2021-04-22 03:37:30

Aktualności:

Znasz angielski i wiesz co to irc? To idź na: irc.fragzone.se channel #liero

Gusanos na linuxie ??

Zaczęty przez kujon, 2007-01-08 21:58:10

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kujon

Wiem że było to już pare razy ba forum ale jestem świeżym użytkownikiem linuxa i mam z tym pewien problem przeczytałem to co pisze na comserze wpisałem
cvs -z3 -d:pserver:anonymous@gusanos.cvs.sourceforge.net:/cvsroot/gusanos co ./ posciągały mi sie jakieś plik i nie wiem co mam z tym zrobić, wiem że to trzeba skompilować, ale nie wiem jak  ???
»»»»»»»»»

ChanibaL

Jeśli dystrybucją jest ubuntu to jest gotowa paczka (nie pamiętam adresu, ale w razie czego na ircu na pewno ktoś powie - bramka na stronie głównej jest), jeśli nie to na http://gusanos.sf.net/docs jest howto po angielsku.
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

kujon

jak już wczesniej pisałem już to próbowałem, ale mi coś nie wychodzi :p, próbowałem też odpalić przez cedege, ale słaby mam wtedy fps :/
»»»»»»»»»

Wesz

Co do tej gotowej paczki na ubuntu, to żeby podziałało trzeba possac libboosta, a dokładnie libboost filesystem i libboost singals w wersji równej bądz wyższej niż 1.33 . Następnie wydać w konsoli dwa polecenia:
ln -s /usr/lib/libboost_filesystem.so /usr/lib/libboost_filesystem-gcc.so
ln -s /usr/lib/libboost_signals.so /usr/lib/libboost_signals-gcc.so

Do wykonania powyższych akcji należy mieć uprawnienia roota.

kujon

Ok już działa jak ktoś by chciał to tu jest owa gotowa paczka :happy:
http://www.powerhuhn.net/depot/gusanos/gusanos/gusanos09c_xxl.deb
»»»»»»»»»

Robaq

Wiem że to pytanie zadałem już na forum Comsera ale wątek poszedł w zapomnienie :(
Zainstalowałem debianową paczkę z gusanos ale gdy zgodnie z instrukcją wpisuję w terminalu gusanos
nic się nie dzieje. Nie pisze nawet że "command not found"
Liero przymiera głodem, deal with it

Wesz

To może przejdź do katalogu /opt/gusanos, a następnie uruchom binarkę:

cd /opt/gusanos
./gusanos

Robaq

./gusanos: error while loading shared libraries: libboost_filesystem-gcc-mt-1_33_1.so.1.33.1: cannot open shared object file: No such file or directory
Myślałem że pomoże jak wpiszę do terminalaln -s /usr/lib/libboost_filesystem.so /usr/lib/libboost_filesystem-gcc.so
ale pisze mi że "ln: creating symbolic link `/usr/lib/libboost_signals-gcc.so' to `/usr/lib/libboost_signals.so': File exists
"

Wesz

Cytat: Wesz w 2007-01-09 17:12:10
Co do tej gotowej paczki na ubuntu, to żeby podziałało trzeba possac libboosta, a dokładnie libboost filesystem i libboost singals w wersji równej bądz wyższej niż 1.33 . Następnie wydać w konsoli dwa polecenia:
ln -s /usr/lib/libboost_filesystem.so /usr/lib/libboost_filesystem-gcc.so

Do wykonania powyższych akcji należy mieć uprawnienia roota.

Przeczytaj dokładnie tego posta!oneoneeleven

Robaq

Erm... 
Nie wiem o co ci chodzi. Oczywiście zciągnąłem te biblioteki przed całą prodedurą i NIC

Wesz

Nie możliwe, widocznie linux nie jest tobie przeznaczony. Napisz jeszcze raz: Odpal naprzykład menedżera pakietów Synaptic ( System -> Administracja -> Menedżer pakietów Synaptic), następnie zaznacz do instalacji te pakiety, które zaznaczyłem na skrinie na czerwono. Skrin. Zatwierdź te czynności i pozwól zainstalować paczki. Po instalacji wydaj dwa polecenia:

sudo ln -s /usr/lib/libboost_filesystem.so /usr/lib/libboost_filesystem-gcc.so
sudo ln -s /usr/lib/libboost_signals.so /usr/lib/libboost_signals-gcc.so

To wszystko, jeżeli wrócisz i napiszesz że dalej Ci nie działa, a wyskakuje błąd o braku tych libboostów, dostaniesz suxa.

michuK

wszystko zrobilem tak jak mowiles i mi wyskakuje takie cosik

Cytuj./gusanos: error while loading shared libraries: liballeg.so.4.2: cannot open shared object file: No such file or directory

prosze o odpisanie na email: michuK1616@o2.pl
lub odpisac pod moim postem

Wesz

Brakuje ci biblioteki allegro. Jeżeli korzystasz z ubunciaka to możesz mnie pomęczyć na gadu gadu. Zazwyczaj jestem niewidoczny więc pisz.

michuK

w zasadzie juz nie potrzebuje chyba bo mam teraz ubuntu 64 bit a niedlugo bede mial kubuntu 32 bit

i bedzie chyba gites

ChanibaL

Jest jakiś sposób, żeby 32bitowe binarki uruchamiać na 64bitowym linuchu, chociaż przyznam, że nie pamiętam dokładniej, jakieś polecenie w stylu i32linux polecenie_właściwe. Tylko, że to i32linux to tak z pamięci i nie tak się to pisze...

Zresztą zawsze możesz się męczyć z cvsa z dziesiątkami bibliotek (chociaż zoidcom może nie mieć 64bitowej wersji)
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1