Stare gry- dobre i tandetne

Zaczęty przez tymolord, 2006-10-20 18:10:21

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tymolord

2006-10-20 18:10:21 Ostatnia edycja: 2006-11-12 18:05:24 by tymolord
 Heyah znacie jakieś dobre stare gry? Ja tak. Można je ściągnąć na www.staregry.pl i na www.abadonia.com tam są stare dobre gierki i także na http://www.abandonia.com/index2.php?country=pl

Master of magic

Gra toczy się w świecie fantasy. Na początku wybieramy jednego z kilkudziesięciu magów. Wybieramy następnie rasę: Ludzie, elfy, orkowie, klakoni, barbarzyńcy, halflingowie, jaszuroludzie, gnolle.
Są jeszcze rasy podziemi: Krasnoludy, mroczne elfy, dragonianie, trolle, bestie- te rasy może mieć tylko  głupi Sssra, smok-człowiek z fioletowymi skrzydłami. Rasy podziemi można jeszcze zdobyć zdobyć będąc innym bohaterem i innymi rasami.

Miasta- Wszystkie miasta są prawie takie same, ale każda z ras ma zwykle swój specjalny budynek. Teren na którym jest miasto to trawa z błękitnym niebem lub szara pustynia z fioletowym tłem(podziemia). Jeżeli miasto jest blisko wody można wybudować port.

Jednostki- typy: włócznicy, miecznicy, halabardierzy, łucznicy, inżynierowie, kawaleria, magowie i jednostki specjalne. Są jednostki netutralne np. żywiołaki. Są jeszcze rozmaite jednostki które można przyzwać.

Bohaterowie- można ich zarekrótować, stworzyć lub kupić artefakt. Z czsem zdobywają poziomy.

Grę wygrywamy pokonując wszystkich wrogów. Multiplejer: nie.
Heyah tymolord!! !! !! !! !!

Biernath_John

Znakomita gra, ale mam wrażenie że albo nie grałeś w nią dużo razy albo coś innego jest nie tak.
Jakie podziemia To jest przecież inny plan, nie zadne podziemia, i rasy z myrran może mieć kazdy mag, tylko musisz mu wybrać traita myrran, ot co.

Stg. Killer

Można też wejść na http://www.cvr.pl/pelne-wersje-gier.htm  tam są nie tylko stare gry     ;D ;D
You save the cheerleader, you save the world... - Heroes - Hiro Nakamura in future

tymolord

2006-10-23 19:00:32 #3 Ostatnia edycja: 2006-10-26 12:52:54 by Greybrow
Dobra Biernath_John,  gdy bym mógł to bym z chęcią wziął każdym innym magiem krasnoludy, ale najwyraźniej  w mojej wersjii to po prostu niemożliwe! Sprawdzałem z bratem wszystkich magów i kupa! Nie mogę. Oczywiście, każdy może przejąć rasy Myrran ale zacząć z nimi może tylko sssra.
Napisana: 2006.10.23 20:32:14
A słyszeliście o Heretic? Moje zdanie: Fajna gierka do pewnych momentów. Nudne jest to łażenie po korytarzach i szukanie odpowiednich przycisków lub klucza. Fajne na tomiast jest  zabijanie przeciwników i bosów. Fajne, ale dziwne są te latające stalowe głowy, nie jestem pewien ale to chyba są właśnie stalowe lisze. Minotaury są suche. W wodnym świecie fajny jest ten heretyk w czerwonej szacie ale jeździ na jakimś dinozauro-smoko-kupie. Bronie - to jest chyba najlepsze. Rękawice lubię najbardziej...

[edit]Greybrow: poprawki ortografii[/edit]
Heyah tymolord!! !! !! !! !!

