Stare gry- dobre i tandetne

Zaczęty przez tymolord, 2006-10-20 18:10:21

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tymolord

2006-10-20 18:10:21 Ostatnia edycja: 2006-11-12 18:05:24 by tymolord
 Heyah znacie jakieś dobre stare gry? Ja tak. Można je ściągnąć na www.staregry.pl i na www.abadonia.com tam są stare dobre gierki i także na http://www.abandonia.com/index2.php?country=pl

Master of magic

Gra toczy się w świecie fantasy. Na początku wybieramy jednego z kilkudziesięciu magów. Wybieramy następnie rasę: Ludzie, elfy, orkowie, klakoni, barbarzyńcy, halflingowie, jaszuroludzie, gnolle.
Są jeszcze rasy podziemi: Krasnoludy, mroczne elfy, dragonianie, trolle, bestie- te rasy może mieć tylko  głupi Sssra, smok-człowiek z fioletowymi skrzydłami. Rasy podziemi można jeszcze zdobyć zdobyć będąc innym bohaterem i innymi rasami.

Miasta- Wszystkie miasta są prawie takie same, ale każda z ras ma zwykle swój specjalny budynek. Teren na którym jest miasto to trawa z błękitnym niebem lub szara pustynia z fioletowym tłem(podziemia). Jeżeli miasto jest blisko wody można wybudować port.

Jednostki- typy: włócznicy, miecznicy, halabardierzy, łucznicy, inżynierowie, kawaleria, magowie i jednostki specjalne. Są jednostki netutralne np. żywiołaki. Są jeszcze rozmaite jednostki które można przyzwać.

Bohaterowie- można ich zarekrótować, stworzyć lub kupić artefakt. Z czsem zdobywają poziomy.

Grę wygrywamy pokonując wszystkich wrogów. Multiplejer: nie.
Heyah tymolord!! !! !! !! !!

Biernath_John

Znakomita gra, ale mam wrażenie że albo nie grałeś w nią dużo razy albo coś innego jest nie tak.
Jakie podziemia To jest przecież inny plan, nie zadne podziemia, i rasy z myrran może mieć kazdy mag, tylko musisz mu wybrać traita myrran, ot co.

Stg. Killer

Można też wejść na http://www.cvr.pl/pelne-wersje-gier.htm  tam są nie tylko stare gry     ;D ;D
You save the cheerleader, you save the world... - Heroes - Hiro Nakamura in future

tymolord

2006-10-23 19:00:32 #3 Ostatnia edycja: 2006-10-26 12:52:54 by Greybrow
Dobra Biernath_John,  gdy bym mógł to bym z chęcią wziął każdym innym magiem krasnoludy, ale najwyraźniej  w mojej wersjii to po prostu niemożliwe! Sprawdzałem z bratem wszystkich magów i kupa! Nie mogę. Oczywiście, każdy może przejąć rasy Myrran ale zacząć z nimi może tylko sssra.
Napisana: 2006.10.23 20:32:14
A słyszeliście o Heretic? Moje zdanie: Fajna gierka do pewnych momentów. Nudne jest to łażenie po korytarzach i szukanie odpowiednich przycisków lub klucza. Fajne na tomiast jest  zabijanie przeciwników i bosów. Fajne, ale dziwne są te latające stalowe głowy, nie jestem pewien ale to chyba są właśnie stalowe lisze. Minotaury są suche. W wodnym świecie fajny jest ten heretyk w czerwonej szacie ale jeździ na jakimś dinozauro-smoko-kupie. Bronie - to jest chyba najlepsze. Rękawice lubię najbardziej...

