2021-01-28 00:25:08

Aktualności:

Znasz angielski i wiesz co to irc? To idź na: irc.fragzone.se channel #liero

Reorganizacja Ligi Liero

Zaczęty przez Biernath_John, 2002-03-30 02:31:08

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Biernath_John

W związku z reorganizacją Terror Sabbathu postanowiłem w końcu rozstrzygnąć sprawę Ligi. TS bardzo mi się podoba po restrukturyzacji, jest mały, prężny i ma fachową stronę. Poza tym granie po sieci coraz bliżej, więc należy się przezbroić, gdyż aktualny stan Ligi jest nieciekawy.

W LL jest teraz zarejestrowanych ponad 200 osób, z czego aktywnych jest ok 20-30. Z tej 20 jest ok 10 osób kreatywnych. Właśnie z takich ludzi chciałbym aby Liga się składała. Wiem że to brzmi niemiło, ale po co mi te 170 osób które po zapisaniu się nie robią nic? Szkoda mojego czasu i czasu Greya na sprawdzanie testów, aktualizowanie składu itp. Tak więc ogłaszam moją propozycję:

1. Z Ligi wyrzuceni zostają wszyscy nieaktywni członkowie
2. Za nieaktywnego członka uważam każdego, kto nie bierze udziału w dyskusjach na Forum, lub też bierze, jednak jego posty są mało konstruktywne
3. W Lidze zostają produktywni członkowie, nawet jeśli bardzo rzadko zaglądają na Forum; mam tu na myśli mapperów - weteranów którzy byli z nami prawie od początku.
4. Procedura wstępowania zmienia się; nie będzie żadnego testu, przyjęcie kogoś będzie przedyskutowane w gronie członków LL na podstawie działalności kandydata. Tzn. gdy ktoś zechce wstąpić i spodoba się nam (mądrze pisze/tworzy dobre rzeczy) to decydujemy czy go chcemy.

Powyższe warunki obetną ligę do ok 30-osobowego składu. Frakcje pozostaną (choć będzie ich bardzo mało). Chciałbym bardzo alby być w Lidze Liero znaczyło cokolwiek... bo teraz nie znaczy właściwie nic: wypełniasz teścik, czekasz i tadaaaaa - jesteś na liście i możesz się pochwalić kolegom. Chciałbym żeby Liga miała coś do powiedzenia na ogólnoświatowej arenie... jeśli mamy dotrzymać kroku Terror Sabbathowi musimy coś zrobić.

Będzie na pewno weryfikacja tych ludzi którzy będą chcieli zostać... może nie zdajemy sobie sprawy z czyjegoś zaangażowania.

Będzie też w końcu porządnie wyglądający skład Ligi na stronie - a nie taśmowa baza danych. Nawet się zawezmę i sam zrobię gdy Greybrow nie będzie miał czasu.

W najbliższym czasie przedstawię listę osób które w/g mnie mogłyby stanowić trzon nowej Ligi.

[VT] Patrys

alez dziekuje, ten oskar to dla mnie? ;D

faktycznie ostatnio bycie w lidze jest na porzadku dziennym i w sumie nie trzeba nawet za bardzo w liero grac... jest tez sporo ludu, ktorzy graja w liero albo prznajmniej twierdza ze graja, a ich cala dzialalnosc ogranicza sie do krytykowania - moze to wiek buntu hehe (nawet nie wiem, czy taki sc**pio jest czlonkiem pelnoprawnym - bo meskim to on jest na pewno)
Patrys
The High Council of Seven
Vermis Templari

[TV]Reddig

2002-03-30 09:35:57 #2 Ostatnia edycja: 2002-03-30 09:37:06 by Reddig
To znaczy, ze zdecydowales, ze ogolnopolska liga, zrzeszajaca wiekszosc lieromaniakow u siebie, ktorzy korzystaja z jej zasobow, umawiaja sie z innymi maniakami poznanymi dzieki niej, chetnie czytajacy forum, choc nie wypowiadajacy sie, bo wiedza, ze wszystko madre juz bylo powiedziane, ona sobie pojdzie do piachu...

Zamiast tego zrobisz zwykly klan, taki, jakim jest (z calym szacunkiem) VT, albo Black Sabbath... ogolnopolskosc moze i pozostanie, lecz w niezauwazalnej formie, odejda moze doskonali gracze, ktrzy jeszcze sie nie ujawnili (ja osobiscie zaczalem pisywac do forum dopiero pare miesiecy po wstapieniu).

