2021-01-21 19:18:07

Aktualności:

Znasz angielski i wiesz co to irc? To idź na: irc.fragzone.se channel #liero

REPUTACJA (karma) - o co chodzi?

Zaczęty przez barnex, 2006-06-18 22:17:44

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Express

Tyle, że forum nie jest administracją państwową. Jest prywatne i decyzje czy procedury wcale nie muszą być demokratyczne.

fishman

Nie musza byc demokratyczne ale dobrze jakby byly. Bo demokracja gwarantuje ciągłosc itp.
Jednak w tym przypadku nalezy jaknajszybciej wprowadzic ten pomysł (i wcale nie koniecznie za zgoda wiekszosci)
Jezeli powyzsze zalozenia wejda w zycie to potem bedzie mozna mowic o namiastce demokracji (w tym wypadku karma naprawde bedzie odzwierciedlac poziom uzytkowanika - bo zmiany bedzie mogł dokonac tylko ktos popularny, szanowany, a przede wszystkim cieszacy sie zaufniem)

Ale jezeli tak bardzo niektorym zalezy na demokratycznej procedurze takze w tym wypadku

ZA ZMIANĄ - Van Hoover(pomysłodawca) , Fishman(ja sie pod tym podpisuje) a inne głosy dopisujecie we własnych postach.

Terminator12

Popieram! Popieram też zmianę systemu reputacji, aby uratować przed moimi kaprysami ją. I dlaczego BJ nie umieścił jeszcze mojej opowiastki?Dam mu zaraz suxa. ;D I kiedy będę mógł zaglądać do raportu reputacji ???

barnex

2006-09-29 17:02:30 #18 Ostatnia edycja: 2006-09-29 17:08:33 by barnex
Cytat: Express w 2006-09-29 08:53:39
Tyle, że forum nie jest administracją państwową. Jest prywatne i decyzje czy procedury wcale nie muszą być demokratyczne.

Forum, decyzje, procedury - jak najbardziej Tak. Ale reputacja z założenia odzwierciedla opinie innych użytkowników o danym użytkowniku, czyli opinie ludu.

Cytat: fishman w 2006-09-29 14:03:45
Ale jezeli tak bardzo niektorym zalezy na demokratycznej procedurze takze w tym wypadku

ZA ZMIANĄ - Van Hoover(pomysłodawca) , Fishman(ja sie pod tym podpisuje) a inne głosy dopisujecie we własnych postach.

Nic nie rozumiesz :-)

To nie procedura wyboru reputacji ma miec charakter demokratyczny. Gdyby admini robili wszystko, co demokratycznie tu ustalimy, to Boże zachowaj nam Lige. To reputacja ma charakter demokratyczny (demos - lud, i tak dalej), a chcesz ją przekształcić w oligarchie (Tylko "Grupa Trzymająca Karme" może zmieniać reputacje, więc tylko oni decydują, kogo chcą zaprosić do GTK.).

[edit]Ale nie mam nic przeciwko. Chce poprostu zasygnalizowac, ze zmieni sie nieco charakter reputacji[/edit]

fishman

Masz racje barnex ze sie zmieni ale moim zdaniem na lepsze.
Tylko ze zmienic ja beda mogli nie wybrani z GTK ale zasłuzeni, a na to bedzie sobie trzeba zapracowac.
Ale rozumiem ze twoje "nie mam nic przeciwko" oznacza ze jestes ZA.

barnex

2006-09-29 17:41:21 #20 Ostatnia edycja: 2006-09-29 17:47:08 by barnex
Cytat: fishman w 2006-09-29 17:35:23
Tylko ze zmienic ja beda mogli nie wybrani z GTK ale zasłuzeni, a na to bedzie sobie trzeba zapracowac.

... Zasłużeni w czyich oczach? Papieża? Joosy?

Hint: Ani papież, ani Joosa nie mogą wpływać na reputacje innych użytkowników. U kogo więc trzeba sobbie zapracować, jeżeli reputacje może rozdwać GTK?

Cytat: fishman w 2006-09-29 17:35:23
Ale rozumiem ze twoje "nie mam nic przeciwko" oznacza ze jestes ZA.

Oznacza że namalowałem kwiatka przy każdym kandydacie, napisałem na odwrocie karty do głosowania tekst calego dialogu AYBABT, a potem zrobiłem z niej żurawia origami.
Lub, jak kto woli - wstrzymałem się od głosu. Imo tak jak jest jest dobrze, a nie zapominajmy, że zmiana tego pociągnie za sobą dodatkową pracę dla Greybrowa. Imo właśnie z nimi powinieneś się skonsultować przed rozpisaniem głosowania  ;)

fishman

Zasłuzeni czyli (według mojej propozycji) np Ci ktorzy maja przkroczony odpowiedni prog np 10 pkt reputacji.(to tylko przykład i wszystko mozna uzgodnic).I oni beda mogli wpływac na reputacje.

powiadomiłem Grey'a zeby tu zajrzał w wolnej chwili.

ChanibaL

2006-09-29 20:29:03 #22 Ostatnia edycja: 2006-11-14 15:07:50 by ChanibaL
IMO jest dobrze jak jest.

I jeśli bym miał coś zmieniać to dałbym raczej, że każdy (od określonego limitu postów i wyłączając osoby nadużywające) może zmieniać, ale jego głos się różnie liczy, tak gdzieś w skali 0.5-3 punkty, zależnie od swojej reputacji/stażu itepe. Jest jednak problem: to co jest jest wystarczające, a zmiany byłyby upierdliwe i pociągnęły za sobą kolejne 'jest źle, chce inaczej', w tym prawdopodobnie sporo głosów żądających przywrócenia starego systemu.

|| :P
\/
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

Guthrick von Kewpa

Btw. A to nadużywanie karmienia przez tych z karmą -666 to sprawdza się chociaż w praktyce? Bo odkąd historia karmy jest, statystyki itp, no to poza jednym rurogłowym nie zauważyłem, żebym dostawal ssania za to ze mam brudny monitor itp., czyt. Szkoda roboty pewnie.
Posted on: 2006.09.30 12:46:20
Właśnie chciałem dać suxa Chanibalowi, ale się nie udało, bo ten podstępnie i bezczelnie wstawił sobie applaud w suxanie, pomurz.
dowód
Proponowana kara:
Koszulka lierowa dla Gutha
-What are we going to do tonight, Guth?
-The same thing we do every night, WSh...try and take over the world!1