Jak włączyć grę java?

Zaczęty przez Peciuś, 2006-02-11 13:42:24

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Peciuś

Czy da sie włączyć grę jawa na kompie?A jak sie da to jak? ???
http://grysieciowe.forumer.pl nowe forum Hamachi Zapraszam (forum jeszcze sie rozwija)

barnex

2006-02-12 08:46:11 #1 Ostatnia edycja: 2006-02-12 08:55:30 by barnex
Ja słyszałem swojego czasu o czymś takim kolejno do GameBoya, GameBoya Pocketa, GameBoya Colora, ...
I jakoś od tego czasu w takie rzeczy nie wierze. Zwłaszcza, że GameBoy był jeden, a modeli komórek mrowie. No i w przypadku nowoczesnych komórek chyba większym problemem od wyświetlania jest sensowne sterowanie.

BTW, Peciuś: JaWa to są takie słodziki I grają AFAIR głównie w strzelanie do Pod-racerów i porywanie robotów...
Uciekajmy do smolnetu

Kelner

Zdaje mi się, że łatwo byłoby stworzyć wirtualną maszynę Java, taką jaka jest na komórce. Sam kod jest niezależny od platformy, więc nie ma powinno być problemu z jego interpretowaniem.
A to do GameBoya to zwykłe emulatory, coś pokrewnego, ale jednak odmiennego.
Łoś superktoś
JID: kelner@chrome.pl

barnex

Erm, Kelner, gwoli ścisłości: o tych GameBoyach to była odpowiedź na post kamila007, który mówił o podłączaniu samej komórki do monitora/telewizora, i graniu na niej (fizycznie na niej - tylko obraz miałbyć wyświetlany gdzie indziej - przynajmniej tak to zrozumiałem). Imo takie przejściówki na rynku są bardzo niemożliwe - po pierwsze, trzeba by rozmontować komórkę, i takie wyjście wpiąć zamiast ekranika (czyli pewnie trzeba by polutować i to dość drobną elektronikę). Po drugie - wątpie, żeby dość osób włożyło w to tyle pracy, aby istniały choćby schematy dla choćby połowy dostępnych modeli komórek - bo nie bardzo jest sens takie rzeczy robić, a modeli jest wiele...
Uciekajmy do smolnetu

Greybrow

Trzeba zainstalować środowisko programistyczne Javy do urządzeń mobilnych. A przynajmniej jego część odpowiadającą za emulację komórki.
Wyświetla się rysunek komórki i można uruchamiać na niej programy w javie.
Nie pamiętam szczegółów, bo to zaliczenie z pisania gry w javie na komórkę miałem daaaaaawno temu :)
Pisałem karate :) Programowanie utkneło na walczących kulkach ;)

Peciuś

a jaki to program? jak sie on nazywa?
http://grysieciowe.forumer.pl nowe forum Hamachi Zapraszam (forum jeszcze sie rozwija)

Greybrow

szukałem go nawet, ale już nie pamiętam. Coś z "ME" w nazwie, ale w instalkach leży mi tylko SDK.

Peciuś

znalazłem jeden to GameMagic jest dobry ale niema dzwięków z gier.Jak coś jeszcze znajde to napisze w tym wontku ;D
http://grysieciowe.forumer.pl nowe forum Hamachi Zapraszam (forum jeszcze sie rozwija)

Obelix

Fajnie fajnie tylko po co gry komórkowe na PC jak one są poprostu słabe (ale nie mówie o wszystkich bo jest pare fajnych gier) i szybko sie nudzą.


Doman

Cytat: Peciuś w 2006-02-13 13:39:49
a jaki to program? jak sie on nazywa?

Sun Wireless ToolKit, w skrócie WTK, do zassania na stronie SUN-a.

Cytat
Coś z "ME" w nazwie, ale w instalkach leży mi tylko SDK.

J2ME (Java 2 Micro Edition) to okrojona odmiana Javy na komórki, ale samo środowisko programistyczne nie jest potrzebne do uruchamiania gier. Swoją drogą do programowania polecam NetBeans IDE + Wireless Toolkit - wszystko w kupie skonfigurowane do pracy ze sobą, również do zassania ze wspomnianej strony.

Cytat
Nie pamiętam szczegółów, bo to zaliczenie z pisania gry w javie na komórkę miałem daaaaaawno temu

A ja mam projekt na wtorek oddać ;)
May the Schwarz be with you!

Greybrow


Doman

Grę w heksa przez Bluetooth (można też ze sobą). Właśnie dziś zaliczenie dostałem ;D. Jakby ktoś był zainteresowany mogę to gdzieś w sieci umieścić, ale uprzedzam - gra jest napisana "po oporach" i testowana wyłącznie na emulatorze.
May the Schwarz be with you!

Krzys004

Znalazłem emulator do javy czy coś LINK DO TEGO :)
No to jazda !!!

Doman

Ej, ale to chyba emulator Spectrum napisany w javie. Komórkowy emulator javy można pobrać stąd:
http://java.sun.com/products/sjwtoolkit/download-2_2.html
May the Schwarz be with you!