2020-09-22 02:22:15

Aktualności:

więc koniecznie przeczytaj regulamin (link pod guzikiem "Pomoc" powyżej)

Mistrzostwa Gusanos i inne takie

Zaczęty przez Guthrick von Kewpa, 2006-05-12 09:19:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

W co wolałbyś grać na internetowych mistrzostwach Ligi Liero?

W Wurmz!
5 (19.2%)
W Gusanos
14 (53.8%)
nie jestem zainteresowany
2 (7.7%)
jestem zainteresowany, ale i Wurmz i Gusanos mi pasują
5 (19.2%)

Głosów w sumie: 23

Guthrick von Kewpa

2006-05-13 11:04:04 #15 Ostatnia edycja: 2006-05-13 11:21:07 by Guthrick von Kewpa
Sprawa pierwsza jest akurat tak samo istotna jak sprawa druga imo, jeśli już szukamy problemów. Lagomob to gracz + duży ping czy jakiś inny wynalazek?

Ja zagłosowałem w sondzie na oba, choć wolałbym wurmz! ostatecznie, dobra wersja jest shaczona itp. po zeszłorocznych wieloosobowych szarżach, a przy odrobinie chęci możnaby popomurzać w skonfigurowaniu tych, którym launcher nie działa, bo jak na moje oko, to to jedyny zniechęcacz, poza tym to W!BLGNŁ

A, jeszcze jedna ważna rzecz - uważasz, że pierwsza sprawa jest nieistotna, bo dotyczy tylko mnie. Basara uważa, że pisanie innego pacha do netó też jest nieistotne, bo za rok czy dwa i tak wszyscy beda mieli neo1337, a słyszałem że ganisz za taki tok myślenia. ;)
-What are we going to do tonight, Guth?
-The same thing we do every night, WSh...try and take over the world!1

Aceb

Ja tez zaglosowalem na oby dwa poniewaz oby dwa maja takie jakeis wady.

Jerac

Za lagmoba przepraszam - nikt nie miał szansy zajarzyć :D Wzięło się to nie wiadomo skąd, ale stosowane jest w MMORPGach. Ogólnie mob = stworek do zabicia, a lagmob = lagmonster. Czyli po prostu, lag :D

A Basarę trzeba wyprowadzić z błędu - bo Gusanos nie działa dobrze nawet przez LAN, więc nawet gdyby cały świat miał Neo123MBPs i tak grało by się gorzej niż w W!. (Aczkolwiek - tu nie chodzi o prędkość łącza tylko o czas dostępu... no ale załóżmy na potrzeby dyskusji że szybsze łącze = krótszy czas dostępu ;D)
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

Aceb

Jak to tak sobie pomyslalem zeby z mistrzostwami troche zaczekac az wyjdzie lepsza wersja gusanos z tym ze netplay bedzie w tym chodzil

Jerac

Już o tym było mówione w tym temacie... właściwie to o tym jest ten temat między innymi...
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

Van_Hoover

Ale aceb myśli, że jak napisze to co było trochę wyżej napisane przez kogoś mądrzejszego to będzie fajny bo w końcu wniesie coś do rozmowy ^-^
Co do mojego zdania w sprawie jakichkolwiek misrzostw to jestem bardziej za gusanos niż za wurmzem. Dlaczego? Bo z gusanos jest jeszcze szansa na to, że się netplej poprawi a wurmz umarło i nic się już z nim nie zmieni, co najwyżej moża zrobić mistrzostwa graczy z szybkim łączem. W ogóle na dzień dzisiejszy jedynymi słusznymi mistrzostwami są te na zwykłym liero bo i szanse są równe i zabawa większa 8)

Wesz

Osobiście też bym wolał spotkać się przy normalnym liero, ale na to przyjdzie jeszcze czas, narazie spróbujmy się pobawić z domowego zacisza. Btw, w co lud woli pograc, w poprawionego i wyważonego defaulta czy w promoda?

