2021-05-10 11:03:01

Aktualności:

więc koniecznie przeczytaj regulamin (link pod guzikiem "Pomoc" powyżej)

Nie działają mody

Zaczęty przez bmatrix, 2006-10-22 21:01:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bmatrix

Witam,
Mam pewien problem z modami w gusanos 0.9c. Otóż ściągam jakiegoś moda (np. pro), rozpakowuję do katalogu gusanos, następnie włączam gusanos i w konsoli wpisuję "game pro". Wtedy wyświetla się komunikat: "the game will change the next time you change map", no nic wybieram mapę, klikam w start game i w tym momencie gra wychodzi to windowsa, widać okienko DOS'a i pojawia się komunikat "Błąd aplikacji". Czy wie dlaczego występuje taki problem?

ChanibaL

A przepisz kilka ostatnich linijek z tego okienka dosa (już po wywaleniu się gry). Pozatym bez modów/na innych modach gra działa? Sprawdzałeś inne mapy?

W razie kłopotów z przejrzeniem tych ostatnich linijek uruchom grę w trybie okienkowym (naciśnij F5 albo F6, w sumie to obydwa nie zaszkodzi)
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

bmatrix

Nie, kiedy jest zwykły default to problem nie występuje. Próbowałem z kilkoma modami, to samo. Co do linijek to zobaczę jutro jednak zdaje mi się że przy pro było coś could find file czy coś w tym rodzaju, ale raczej nie może być tak we wszystkich modach.

ChanibaL

Szczerze powiedziawszy, to w prawie każdym modize jakieś could not find file wyskakuje i zwykle jest to po prostu problem olany przez autora (i nie przeszkadzający)
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

Wesz

Wiem o co chodzi, głupia sprawa, dzieje się tak gdy odpalamy mody które było tworzone na gusanos 0.9b. A mianowicie mody z 0.9b uruchamiane na 0.9c szukają takich plików jak hook.bmp, death.wav itp, a w 0.9c te pliki zostały zamienione na hook.png, death.ogg itd. Więc żeby nic nie psuć najlepiej skopiować owe pliki z 0.9b do 0.9c, jeżeli chcesz wiedzieć jakie to dokładnie pliki spójrz w dosową konsole po wywaleniu się gry.

bmatrix

Hmm, mod pro ściągałem z gusanos.liero.org.pl tam jest napisane że to mod pod 0.9c...

Wesz

Widocznie błąd w zapisie, wykonaj te czynności o których pisałem powyżej.