jak zacząć C++?

Zaczęty przez Krymzon, 2002-02-26 17:37:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wiraqcza

Teraz ja mam pytanie, programowanie w windozie, jakis dobry site, albo książka...

Jaras

sądząc po tym, co zobaczyliśmy na wykładzie PROGRAMOWANIE POD WINDOWS, należałoby się zaopatrzyć w VISUAL C++ DLA KAŻDEGO wydaną przez HELION.

aloysious

Do Visuala do dobrych ksiazek za bardzo nie widzialem (chodzi mi o MFC glownie...)

Jesli chodzi o samo Windows API, to jest taka ksiazka Charlesa Petzolda "Programowanie Windows" - cegla ponad 1000 stron, calkiem niezla, aczkolwiek kosztuje okolo 150 zl. Drugie wyjscie to uczenie sie z jakis przykladow z sieci, moze ktos poda linki do fajnych kursow.

Natomiast niezbedny bedzie MSDN (dokumentacja do API, przyklady itd.), albo na plytkach, albo online.

Greybrow

Na politechnice tshenstohoskey mamy białoruskich profesorów, którzy się zachwycają Symfonią C++ Grębosza ;D

A ja jako zapalony kolekcjoner kupiłem sobie ostatnio w supermarkecie "C++ to proste" za coś 20 złotych.

Ale zdziwiłem się mocno. Pierwszy przykład i od razu użyto klas. Jeśli ktoś się chce oduczyć "złych" (czytaj proceduralnych, ew. czytaj str. 693 w Symfonii) zasad programowania to polecam :)

Denethor

"C++ dla Każdego" Jessie Liberty zawiera dwa kompakty z przykładami. Prawie 720 stron w cenie 85 zolek. Zrobić sobie prezent i kupić to czy jednak tą Symfonię Grębosza???

[VT] Patrys

a to takie potrzebne jest? jedyna książka, którą mam w domu i używa języka C, to stare "Sztuczki i tajemnice programowania gier komputerowych", w sumie nic w niej nie ma nowego od strony programistycznej, jest za to kilka naprawdę fajnych pomysłów. Ale C++ nie uświadczysz. A co do dobrego programowania to też są dwie szkoły - pierwsza mówi, żeby używać obiektów i metod (coś w stylu delphi), druga (miłośnicy Javy) namawiają do podnoszenia wyjątków jako metody komunikacji między obiektami (to jest straszne i nikt mnie nie przekona, wystarczy, że w javie nie da się od tego uciec).
Patrys
The High Council of Seven
Vermis Templari

Denethor

No, przykładowe kody źródłowe mi nic nie mowią więc pomyślałem, że jakąś księge trzeba by kupić.

Izzol

Szkola Programowania: Jezyk C 'Stephen Prata'
kompilator gcc lub cc ;>

Krzys004

2005-12-27 09:44:13 #38 Ostatnia edycja: 2005-12-27 09:52:20 by Krzys004
Kto wie jak używa sie instrukcji enum? :thinking:
AND:Co trzeba zrobić żeby program z c++ uruchomił sie w okienku windowsoskim
bo jak włanczam otwiera mi sie w dosie. Mam program Dev c++. :thinking:
No to jazda !!!

Miloszz

Jak tworzysz "nowy projekt" to można wybrać rodzaj aplikacji (czy jakoś tak). Potem wystarczy dołączyć źródło przygotowane wcześniej do projektu...
Miloszz@chrome.pl | Jog | Homepage | N Liero v.1.3.1 | Liero, G i W!
COME TO THE DARKSIDE
We have cookies

Krzys004

2006-03-25 19:05:37 #40 Ostatnia edycja: 2006-03-25 19:49:49 by Krzys004
Małe pytanko: Skąd wziąć kurs pisania skryptów do programu "3D Game Studio" po polsku. :thinking:
No to jazda !!!

Guthrick von Kewpa

Poszukać googlami np., dokładniej niż poprzednio.
-What are we going to do tonight, Guth?
-The same thing we do every night, WSh...try and take over the world!1

ChanibaL

Pozatym co pytanie ma wspólnego z C++?
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

Krzys004

Bo te skrypty są w C albo w C++  8)
Napisana: 2006.03.26 11:06:53
Jak sie zmienia kolor textu w c++ w dosie
No to jazda !!!

ChanibaL

To nie jest żadna standardowa funkcja biblioteczna, będzie zależna od kompilatora. Sprawdź czy masz nagłówkowy #include <conio.h> kompilatory borlanda w tym to miały, a niektóre inne to po nich też zachowały.
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1