Council of Seven
Vermis Templari

Doman

Widocznie będę musiał. Chociaż swoją drogą wydaje mi się, że polecenie break jest trochę wsteczne (coś jak goto).
May the Schwarz be with you!

[VT] Patrys

BREAK jest wsteczne? To jedno z PODSTAWOWYCH poleceń obsługi pętli. Swoją drogą bez polecenia BREAK nie da się w języku C napisać warunku CASE. Pascal sam wstawia breaki po każdym szablonie w CASE. Bez break'a żadnego porządnego programu się nie napisze nawet w Pascalu. Wyobraź sobie na przykład pętlę, która w 9999 przejściach wykonuje jakieś obliczenia połączone z czytaniem i pisaniem do pliku. Jeśli coś jest nie tak po 4 krokach pętli, sensownie byłoby zerwać obliczenia po 4 kroku, zamiast bez sensu lecieć przez wszystkie 9999? Oczywiście, można to zaprogramować używając pętli DO..WHILE, tylko że... to jest ta sama pętla tak naprawdę (wynik w kodzie maszynowym ma tylko jeden rodzaj pętli, do której sprowadzane są wszystkie pozostałe).

GOTO to instrukcja skoku, a BREAK to instrukcja zakończenia pętli przed czasem. Żadem szanujący się programista poleceń GOTO nie używa, bo świadczy to tylko o niskich umiejętnościach. Jedyny przypadek, kiedy skoki są konieczne, to pisanie kompilatorów i lekserów (ale tam i tak używa się jednego, góra dwóch labeli na cały program).
Patrys
The High Council of Seven
Vermis Templari

Kelner

Jako, że ostatnio wzięło mnie na programowanie to odgrzebałem sobie mój stary TP 5.5. Jednak pisałem kiedyś na TP 7.0 i wolałbym na nim właśnie teraz pracować. Jakieś pomysły skąd to zassać?
Łoś superktoś
JID: kelner@chrome.pl

[VT] Patrys

Hmm pełno tego w necie, poszukaj dobrze. Ewentualnie dorwij mnie na GG, to ci udostępnię przez SoulSeeka.
Patrys
The High Council of Seven
Vermis Templari

Kelner

Żyję jakoś z TP 5.5. Ale natknąłem się na kolejny problem gdy próbowałem ustawić tabicę rekordów jako stałą (fizyka broni). O ile jestem w stanie wypełnić pierwsze pole rekordu w każdej komórce tablice, to nie wiem jak zacząć wpisywanie kolejnych pól. Jestem praktycznie samoukiem, więc mam w wielu miejscach poważne luki.
*proszę nie bijcie*
Łoś superktoś
JID: kelner@chrome.pl