Odtwarzacz MP3 nadający na FM

Zaczęty przez Combaine, 2006-06-25 19:41:21

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Combaine

Usłyszałem gdzieś o takim ustrojstwie, jak odtwarzacz MP3 Vanquish firmu Pentagram, który to posiada magiczną funkcję nadawania na falach FM. Jest jest jednak pewnien haczyk, mianowicie nie we wszystkich państwach dozwolone jest to bez koncesji na nadawanie programu radiowego. Nie jestem pewien, a w googlach informacji tej odnaleźć nie umiałem, jak sprawa się ma na terytorium naszej IV RP. Podejrzewam, że nici z ciekawej funkcji, ale wolę się zapytać. Pytam więc.

Greybrow

Z opisu na allegro jest informacja, że można sobie samemu wgrać firmware i funkcję tę włączyć. Zasię nadajnika to kilka metrów, więc nikomu nie powinno przeszkadzać.
Fajne rozwiązanie do aut, gdzie zakup odtwarzacza mp3 jest albo niemożliwy, albo nieopłacalny. Poza tym, można wrzucić jakieś stare kasetowe radio, którego nikt nie ukradnie, a przez nie słuchać sobie mp3 :)
Osobiście zbieram się do zakupu, ale to może po wakacjach.

Combaine

Cytat*ze względu na brak odpowiednich regulacji prawnych, funkcja transmisji FM jest domyślnie wyłączona na terytorium UE. Przebywając na terenie krajów, w których korzystanie z tej funkcji jest możliwe, możną ją uaktywnić instalując oprogramowanie urządzenia dołączone na płycie CD.
Mnie głównie chodziło o te 'regulacje prawne', bo także jestem skłonny nabyć takie ustrojstwo, jednak nie chciałbym mieć żadnych nieprzyjemności związanych z tym, że taka zabawa z FM może być nielegalna...

[VT].:nomind:.

[VT]Kosa ma podobną przystawke do iPoda, kosztowala podobno sporo(bo to iPod..), ale AFAIR dziala dobrze i policja za nami nie ganiała (uzywalismy w aucie). Fajna sprawa.
.: [VT] no!mind :.    ::The High Council Of Steven,  Vermis Templari Liero Clan ::
Disco per Spiritum Sanctum: sum homeopate. Haec veritas est. Hihi crede et mendum in aeternitate viva zwei [ruf mich an!!]

fishman

No ja mam taki odtwarzacz co fale radiowe zbiera.....a o regulacjach prawnych to pierwasze słysze zeby ktoś za to miał nieprzyjemności miec...

Mozna tak jak mówicie sciągać te fale, następnie nagrać i jest kabelek aby przegrać na inny nosnik np[.radyjko samochodowe.Tylko przedtem dobrze byłoby sobie scięzke dzwiękową troszke wyczyścic zeby ładnie brzmiało..
Był dołączony pakiet programów do tego chyba tez....ale w sumie się tym nie bawiłem tylko głownie ripuje mp3.
AA i jeszce w Niemczech wychodzi zdecydowanie taniej o jakieś 120 zł.Tyle zaoszczędziłem więc jak macie ciotke z Nimiec to odnawiajcie kontakty ::) :D

Doman

Zbierać fale radiowe to potrafi nawet radyjko za 5 zeta na stadionie kupione.
May the Schwarz be with you!

ChanibaL

A przy okazji, to na takie radyjko za 5zł państwo polskie nie chce przypadkiem haraczu ileśtamdziesiąt zł rocznie z tytułu abonamentu radiowo-telewizyjnego?
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

Greybrow

chce, o ile takie radyjko zarejestujesz, to sam się tyczy komórek z radyjkiem zresztą

Express

Nie, chce haracz, jeśli posiadasz radyjko. Nie trzeba rejestrować.

Greybrow

Ale, żeby zapłacić musisz zarejestrować, że posiadasz.
Jak zarejestrujesz odbiornik i przestaniesz płacić, to cię będą ściagać. Jak nei zarejestrujesz, to nie mają się do czego doczepić. Co najwyżej, jakiś upierdliwy sąsiad może próbować donosić.

Express

Ale jako praworządny obywatel....
No dobra, niech ci będzie :)

Biernath_John

W moim mp3 playerze nie ma radia. Niestety, mogę radia słuchać przez wieżę taty (już niedługo bo ją zabiera niebawem) i przez internet (z internetu nie będę rezygnował raczej). Powinienem chyba zarejestrować internet...

ChanibaL

Nie chcę się czepiać, ale był już taki poroniony pomysł, że na każdy komputer trzeba płacić abonament rtv. Nie wiem czy przeszedł, ale zachód pewnie jak zwykle się z nas nabijał.
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

Biernath_John

No były takie pomysły, bo przez komputer to niedość że radio możesz sobie tego, to jeszcze TELEWIZJĘ! I pan listonosz miał ci wchodzić do domu 'pod pretekstem' i gdy tylko zobaczy wieżę/tv/komputer od razu ci tam wlepia druczek do abonamentu itd.

Express

Moja żona dostała jako dodatek do jakiegoś tam zakupu budzik z radiem - i co? trzeba bulić? - a to prezent był.

Mało tego - nie wiem, czy zwróciliście uwagę np. na lodówki z telewizorem. Abonament rtv za lodówkę... - to już monty python.

dziś są reklamy do utrzymywania telewizji, a nie "abonament".