2020-10-29 08:23:46

Aktualności:

Podczas rejestracji niezbędny jest działający email!


Uwagi na temat tego forum 4, czyli SMF 1.1

Zaczęty przez kamil077, 2006-01-23 12:57:34

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

To forum

Jest takie jakie ma być, żadnych zmian.
16 (61.5%)
Coś bym zmienił, ale niewiele (zaraz opiszę co)
10 (38.5%)
to syf (zaraz napiszę co powinno być innego)
0 (0%)

Głosów w sumie: 22

barnex

Co jakiś czas przez forum przewija się problem dużej ilości użytkowników bez postów. Dla odmiany więc chiałbym ponarzekać na tych z postami.

W związku ze szczególnym okresem (wakacjami - przynajmniej tak to sobie tłumacze), trafili do nas Pico143 i penczaks. Obaj z silnym klawiaturowym ADHD, zdolnością taśmowej produkcji bezsensownych postów, oraz necropostingu. Ponieważ chyba (sądząc po stanie ich karmy, i podejrzewam skrzynek PW) nikomu się to nie spodobało,proponuje:

  • Ograniczenie możliwości wysyłania postów dla nowych (do momentu posiadania: 15 postów i nieujemnej reputacji, lub 30 niezależnie od reputacji) do 2-3/godzinę.


  • Oraz, o czym rozmawialiśmy już z Jeracem: Moderowania (nie pokazywania na forum bez uprzedniej akceptacji moderatora) odpowiedzi na wątki starsze niż jeden miesiąc, celem ograniczenia necropostingu. Żeby odciążyć trochę moderatorów, posty użytkowników z dodatnią karmą moim zdaniem nie powinny być poddawane moderacji.Oczywiście wszystkie cyferki i okresy czasu są dyskusyjne, i zostały wzięte mniej, lub bardziej z sufitu.

Zdaje sobie sprawę, że trzeba będzie dodać odpowiednie mechanizmy do kodu forum, nie wiem natomiast czy to bardzo dużo roboty, czy nie tak bardzo dużo :-). Nie wiem też, co powiedzą na to moderatorzy (Poza Jeracem, który AFAIR wyraził chęć), którym z pewnością dołoży to pracy.

Wesz

Jeżeli pomysł zostanie zrealizowany, to moderatorom przybędzie trochę pracy, w sumie od tego są, a teraz raczej do niczego się nie przydają. Imo pomysł bardzo dobry, więc deklaruje chęć pomocy.

Jerac

Dla mnie to lepiej. Po prostu hurtem bym zaznaczył takie posty i wywalił, a teraz muszę się zastanawiać nad szkodliwością społeczną czynu, zamykaniem tematu, dawaniem suxów/ostrzeżeń, a już w ogóle są jaja jak nie zdążę zareagować i ktoś odpisze. Miałbym przynajmniej 3x mniej roboty.

Natomiast, jako dodatek do kar (suxów), dodałbym zmiane rangi. Czyli zamiast "nowy", "sierżant" itd, napastliwy dzieciak dostawałby "Dziecko Neostrady" czy inny "Troll".
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

Doman

Ja jestem sceptyczny wobec takich ograniczeń. Zawsze może trafić się ktoś sensowny, napisze kilka postów, wyskoczy mu ZONK i zrazi się do takiego forum. Podobnie necropostingu nie uważam za zjawisko samo w sobie złe. Oczywiście wpisywanie się w temacie z życzeniami sprzed miesiąca to przejaw bezmyślności, ale już np. wpisanie swoich refleksji odnośnie gry komputerowej, nawet gdy nikt o niej nie pisał od miesięcy, już głupie nie jest.
May the Schwarz be with you!

barnex

Cytat: Doman w 2006-08-24 18:01:19
Ja jestem sceptyczny wobec takich ograniczeń. Zawsze może trafić się ktoś sensowny, napisze kilka postów, wyskoczy mu ZONK i zrazi się do takiego forum.


Myśle, że jeżeli ZONK opisze co, jak i dlaczego, ktoś sensowny zrozumie.

Cytat: Doman w 2006-08-24 18:01:19
Podobnie necropostingu nie uważam za zjawisko samo w sobie złe. Oczywiście wpisywanie się w temacie z życzeniami sprzed miesiąca to przejaw bezmyślności, ale już np. wpisanie swoich refleksji odnośnie gry komputerowej, nawet gdy nikt o niej nie pisał od miesięcy, już głupie nie jest.