[edit]Greybrow: poprawki ortografii[/edit]

Terminator12

http://www.fajnegry.krakow.pl
Olbrzymie ilości starych gier (może nie tak dużo...)  ;)

barnex

Cytat: Terminator12 w 2006-10-25 11:15:28
http://www.fajnegry.krakow.pl
Olbrzymie ilości starych gier (może nie tak dużo...)  ;)

Phi, olbrzymie ilosci starych gier to daja na Podpsach. Korzystam od niepamietnych czasów i wszystkim polecam - nie tylko dużo, nie tylko stabilnie, ale też całkiem wygodnie - można na przykład uszeregować przeglądane gry ze względu na tryb multiplayer, dzięki czemu odkryłem kilka świetnych starych gier, w które dwóch lub więcej graczy może grać jednocześnie (jak w liero) (np. jumping-sumo :-))
Uciekajmy do smolnetu

Biernath_John

2006-10-25 22:53:52 #6 Ostatnia edycja: 2006-10-26 12:53:27 by Greybrow
1. Wybierz poziom trudności inny niż EASY
2. Zamiast wybierać czarodzieja, kliknij przycisk CUSTOM
3. Wybierz portret
4. Stwórz sobie takiego czarodzieja jakiego chcesz. Np takiego który ma księgi z 4 rodzajów magii, a do tego może brać rasy myrran i np. będzie warlordem i alchemikiem.

chyba faktyczie bardzo słabo znasz tę grę... a to jedna z moich absolutnie ulubionych pozycji na PC.

tymolord

inna dobra stara gra -  faery tale adventure 2 - halls of the dead. Grafika całkiem spoko i bardzo obszrny świat. Mój brat zamiast chodzić wszyskimi naraz to chodzi tylko Philipem, a tych 2 pozostałych zamknął w karczmie.
<robal_niebieski> <strzela>  <spikeball>  <spikeball>
Napisana: 2006.10.29 15:11:37
Wiecie gdzie można ściągnąć homm II za DARMO bez limitów?

ChanibaL

Obawiam się, że znikąd. Wygląda na to, że producent dalej żyje, a więc ktoś wciąż posiada prawa autorskie i nie zamierza rozprowadzać tej gry za darmo. W razie czego spróbuj allegro/empik, bo z tego co pamiętam w CD Action i w serii extra klasyka było. Wydatek dość niski, rzędu 10..15zł jak się rozejrzysz.

Offtopic: wie ktoś jak to jest z legalnością abandonwarów w polsce?
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

Doman

W sumie dobre pytanie. Z tego co słyszałem piractwa nie ściga się z urzędu, właściciel praw autorskich musi wnieść pozew. Jeżeli to prawda to w przypadku abandonware'u dyskusja jest czysto akademicka.
May the Schwarz be with you!

tymolord

2006-11-07 16:58:14 #10 Ostatnia edycja: 2006-11-09 23:04:03 by Greybrow
 Kupiłbym na allegro ale jestem niepełnoletni i starzy mi nie pozwalają, a mój młodszy nieco kumpel jakoś może... W empiku szczerze mówiąc jeszcze nie byłem ale chyba wpadnę.

A nie wiecie przypadkiem czy do homm I jest edytor map? Widziałem screena z @ lub 1 edytora map, ale w wersji którą ściągnąłem go niema.

Doman

moja wersja HOMMI, sciągnięta ze staregry.pl zanim jeszcze zaczęli wycofywać jeszcze sprzedawane gry nie ma edytora.
May the Schwarz be with you!

Terminator12

A zna ktoś MOOII (Master of Orion 2, dla nie wtajemniczonych)? I czy wiecie, gdzie znajdę no cd cracka do niego (mam kłopoty z cdromem).Z góry dziękuję. :)

tymolord

Nie znam tej gry zabardzo ale wiem tylko że jest to cóś o kosmosie. Można ściągnąć na abadoni jedynke. Co do craca to niewiem. Możesz mi powiedzieć jaka jest fabuła w master of orion?  <robal_niebieski> <strzela>

Terminator12

Jest w niej parę ras. Nie ma fabuły. Są dwa sposoby na zwycięstwo: zniszczenie innych ras lub odkrycie Dimensional Portal i zniszczyć tytułowych (Master of Orion 2: Battle at Antarans) Antaranów.Polecam grę Psilonsami (odkrywają wszystkie technologie) i Silicoidów (nie muszą jeść, ale dyplomacja ma poziom: Peace Treaty, Surrender,Declare War).Powiem także, że oprócz statków (kosmicznych) i dyplomacji zajmujemy się naszymi planetami i zatrudniamy leaderów, którzy się szkolą i dają premie.Coś jeszcze?