Cave Story (Dokutsu Monogatari, lub jak ktoś jest plurystą językowym to 洞窟物語)

Zaczęty przez ChanibaL, 2007-05-03 00:18:45

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ChanibaL

Cytat: kujon w 2007-05-07 15:08:00Brakuje mi jednego psa, 
Ok, pomórzemy...

Cytat: kujon w 2007-05-07 15:08:00mam tego ze skrzyni, 
1...
Cytat: kujon w 2007-05-07 15:08:00tego który uciekał, 
2...
Cytat: kujon w 2007-05-07 15:08:00tego po walce z Curly Brace, 
3...
Cytat: kujon w 2007-05-07 15:08:00tego który spał na końcu Sand Zone, 
4...
Cytat: kujon w 2007-05-07 15:08:00i tego który znajduje się przed bossem omegą,
5...
Cytat: kujon w 2007-05-07 15:08:00ale nie wiem gdzie jest ten 5 :P wie ktoś  :)
Um... w kalkulatorze się ukrył?

Jako 5 rozumiem, że masz na myśli tego znajdującego się tuż pod i w lewo w niezbyt ukryty tunel, pod otwierającymi się wrotami po zabiciu Omegi?
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

kujon

dziwne 5 min po napisaniu posta usunąłem go bo znalazłem odpowiedz a mimo to jest :P
»»»»»»»»»

Guthrick von Kewpa

Eee, też sobie przeszedłem. Fajne napisy końcowe itp. Trochę w każdym razie czit bo gdzieś po drodze wypiłem life pota i nie mogłem sobie trochę poradzić z corem, więc musiałem zebrać się w sobie i grać od nowa. Było przyjemniej i pewnie szybciej. Za drugim razem pokroilem go z reka na plecach, heheh. Eee, dobra gra, szkoda że już tak późno, znów się nie wyśpię.
-What are we going to do tonight, Guth?
-The same thing we do every night, WSh...try and take over the world!1

ChanibaL

Ciekawostka: Jenka da podobno nowego Life Pota każdemu kto się u niej później pokaże, nawet Guthowi (max 1 na raz można mieć)

Pozatym tylko uważasz, że przeszedłeś grę - wybrałeś drogę dla przeciętniaków omijając nawet końcowego bossa. Tak, doktorek to tylko taki krzykacz co sobie tam ziemie podbija, prawdziwi bochaterzy idą do piekła...

Pójście do piekła wymaga uratowania Curly i posiadania boostera v2.0. Broń lepsza niż machinegun też by nie zaszkodziła. Wejście będzie w domku koło którego przebiegasz uciekając tchórzliwie z wyspy. Stoper też możesz zdobyć aby zmierzyć sobie czas w piekle (poziom świetny na timeruny), ale nie jest obowiązkowy.
Aby uratować Curly musisz nie brać boostera v0.8, przywiązać sobie ją do pleców znalezionym koło Core pasem jak zemdleje, później ją możliwie szybko osuszyć w pierwszych drzwiach, korzystając z tajemnej wiedzy książek (koniecznie ją ze sobą zabrać z tamtąd trzeba, nie wolno wyjść przez drzwi bez niej bo będzie stracona), potem jeszcze na plantacji trzeba jej przywrócić pamięć.
Aby mieć booster v2.0 trzeba nie brać v0.8 (tak, to się da przeskoczyć)
Aby mieć lepszą broń należy się dłużej męczyć z Polar Starem, na pustyni możesz go i fireballa połączyć w jedno - Snake przechodzącego przez ściany fireballa lecącego prosto. Możesz także dojść do Spura, cacka które potrafi ponad 100 dmg zadać jednym, naładowanym strzałem. Zawsze masz także twojego największego wroga (ew. przyjaciela) - Nemesis i Bubblera - pierwsze u malutkich ludzików do zdobycia, drugie w kominku w wiosce Mimig. Podobno nie branie bubblera pozwala na wzięcie nemesisa bez wyrzucania miecza, ale tego nie teściłem.
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

Guthrick von Kewpa

Eee, no właśnie coś mi tak nie pasowało, bo było tam po drodze kilka rzeczy które na etapie przed doktorkiem nie działały (ale po 666 próbie zabicia klocka uznałem, że wolę sobie tchórzliwie uciec niż się niepotrzebnie denerwować następne pół nocy).

Co do lifepota to asd, no ale to tylko 4/5 godzin przechodzenia było więc tylko małe asd.;).

e: właśnie sobie przypomniałem, że jak tchórzliwie uciekałem z wyspy, to chciałem wejść do saverooma, ale było "it won't open", wredne.

e2: Chciałem zrobić dobry uczynek i przejść, ale nie kłamałeś i nie mam jak już, trzeba będzie od nowa, asd.