Smoothguy

2006-05-13 17:47:29 #22 Ostatnia edycja: 2006-05-13 22:06:25 by Greybrow
CytujNo i co do tych równych szans - przyddałby się Smoothguy, no bo - "No k***a ten pier*olony k***a lag zno0wu k***a nie trafiłem masz k****a neta od Chińczyków ?1/11" Mam neo616 i mam jeszcze cierpieć, że broń nie strzela itp, bo przeciwnik ma 115kb/s? pff!

Gra ma sprawiać przyjemność. I o to tylko chodzi. No może jeszcze przydałyby się równe szansę między przeciwnikami (co do skilla), bo wtedy gra jest najprzyjemniejsza, ale to wiadomo, że każdy ma jakieś umiejętności. Wracająć do tematu - jeśli ja bym miał neta 0.00000000000001 bps to też bym kurde narzekał na laga. I nie obchodzi mnie czy ten lag jest spowodowany zwalonym kompem Gutha, zwalonym kodem sieciowym gry, czy za dużym pingiem któregoś gracza. Dla mnie gra ma być szybka i bez zwiechów po prostu, więc jedynym wyjściem byłoby chyba dopuszczenie do mistrzostw jedynie graczy, Neo500 kbps i więcej oraz komp na którym nie tnie ani W! ani G. Ale oczywiście to jest niemożliwe i chamskie i w ogóle wiadomo, że tak nie można zrobić.

Dlatego tak czy siak trzeba będzie się pomęczyć z lagami. Tyle, że w W! istnieje możliwość grania bez lagów (z Chollixem, z Jerreciem, itp.) a grę z Guthem trzeba będzie po prostu przeboleć... i powkurzać się trochę. A w G tak czy siak będą lagi, desynchry czy co tam teraz przeszkadza w tym G. No i poza tym problem moda do G. W Wurmz! nie ma problemu, bo jest ProMode. Tak więc wiadomo, za czym ja jestem.

Guthrick von Kewpa

Smuf, ta moja smufowiązanka była no offence ;)

Oczywiście moje zdanie co do tego, żeby mielić w! było raczej wypowiedizane _przez_gutha_z_szybszym_sprzętem_(tm)_. Też nie mam ochoty grać na slow motion.

Netsu

ja dużo chętniej pograłbym w poprawionego defaulta, w sumie to on mnie przyciągnął na początku do G, jest zupełnie inny od liero i to mi sie w nim podoba, nie jestem zbyt konserwatywny
My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest

Jerac

Default ma tą jedną wadę, że się bardzo szybko nudzi. W zwykłe liero, czy też liero pro, można grać dosłownie godzinami. Tutaj, mimo iż grałem z równym przeciwnikiem, po około 30 fragów miałem dość. Zresztą oponent też. Składa się na to uzbrojenie - jest po prostu zbyt monotonne.

Mecze zatem będą musiały być krótkie.

Btw, w cokolwiek byśmy nie grali, proponuję dołączyć kawałek skryptu z moda WH - zakańczanie gry.

Wesz

Jerac, zróbmy test, wyważmy defaulta, dajmy fizykę robaka może z pro, i dodajmy timelimit z g3 8), wszystkie pro mecze gra się na czas. Co ty na to?

Smoothguy

CytujSmuf, ta moja smufowiązanka była no offence :)

Moja też, po prostu pisałem tak, jak mi się literki wciskały. A w twoje no offence to ja wierze bardzo przecież, tak jak zwykle. :D

Wracając jeszcze raz do Gusanos, to po raz kolejny powtórzę, że nie ma odpowiedniego moda. W Gusanos można pograć, pobawić się, ale do gry pro naprawdę brakuje odpowiedniego moda, który byłby po prostu... no pro i tyle. Bo większość modów raczej jest na razie bardziej bajeranckich niż poważnych.

A jak Guth już nie ma slow motion w Wurmz! to tym bardziej chętnie mogę w to popykać.

Guthrick von Kewpa

Ma slow motion, ale mówił co by wolał, gdyby nie miał:D