jak zacząć C++?

Zaczęty przez Krymzon, 2002-02-26 17:37:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fieroman

Mam książkę do nauki języka C znam Html-a ale załóżmy że jest tak nie miałęm nigdy kontaktu z programowaniem i chce się nauczyć C++ czy opłaca się uczyć najpierw C czy póżniej może przypadkiem mi się zacząć pieprzyć ? i jeszcze jedno czy bez znania jakiego kolwiek języka [html, Pascal] Warto się uczyć C++ od podstaw czy lepiej powiedzmy zacząć od TP?
  |      a no sorx
 \/

Krymzon

2002-02-27 18:21:31 #16 Ostatnia edycja: 1970-01-01 00:00:00 by 1016060400
przede wszystkim HTML to nie język programowania :P
::Fundaçao Internacional Capoeira Artes das Gerais::
-----|Gwardia Liero|----- Wurmz! Support Team (ściągnij Wurmz!)

Jaras

2002-02-27 18:44:15 #17 Ostatnia edycja: 1970-01-01 00:00:00 by 1016060400
mój wujaszek jest programistą w PaFaWagu i od kilku lat wbija mi w czachę, że nie opłaca się zaczynać od Pascala. w C powstaje większość programów, chociażby Wingroza. wydaje mi się, że ma on rację.

[VT] Patrys

2002-02-28 07:31:52 #18 Ostatnia edycja: 1970-01-01 00:00:00 by 1016060400
Pascal jest bardzo wygodnym jezykiem i ma mozliwosci takie same jak C++, jest od poczatku obiektowy (polecam GPC - GNU Pascal Compiler - 32bitowy kompilator pascala) i chroni uzytkownika od koniecznosci pisania wielu rzeczy (chociaz przez to optymalizacja programu w pascalu wymaga wiecej umiejetnosci niz w C)... ja zaczynalem od programowania atari i tam o Pascalu czy o C moglem sobie pomarzyc, potem przyszedl Pascal i, prawie rownoczesnie, C i ASM. Pare razy zdarzalo mi sie tez pisac czesc programu w Pascalu a czesc w C++ (linkerowi to rybka, w czym powstal modul)
Patrys
The High Council of Seven
Vermis Templari

aloysious

2002-02-28 18:02:34 #19 Ostatnia edycja: 1970-01-01 00:00:00 by 1016060400
Pascal chyba poczatkowo nie byl obiektowy, to dorobiono pozniej (aczkolwiek slyszalem juz opinie, ze ta obiektowosc to proteza.. ). Sam w Pascalu programowalem tylko proceduralnie. Faktycznie na poczatek to bardzo przyjemny jezyk, zaczynanie od C wymaga co nieco wysilku. Z drugiej strony fakt, ze wieksze programy sie pisze raczej w C (choc np. system operacyjny Amigi byl zdaje sie napisany w Pascalu...), chyba ze uzywa sie jakiegos jezyka specjalizowanego.

Doman

2002-05-25 14:44:32 #20 Ostatnia edycja: 2002-06-01 20:30:22 by Doman
Nie znam c, ale mam doswiadczenie w postaci przesiadki Pascal --> Delphi i moge stwierdzic, ze bez znajomosci pascala trudno byloby mi nauczyc sie programowac w Delphi.

*edit*
 | Tak wlasciwie Delphi to nie jest jezyk programowania,
 | tylko srodowisko programistyczne do Object Pascala,
 | ktory jest implementacja Paccala pod Win. To co,
 |  napisalem powyzej to taki skrot myslowy.
\/
May the Schwarz be with you!

[VT] Patrys

Delphi to przeciez Pascal (a dokladniej to jedna ze wspolczesnych implementacji Pascala) pod Windows
Patrys
Vermis Templari

Konrad

2002-05-31 09:57:01 #22 Ostatnia edycja: 2002-07-15 20:15:26 by SWI
Jakiego kompilatrora używać ??? Darmowego djgpp czy raczej warto zakupić Visual C++ 6 ? A może jeszcze coś innego ?

Jaras

do C proponowałbym to, czym mnie patrys zaraził (nie, nie kiła), czyli DevC++. małe to, szybkie i przejrzyste. a visual studio na 5-ciu płytach z msdnem trochę jednak zajmuje.

Elirian

2002-06-10 16:25:46 #24 Ostatnia edycja: 2002-06-10 16:30:33 by Elirian
Ja zaczynalem od TP, a potem przesiadlem sie na C. Warto, ma sie przynajmniej jasno w glowie co i jak(podstawy). Poza tym radziłbym zapisać się na kurs(np. w Pałacu Młodzieży w Wawie, tylko 120 zeta za rok nauki!), kupic ksiazki, itp. Niestety to nie wystarczy, głównym zrodlem wiedzy sa kursy w Necie. Np. polecam http://warsztat.pac.pl. Poza tym warto kupic Visual C++. Szczerze mowiac, latwiej jest zaczac.

[VT] Patrys

kursy nie maja sensu dla mnie. widzialem, jak ludzie sie zachowywali na ANSI C na uniwerku. pol roku minelo i dalej nikt nic nie umial. najlepsze wyjscie to czytac duzo przykladow i uczyc sie na bledach.

poza tym nie polecam nikomu visual studio, to jest wielki kombajn i wlasnie z taka predkoscia sie porusza. jedyna przydatna rzecz to msdn, ktory mozna kupic osobno.

polecam dev-c++ i mingw
Patrys
Vermis Templari

bizgon

Ja sie dopiero zaczynam uczyc sie c++ ale najpierw uzywalem djgpp a pozniej dowiedzialem sie (jakies 2 dni temu :P), ze jest cos takiego jak Dev-C++, i to mi sie spodobalo!!!! Mozna pisac aplikacje jakby dosowe, okienkowe, mozna pisac pod DirectX!!!! Wypas ze szok!! :)

bizgon

Wiecie co??? Pytanie nie brzmi jak zaczac C++ tylko ile czasu sie tego trzeba uczyc... Tak wiec pytanie do goscia, ktory chyba najlepiej zna C++ na tym forum (nieeee... ja sie wcale nie podlizuje :P) czyli Patrysa :) Jak dlugo trzeba sie tego wszystkiego uczyc zeby napisac takie Wurmz??

[VT] Patrys

2002-09-10 17:50:54 #28 Ostatnia edycja: 2002-09-19 07:02:48 by I. R. Patrys
"(...) o panie nasz, ktory jestes wielki, jestes super i wogole ekstra (...)"
"(...) i nie kaz aby twoje owieczki oddawaly ducha w rozgrzanym prodizu (...)"
-- kto wie, skad to motyw?

moja boska odpowiedz brzmi: nie mam pojecia, a wurmz jest napisane w czystym C z niewielka iloscia obiektow, nie korzystalem z klas, bo gra jest opensource i nikt by kodu nie skumal

| odpowiedz jest prosta i jest zawarta w zdaniu
| powyzej - kod zrodlowy ma byc czytelny
V
Patrys
Vermis Templari

bizgon

2002-09-17 14:29:34 #29 Ostatnia edycja: 2002-09-19 16:26:46 by bizgon
A moge sie dowiedziec dlaczego pisales je w C?? Moze czytales wywiad z tworca C++ :) (zdementowany ale...)

-----------------------------------------------------

Spoko to bylo pytanie retoryczne. Nie musisz odpowiadac :P