Dlatego, necroposty nie będą usuwane, tylko moderowane. Wszystkie sensowne przejdą przez moderacje, więc jedyną stratą bedzie to, że pojawią się kilka godzin później. Oczywiście należałoby tu także wyświetlić odpowiedni ekran, informujący co się stało, dlaczego nie ma posta, i kiedy można się go spodziewać. Większość stałych forumowiczów ma dodatnią karmę, więc ich posty w żaden sposób nie odczują moderacji. A jeżeli ktoś ma ujemną, to cóż - imo dobrze, że jego posty będą moderowane (-:

Nowym natomiast może to bardziej pomóc, niż przeszkodzić - jeżeli napiszą coś źle, nie zostaną znienawidzeni, i nie utoną pod lawiną suxxów.

Wesz

Cytat: barnex w 2006-08-24 18:14:12
Nowym natomiast może to bardziej pomóc, niż przeszkodzić - jeżeli napiszą coś źle, nie zostaną znienawidzeni, i nie utoną pod lawiną suxxów.


Ale w sumie nie nauczą się też normalnie pisać jeżeli moderator będzie poprawiał ich błędy.

barnex

Cytat: Weszrick von Kewpa w 2006-08-24 18:44:33
Cytat: barnex w 2006-08-24 18:14:12
Nowym natomiast może to bardziej pomóc, niż przeszkodzić - jeżeli napiszą coś źle, nie zostaną znienawidzeni, i nie utoną pod lawiną suxxów.


Ale w sumie nie nauczą się też normalnie pisać jeżeli moderator będzie poprawiał ich błędy.


Hmm, jedyne poprawianie błędów, o jakim pisałem, to poprawienie błędu polegającego na napisaniu głupiego posta, poprzez usunięcie go :P

Jerac

Wesz, nauczą, bo moderator jest człowiekiem - a co za tym idzie, ma ograniczoną cierpliwość. Po pewnym czasie po prostu ubernatręci bedą kasowani...

Pozatym - sporo ludzi z LL wyewoluowało z, no cóż, forómowych n00bów, do ludzi całkiem normalnych. I gdyby na początku zaopiekował się nimi moderator, oszczędziło by to im wielu przykrości ze strony co niektórych ludzi.
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

Aceb

Pomysł dobry ale ci z karmą nawet -1 też bedą poddawani moderowaniu?:P

barnex

Cytat: Aceb w 2006-08-24 20:51:36
Pomysł dobry ale ci z karmą nawet -1 też bedą poddawani moderowaniu?:P


Myślę, że nawet ci, którzy mają 0. Ale tylko w wątkach, w których nic nie działo się od miesiąca, więc nie jest to duży odsetek postów w normalnym (nie takim jak Pico143) przypadku.

Greybrow

E tam. Czym się różni taka moderacja od kasowania? Wprowadzenie takich rzeczy do forum, to kupa roboty i grzebania w kodzie. I to za każdym razem, gdy wyjdzie nowa wersja softu forum.

barnex

Cytat: Greybrow w 2006-08-25 11:23:39
E tam. Czym się różni taka moderacja od kasowania?


Tym, że:


  • Nowy typu pico nie dostanie od razu -143 karmy, ponieważ jego posty nie przejdą

  • Nie przesunie wszystkich tematów o 20 miejsc do dołu (bo po usunięciu posta tematy i tak chyba na głównej są odświeżone?)

  • Jerac miałby przynajmniej 3x mniej roboty, jak sam napisałCytat: Greybrow w 2006-08-25 11:23:39
Wprowadzenie takich rzeczy do forum, to kupa roboty i grzebania w kodzie. I to za każdym razem, gdy wyjdzie nowa wersja softu forum.


Ok, rozumiem. To dotyczy tylko moderacji, czy też ograniczenia postów/godzinę dla nowych?

Greybrow

karmę to admini mogą wpisywać sobie do woli
wątki mają datę ostatniego posta (po skasowaniu tego najnowszego, wraca poprzednia)
jak ma za dużo roboty, to się weźmie zrobi kolejnego moderatora

zmiany dotyczą wszystkiego co nie jest standardowe. Nawet gotowe mody do SMF wymagają sporo pracy (tłumaczenie i dostosowanie do wyglądu strony)

Aceb

Dużo roboty ale później są efekty.

Guthrick von Kewpa

Ok Aceb, wspieramy Cię w napisaniu pacha, coby to wszystko się jakoś kulało, kiedy rilis?

Zrobienie innego moderatora jest imo łatwiejsze, a ci sensowniejsi_użytkownicy(tm) nie obrażą się i nie pójdą w cholerę jak zostaną okrzyczeni za rzechójstwo - niby zdaje się że to krótsza droga itp. No a rzechóje, czy pielęgnowane niczym marichuana, czy też nie, i tak się ulatniają po jednym dniu pracy, takie mocno radioaktywne i szkodliwe pierwiastki, z krótkim okresem półtrwania ;P [jah, porównanie prawie jak Jeraca, nei?:>]
-What are we going to do tonight, Guth?
-The same thing we do every night, WSh...try and take over the world!1