2021-05-18 01:13:06

Aktualności:

więc koniecznie przeczytaj regulamin (link pod guzikiem "Pomoc" powyżej)

Bronie dostępne na mapie mapie

Zaczęty przez kujon, 2007-04-08 23:04:52

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kujon

A więc chciałem się zapytać co zrobić żeby na mapie nie dało się wybrać konkretnej broni,  chodzi mi dokładni o manipulator  ??
»»»»»»»»»

Robaq

I doklejam do tego moje drugie pytanie; jak zrobić żeby w całym modzie nie dało się wybrać kilku broni?
Liero przymiera głodem, deal with it

Jerac

Pytanie kujona jest całkiem ciekawe, i warto by się nad nim zastanowić... W sumie, robiłem coś takiego do WH kiedyś, więc zerknę w wolnej chwili. Pytanie robaQ dla odmiany jest bez sensu - nie wystarczy ich usunąć? :D
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

Robaq

2007-04-09 11:47:28 #3 Ostatnia edycja: 2007-04-09 12:08:12 by robaQ
Wcale nie :P
Robię moda, w którym bronie podnosi się z ziemi (jeszcze sam nie wiem jak to dokładnie zrobić :P ), a można zaczynać tylko z dwoma.

Wesz

robaQ: W takim razie patrz na g3, masz gotowca praktycznie.

Kujon: A czemu nie możesz jej poprostu usunąć, tak jak wspomniał o tym jerac?

kujon

ponieważ nie che modyfikować defaulta, a chce żeby osoba chcąca wejść na server nie zobaczyła komunikatu "your data is not compatible with server"
a po prostu nie mogła na mapie wybrać manipa  :)
»»»»»»»»»

Robaq

Wesz: Chyba się załamię, po obejrzeniu jak wyglądają w g3a skrypty ammopoola itp. stwierdziłem, że zrobienie czegoś takiego do moda zajmie mi jakieś pół roku przy intensywnej pracy a na dodatek, całego moda musiałbym zacząć od nowa.  :'( :'( :'(

Wesz

kujon, a to ma być na jakiejs wybranej jednej mapie, która naprzykład robisz?

robaQ, jak znajdę chwilę czasu, i mnie zaczepisz na ircu czy jakimś jabberze, to mogę wytłumaczyć trochę/pomóc.

kujon

tak robie mapę do ctf i nie che mieć na niej manipa
»»»»»»»»»

Reik_pl

RobaQ, spróbuj po prostu do configa dopisać tą komendę, ale nie gwarantuje, że będzie działać:

sv_max_weapons

Zachowanie:
  maksymalna ilość broni jaką można wybrać. Wartość domyślna: 5

Jerac

To tylko sprawi że będzie można wybrać N broni do zestawu, a nie że nie będzie można wybrać danej.
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

kujon

Pamiętam jak kiedyś testowaliście na mapie poo w catch mode, i tam nie dało się wybrać żadnej broni była tylko jakiś biały kwadracik  :)
nie dało by się zrobić żeby przy starcie mapy lądowało się z ustalonymi broniami ??
»»»»»»»»»

kamil077

Może dasz do ".../Maps/YYY/objects/manipZ.XXX" puste pliki?
Wtedy będzie można wybrać manipulator, ale nie będzie można go używać, mógłbyś
jeszcze w "...Maps/YYY/Sounds/" dać dźwięki puste pod nazwami tych manipulatora.

--------------------------------
YYY - Nazwa mapy
ZZZ - Końcówki objektów manipa
XXX - Plik .OBJ lub .EXP, zależnie co edytujesz

kujon

już to wcześniej próbowałem ale nie chodzi  <robal_brazowy> <strzela>
»»»»»»»»»

kamil077

Jak nie? Sam tak robiłem na moich nie publikowanych mapach.... (zmneijszałem siłę niektórych broni i zwiększałem)

Jerac

Ciekawe. Jak się w mapie da katalog objects ze zmienionymi obiektami broni, to faktycznie broń jest zmieniona. Nie działa to niestety dla weapons... :/

Ale i tak roxik, bo rozwiązanie pośrednie jest - może nieeleganckie (nie tyle nie da się wybrać danej broni a inaczej ona działa), ale za to banalne.

kujon

wszystko działa ok, ale mimo że podstawiłem puste pliki to jak się używa manipa to lecą małe białe kwadraciki  :(
»»»»»»»»»

kamil077

2007-04-24 21:15:37 #17 Ostatnia edycja: 2007-04-25 17:15:16 by kamil077
daj w tych plikach "invisible=0" :). Poprawka, jako ze dawno nie modowałem, ma być "1".

Jerac

Trzeba podstawić nie tyle puste pliki co pliki z czymś takim:

on creation()
remove()

A to dlatego że jak dasz pusty plik, obiekt będzie miał standardowe parametry - czyli będzie właśnie kwadracikiem. Invisible = 0 powoduje że obiekt NIE jest niewidzialny. Nawet gdyby dać to na 1 to rozwiązanie jest be, bo powoli mapa się zasyfi nieznikającymi nigdy obiektami.