2020-09-22 02:44:58

Aktualności:

więc koniecznie przeczytaj regulamin (link pod guzikiem "Pomoc" powyżej)

Komunikatory

Zaczęty przez Robaq, 2006-01-07 23:37:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kuraj

Jerac, ta wtyczka jest domyślnie z Konnektem?

Combaine

2006-01-15 15:08:35 #16 Ostatnia edycja: 2006-01-15 16:11:38 by Combaine
A jest wtyczka, która dzieli wiadomości GG dłuższe niż maksymalne (:O) a zwie się DzielniK.

[edit]Ta wtyczka Jeacowa to GetToKnow się zwie.[/edit]

Jerac

Skurek: Nei. Trzeba poszukać.
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

Biernath_John

Cytat: Jerac w 2006-01-15 09:57:07
Dobry jest, to fakt, ale jak ci ktoś z GG wyśle za długi kawałek tekstu (albo sam komuś go wyslesz) to się rozłączy. Za to wtyczka wyszukująca tych co cię mają na liście a ty ich nie masz roxorz!

oooo to już wiem czemu freegg mi się rozłącza jak wklejam jakieś teksty w okno rozmowy!

Greybrow

2006-01-29 20:59:33 #19 Ostatnia edycja: 2006-01-29 21:12:05 by Greybrow
Ja niestety jestem w rozterce.

Po sprwadzeniu wszystkich co bardziej znanych komunikatorów, jedyny jaki odpowiada moim wymaganiom, to gg w wersji 6.
Wymagania te to:
1. Współpraca z gg (najlepiej natywna)
2. Możliwość przypisania jednemu użytkownikowi wielu grup.
3. Wyświetlanie grup w postaci zakładek/przycisków, a nie rozwijanego drzewka.

Niestety ma to gg6 straszne problemy z pokazywaniem użytkowników online, jeśli korzystają z gg w wersji 7. A poza tym sypie błędami co chwila...

Zna ktoś klienta, który by DZIAŁAŁ zgodnie z moimi wymaganiami?

Doman

A ja mam pytanie do użytkowników gg w wersji 6. Ma ktoś wydanie nowsze niż 6.1 [build 156]?
May the Schwarz be with you!

Wesz

Ja mam 6.1 Build 158 ;D

Greybrow

Jest do ściągnięcia ze strony http://stronggg.haa.pl (przy okazji można ściągnąć strong gg, następcę power gg)

Tak sobie patrzyłem na konnekta wtyczki i... ! jest import archiwum. Niech no tylko wyjdzie ta nowa wersja ze wsparciem dla wielu grup...

Miloszz

I tak Psi najlepsze.
Jest tylko jeden duzy problem przy przechodzeniu z gg na Psi: nie da sie bezposrednio zimportowac listy gg do Psi.
Miloszz@chrome.pl | Jog | Homepage | N Liero v.1.3.1 | Liero, G i W!
COME TO THE DARKSIDE
We have cookies

Combaine

ChanibaL

Greybrow: tym czego poszukujesz jest kadu, najwygodniejszy1 klient GG... co z tego, że pod linucha.

1 nie licząc archiwum i banowania użytkowników, ale reszta naprawdę2 najlepszy
2 nie, serio teraz to już najlepszy.
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

Miloszz

A obsługuje Jabber? ;D
Miloszz@chrome.pl | Jog | Homepage | N Liero v.1.3.1 | Liero, G i W!
COME TO THE DARKSIDE
We have cookies

ChanibaL

Ja mam komplet kadu+psi, sprawuje się świetnie... zresztą jest tyle dodatków do kadu, że przeszukując ich stronkę napewno coś się znajdzie.
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

Smoothguy

Miloszz: A w sumie po co tak się dopytujesz o obsługę Jabbera? Bo jakoś wątpie, żebyś miał wiele znajomych na Jabberze poza mną, Chollixem, itp., których masz też przecież nr gg.

Ja siedzę na Jabberze + Psi głównie z jednego powodu. Powiadomienia o komentarzach na moim joggerze i powiadomienia o wpisach na śledzonych przeze mnie joggach. Jest to cholernie wygodne i nie wyobrażam sobie życia bez tego. Ponadto dochodzi jeszcze parę ciekawych możliwości Jabbera, a raczej serwera chrome.pl, np. agent RSS (tzw. murzyn, który za użytkownika śledzi strony i powiadamia nas o ewentualnych nowych newsach/notkach, etc. :P ). Przyzwyczaiłem się też bardzo do sposobu wyświetlania wiadomości w oknie rozmowy i każdy inny mnie denerwuje, ale pewnie w innych komunikatorach za pomocą 666 wtyczek też można taki efekt osiągnąć. No i nieoceniona jest funkcja automatycznego zapisywania roostera na serwerze, co przydaje mi się, bo bywam czasem na drugim kompie i nie muszę się bawić w żadne importowanie listy ręcznie.

Ale za to historia jest okropna. Ponadto parę irytująych, nie tyle błędów, co dziwnych, dla zwykłego użytkownika, zachowań, jak na przykład chowanie się przycisków "OK", "Anuluj" i "Zastosuj" w oknie ustawień, czy minimalizowanie się głownego okna, zamiast wyjścia na wierzch, gdy jest schowane za innym programem.

Jabber sam w sobie jest boski, ale i tak 90% znajomych mam na gg. I szkoda, że przez transport gg nie da się prowadzić normalnie konferencji z użytkownikami gg.

Ogólnie to nikomu nie polecam tego, z czego ja korzystam. Jak coś to wskazuje zawsze na Konnekt, Tlen.

Btw, testował ktoś kiedyś komunikator Wirtualnej Polski? WPKontakt, teraz chyba Spik czy jakoś tak. Kuzyn mówi, że dobry, i z niego korzysta, ale ja osobiście go nie widziałem.

p.Wesołek

WPKontakt to zdaje się na Jabberze właśnie jest (jak zwykle nasi nie zrobią czegoś w pełni zgodnego tylko 666 własnych implementacji)- taki userfriendly Jabber. Moge się mylić, bo tego dokładnie nie badałem. Sam, z powodu znajomych, korzystam z protokołu gg, czasem transportów. Mam konto na jabberze, tlenie, gg i gtalku (który jest googlowym użyciem Jabbera(wymaga konta gmailowego)) i muszę przyznać, że najwygodniejsze jest jednak rozwiązanie, gdzie ID usera jest takie samo jak jego e-mail- czyli tlen i gtalk. Oba są bardzo dobre, dają dostęp z róznych klientów, ale to gtalk jest międzynarodowy.
Btw. jeśli nic się nie zmieniło w licencji gg, to wysyłanie wiadomości w tym protokole z innego klienta niż ten oficjalny jest niezgodne z prawem ;) (wszelkie bramki itp. również).