Moze i troche szkoda, bo teraz liga ma charakter takiego prawdziwego wielkiego zrzeszenia, a ludkowie sobie spokojnie z niej korzystaja, nie zdajac sobie sprawy, ze wkrotce chcac przeczytac sobie statut zobacza "tylko dla elity" i pomysla sobie: "szkoda, czas poszukac czegos nowego". Ja rozumiem, ze wiekszosc z tych 200 jest bezwartosciowa... ale na pewno wiecej niz te 30 osob potrafi dobrze grac i swietnie sie bawic. A poniewaz wkrotce Wurmz! (mam nadzieje) przestanie byc strategie turowa, a stanie sie prawdziwa platforma do rozgrywe sieciowych, mozliwe bedzie sprawdzenie ty biednych chlopczykow, czy chcesz ich na pewno wywalic...
Smierc... nie ma na co czekac... i tak umrzemy. Bubbles jest  urocza, nie? Gwardia uber alles

Fieroman

hm właś nie na to czekałem :) BJ w końcu opisał co chce zrobić a ja mam do tego tesh kilka uwag
- W Lidzie jest wiele osób które grają doskonale grają często grają wszędzie al eni emają dostępu do internetu i to jest ten ból zapisali się do ligi poprzez jakąś kawiarenke którą zamkneli itp. wiem że ta kwestia była jush na forum poruszana ale chciałem tą pypowiedz przedstawić jako argument dotycząsy tematu
Ja bym to uznał nawet za większy kłopot niż Wywalenie Strony z Znina holenie trudna decyzja do podjęcia.....

Biernath_John

Wyjaśnijmy sobie jedną kwestię: Liga Liero ma zrzeszać aktywnych i produktywnych członków społeczności, co mnie interesuje ktoś kto super gra i ani razu się do mnie nie odezwał (forum/email)? Przecież ja nawet nie wiem czy on istnieje.

Ogólnopolski charakter Ligi jest bezsensowny. I zgadza się, chcę żeby Liga była hardcorowym KLANEM a nie bandą ludzi którzy wysłali sobie teścik. Nie musisz być arcymistrzem Liero żeby być w Lidze - ale musisz mieć coś do powiedzenia.

Co do ciebie Reddig to zacząłeś pisać na forum trochę czasu po zarejestrowaniu bo... forum zostało stworzone trochę czasu po twoim zarejestrowaniu. Czyli jesteś tu od początku.

Powtarzam: nie zależy mi ani trochę na ludziach którzy są nieaktywni w ogóle; niech gniją. Wszystkie wspólnoty graczy, klany itp składają się z ludzi aktywnych i produktywnych. Nie znaczy to wcale że każdy musi zrobić 567457 map i 5 konwersji, wystarczy że będzie miał coś interesującego do powiedzenia i będzie chętny do współpracy; u nas takim przykłądem jest Reddig właśnie - nie stworzył nic sensownego (i chyba nic w ogóle), ale jest z nami, wypowiada się, zapodaje opinie i ogólnie jest w kontakcie. Identyczną pozycję ma Leon - kolo z Holandii działający na LieroNecie. Dla odmiany Patrys jest już maszyną - zrobił dla Ligi sporo a teraz tworzy prawdziwą wizytówkę Ligi - liero sieciowe.
Są też ludzie tacy jak Angelus, którzy kiedyś działali ostro ale nie mają wiele czasu obecnie, jednak ich zasługi są zapamiętane i znajdą miejsce w LL; Angelus to ekspert od leveli, chyba pierwszy kolo który zaczął po nas robić mapy Paint Shopem... rizpekt Angelus.

Listę kandydatów mogę podać choćby teraz, sądzę że raczej wszyscy wiedzą czy zostaną czy odejdą.

Fieroman, co do ciebie to ty mówiłeś coś ostatnio o założeniu własnego klanu... teraz będziesz miał sporo ludzi do wzięcia.

mattie

Mi sie pomysl z reorganizacja podoba. Codziennie widze na liscie osob na forum kogos nowego, niestety malo ktory cos napisze a o zrobieniu czegos to zapomnijcie :D Wydaje mi sie ze mozna by zrobic to na wzor zawodowych lig CS albo QIII,
chili (und peperoni) zrobic jakby ekstraklase (te 30 osob) a z pozostalych utworzyc mniejsze ligi. Mysle ze w ogole najlepiej by bylo gdyby po ukoncczeniu projektu wurmz przejsc z liero wlasnie na dziecko Patrysa. Na razie mozna zrobic tylko to co zaproponowal John.

Biernath_John

Tak więc zapodam luźno 'na oko' listę osób które mogą liczyć w 100% na kontynuację działalności w Lidze Liero.

[Zarząd]Biernath_John
[Zarząd]Greybrow
[Zarząd]Durbik

[515]Patrys
[515]Jaras

Wiraqcza
Angelus
Reddig
Krymzon

Co do reszty będę potrzebował ich potwierdzenia, np Denathor, Mattie, Doman itp; czekam na wasze wypowiedzi w tej sprawie panowie. Jeśli ktoś z nowych osób też ma aspiracje to proszę mówić.

Greybrow

2002-03-30 19:57:44 #7 Ostatnia edycja: 2002-03-30 20:15:20 by Greybrow
CytujI zgadza się, chcę żeby Liga była hardcorowym KLANEM a nie bandą ludzi którzy wysłali sobie teścik.
To o czym mówisz BJ to gwardia.