Terminator12

http://www.fajnegry.krakow.pl
Olbrzymie ilości starych gier (może nie tak dużo...)  ;)

barnex

Cytat: Terminator12 w 2006-10-25 11:15:28
http://www.fajnegry.krakow.pl
Olbrzymie ilości starych gier (może nie tak dużo...)  ;)

Phi, olbrzymie ilosci starych gier to daja na Podpsach. Korzystam od niepamietnych czasów i wszystkim polecam - nie tylko dużo, nie tylko stabilnie, ale też całkiem wygodnie - można na przykład uszeregować przeglądane gry ze względu na tryb multiplayer, dzięki czemu odkryłem kilka świetnych starych gier, w które dwóch lub więcej graczy może grać jednocześnie (jak w liero) (np. jumping-sumo :-))
Uciekajmy do smolnetu

Biernath_John

2006-10-25 22:53:52 #6 Ostatnia edycja: 2006-10-26 12:53:27 by Greybrow
1. Wybierz poziom trudności inny niż EASY
2. Zamiast wybierać czarodzieja, kliknij przycisk CUSTOM
3. Wybierz portret
4. Stwórz sobie takiego czarodzieja jakiego chcesz. Np takiego który ma księgi z 4 rodzajów magii, a do tego może brać rasy myrran i np. będzie warlordem i alchemikiem.

chyba faktyczie bardzo słabo znasz tę grę... a to jedna z moich absolutnie ulubionych pozycji na PC.

tymolord

inna dobra stara gra -  faery tale adventure 2 - halls of the dead. Grafika całkiem spoko i bardzo obszrny świat. Mój brat zamiast chodzić wszyskimi naraz to chodzi tylko Philipem, a tych 2 pozostałych zamknął w karczmie.
<robal_niebieski> <strzela>  <spikeball>  <spikeball>
Napisana: 2006.10.29 15:11:37
Wiecie gdzie można ściągnąć homm II za DARMO bez limitów?
Heyah tymolord!! !! !! !! !!

ChanibaL

Obawiam się, że znikąd. Wygląda na to, że producent dalej żyje, a więc ktoś wciąż posiada prawa autorskie i nie zamierza rozprowadzać tej gry za darmo. W razie czego spróbuj allegro/empik, bo z tego co pamiętam w CD Action i w serii extra klasyka było. Wydatek dość niski, rzędu 10..15zł jak się rozejrzysz.

Offtopic: wie ktoś jak to jest z legalnością abandonwarów w polsce?
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

Doman

W sumie dobre pytanie. Z tego co słyszałem piractwa nie ściga się z urzędu, właściciel praw autorskich musi wnieść pozew. Jeżeli to prawda to w przypadku abandonware'u dyskusja jest czysto akademicka.
May the Schwarz be with you!

tymolord

2006-11-07 16:58:14 #10 Ostatnia edycja: 2006-11-09 23:04:03 by Greybrow
 Kupiłbym na allegro ale jestem niepełnoletni i starzy mi nie pozwalają, a mój młodszy nieco kumpel jakoś może... W empiku szczerze mówiąc jeszcze nie byłem ale chyba wpadnę.

A nie wiecie przypadkiem czy do homm I jest edytor map? Widziałem screena z @ lub 1 edytora map, ale w wersji którą ściągnąłem go niema.
Heyah tymolord!! !! !! !! !!

Doman

moja wersja HOMMI, sciągnięta ze staregry.pl zanim jeszcze zaczęli wycofywać jeszcze sprzedawane gry nie ma edytora.
May the Schwarz be with you!

Terminator12

A zna ktoś MOOII (Master of Orion 2, dla nie wtajemniczonych)? I czy wiecie, gdzie znajdę no cd cracka do niego (mam kłopoty z cdromem).Z góry dziękuję. :)

tymolord

 Nie znam tej gry zabardzo ale wiem tylko że jest to cóś o kosmosie. Można ściągnąć na abadoni jedynke. Co do craca to niewiem. Możesz mi powiedzieć jaka jest fabuła w master of orion?  <robal_niebieski> <strzela>
Heyah tymolord!! !! !! !! !!

Terminator12

Jest w niej parę ras. Nie ma fabuły. Są dwa sposoby na zwycięstwo: zniszczenie innych ras lub odkrycie Dimensional Portal i zniszczyć tytułowych (Master of Orion 2: Battle at Antarans) Antaranów.Polecam grę Psilonsami (odkrywają wszystkie technologie) i Silicoidów (nie muszą jeść, ale dyplomacja ma poziom: Peace Treaty, Surrender,Declare War).Powiem także, że oprócz statków (kosmicznych) i dyplomacji zajmujemy się naszymi planetami i zatrudniamy leaderów, którzy się szkolą i dają premie.Coś jeszcze?