PS666: Prawdziwi bohaterzy.:>:>:>

Posted on: 2007-05-08 15:39:50
e1337: E, no i poszedłem sobie do piekła itp., zobaczyłem nawet bossa, zjadłem lifepota na doktorku, bo uznałem wspaniałomyślnie że wolę wygrać za pierwszym razem żeby zobaczyć szybciej piekło niż za drugim bez picia (a tak naprawdę, to żeby mieć trudniej!@3). Smaczny kąsek zostawię sobie jednak na potem, żeby jakoś na nieodpierd*l grać i dojść to tego czegoś z więcej niż 8hp. ;)

Btw. Walka z grzybem rox.
Btw2. Nie znalazłem natomiast niechcący spura (a tak naprawdę, to żeby mieć trudniej)
Posted on: 2007-05-09 19:09:05
e1338: Właśnie wymyśliłem, że pewnie coś mogłoby być w first cave jakby zajrzeć do gunsmitha, ajt? Anyway i tak już nie mam jak wrócić, biedny ja.
E: Ok, już wiem nawet, że tak nie jest, trzeba było mówić że trzeba się dłużej męczyć z polar starem.

Jerac

I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

Guthrick von Kewpa

Nie zgniotło mnie bo przeczułem podstęp i uciekłem na bok:p

Natomiast pomysł przechodzenia dalej bez nemesisa i spura okazuje się dość słabym.

Jeszcze walczę niestety.

Jerac

A mi się PanaBrązowegoDziadka bić nie chce szczerze mówiąc.... może to przez to że przechodzę równolegle Castlevanię AoS :D
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

Guthrick von Kewpa

Mi sie chce tylko dlatego, że spędziłem przy tej grze już sporo czasu, przeszedłem do doktorka co najmniej z 5 razy, w związku z czym trzeba dokończyć ;)
Posted on: 2007-05-10 21:42:45
Ok, zniszczyłem dziada. Nie był taki straszny, choć początkowo jak do cholery dochodziłem z 5hp i umierałem bo na głowę spadało mi ogromne jajo to było trochę nerwowo;). Anyway, szkoda, że już się skończyło. ;)

Chyba że zaraz znowu wyskoczysz, że prawdziwi bohaterowie idą do dupy ballosa i przechodzą przez układ pokarmowy... :>

GOKUSSJ3

Ja rozwaliłem dziada i teraz planuje przejść piekło, ale nie wiem gdzie znaleźć dobrą broń(dokładniej chodzi o spur).  Wie może ktoś?
<robal_czarny> <strzela>
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - LIERO! - i nie zmienia się nic!

Guthrick von Kewpa

Musisz nie łączyć polar stara z fireballem w labiryncie i zajść później do first cave. Analogicznie nie możesz również brać machineguna

Jerac

I nie tylko, żeby w ogóle przejść do piekła trzeba jeszcze uratować Curly, a żeby to zrobić należy nie brać boostera 0.8.

GOKUSSJ3

Dziex jestem juz na piekle po prostu hardkor nie moglem przejsc poczatku  :) .

Noo doszedłem do Ballosa ale nie moge dojsc nawet do drugiej formy.
Ale ze bylem cholernie ciekawy specjalnego zakonczenia to za pomoca hex editora wpisalem sobie niesmiertelnosc(zazwyczaj nie oszukuje w zadnej grze, ale ta gra jest TAK CHOLERNIE ciekawa ze musialem!) i nieskonczony booster i przeszedlem.

Napisana: 2007-06-03 19:34:48
Cave story na PSP!
http://www.variantinteractive.com/en-eu/games/variant/cs/index.php/
Gra wydana przez Variant Interactive na licencji Pixela ofkorz.
Na GBA jest juz demo darmowe do sciagniecia na forum Pixela ale link nie działa :/.
Wersje na GBA robi jakis typek(zapomnialem nicku) i ta wersja tez jest oficjalnie ochrzczona przez Pixela :).
Wiecej informacji o tym... Zreszta, przeciez jest jeszcze cos takiego jak Google :).
<robal_czarny> <strzela>
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - LIERO! - i nie zmienia się nic!

Firen

SIEMA WSZYSTKIM ;P
dawno mnie nie było :D

mam pytanie

jak wziąść nemesisa? :P
bo jestem przy takich miniaturowych ludzikach :)
Narazie jestem n00b ;)

Jerac

Info jest na stronie z ktorej ściągnąłeś cave story... ale w drodze wyjątku...

1: W lokacji gdzie trzeba się wspinać na górę, zaraz po wyborze czy odlatujesz na smoku czy nie, idziesz do drzwi w lewym dolnym rogu (trzeba zeskoczyć z krawędzi i sterować jetpackiem). Gadasz z ludzikami;
2: Idziesz w pierwszej dużej lokacji (wioska mimig), a następnie do dziury z grzybkami. Gdzieś tam pałęta się ludzik (ciężko zauważyć bo w trawie);
3: Wracasz do mieszkania ludzików. Zabierają Ci Blade ale dostajesz Nemezis. Czy warto? Może... No, ale jakby co - zawsze możesz się zamienić spowrotem.