Liga to zbiór wszystkich i tych dobrych i tych nienajlepszych. Może to pewna niejasność wynikła z nazwy i początków wziętych z Ligi Blood (www.ligablood.prv.pl)

Czym jest gwardia wie każdy (a przynajmniej powinien wiedzieć, jak nie polecam książki Feliksa W. Kresa) i to o to chodzi.

Biernath_John

Ja nadal nie widzę sensu zbierania ludzi tak o 'do ligi' szczególnie że liero nie działa po sieci.

Dla tych 170 osób nie będzie żadnej różnicy, forum i wszystko są przecież ogólnodostępne, każdy sobie może pisać czytać itp. Nie pasuje mi że ktoś jest 'Liga Liero' a ktoś 'Liga Liero Gwardia'. Ta LL po prostu bardzo niewiele znaczy, a chciałbym żeby znaczyła więcej.

Fieroman

wydaje mi się że czeka was zmiena nazwy poniewarz "Liga" to chyba dużo osób ni wiem to tylko moja sugestia nie komentujcie tego

scorpio

2002-03-31 10:56:42 #10 Ostatnia edycja: 2002-03-31 11:03:02 by scorpio
Nazwa bendzie zmieniona chyba całkowicie. W liero już sie nie bendzie dużo grać jak będzie Wurmuz. Więc to bendzie Liga Wurmuz albo Klub Wurmuz(cieszysz sie z tego patryś). a tak pozatym to rubta co chceta to wasza Liga.

Jaras

2002-03-31 10:59:12 #11 Ostatnia edycja: 2002-03-31 12:17:21 by Jaras
a ja zrobię na złość i skomentuję. na dodatek skomentuję to bardzo niegrzecznie, nie mając żadnych dowodów, tylko domysły. a więc, czemu ma już nie być LIGI Liero. czyżbyś wpadł na pomysł rozskrócenia swojego SŁOWA lpl, żeby zawierało słowo liga? hmmmm. szatański plan, no no. ;D 8)

| to nie było dumne, tylko maksymalnie ironiczne i poleffkowe,
| tyle że za pomocą tekstu nie da się wyrazić intonacji. jak byś
| usłyszał, to byś zrozumiał. a ty co się bulwersujesz? czyżbyś
| sobie w brodę pluł, że jak ci ludzie doradzali, to żeś ignorował?
| właśnie z tego polewam.
V

Fieroman

2002-03-31 11:19:14 #12 Ostatnia edycja: 2002-03-31 12:17:29 by Fieroman
/\ oh ja pierdziele lol

tak jaras co żeś teraz taki dumny się stał? co? że zostajesz to nie znaczy nic ....chyba żę się podniecisz tym po H*ja LPL ma istnieć jak nie będę w Lidze [bodajrze.domysły? ;P] próbóje coś jeszcze wykombinować. Jaras pozdrowienia życze wesołych świąt  

Biernath_John

2002-03-31 11:59:52 #13 Ostatnia edycja: 2002-03-31 12:00:57 by Biernath_John
Po burzliwej naradzie z Greyem ogłaszam co następi (chyba)

1. Nowy klan powstanie, ale nie na gruzach Ligi, tylko obok niej.
2. Liga zostaje taka jaka jest (czyli 56907356 ludzi itp), a nawet jeszcze łatwiej do niej będzie wstąpić bo test egzaminacyjny zostaje zniesiony, wstęp jest zupełnie wolny
3. Liga Liero nie jest klanem. To kupa ludzi których łączy głównie to że są zapisani
4. Powstaje klan o roboczej nazwie GWARDIA
5. GWARDIA jest klanem elitarnym który zajmuje się stroną, forum, przerabianiem Liero, robieniem Wurmz i tworzy profesjonalny wizerunek polskich lierowców na zachodzie (lieronet, TS forum itp)
6. Do GWARDII zapraszam tych których wymieniłem w poprzednim poscie
7. Do GWARDII można wstąpić, ale przyjmujemy tylko ludzi którzy są fachowcami i mają coś do powiedzenia - nad przyjęciem kogoś będziemy się naradzać wspólnie
8. GWARDIA działa aktywnie i w jej szeregach znamy się dobrze
9. GWARDIA chyba nie będzie posiadać wewnętrznej struktury... każdy będzie w niej miał równe 'prawa' - jak sądzę. Czyli nie będzie komendanta GWARDII, sierżantów itp\
10. Kompetencje w GWARDII mogą być dzielone jednak, ale na takiej zasadzie: mapper, koder, tester itp itd.
11. Nie ma żadnych sprzeczności między byciem w LL a byciem w GWARDII
12. Jako że GWARDIA jest regularnym klanem, nie można należeć do innych klanów.

Aby wszystko było jasne, napiszemy nowe statusy zarówno dla Ligi jak i dla GWARDII. Przewiduje się klanowe loga, ew. sygnatury itp żeby się z dumą na forumach pokazywać.

Proszę potwierdzić chęć wstąpnienia do GWARDII! Każdy, nawet Patrys 8)

[VT] Patrys

[tszszsz...]patrys reporting. unit LL515-139081 affirmative, proceed.[tszszsz...]
Patrys
The High Council of Seven
Vermis Templari