2021-05-10 11:11:48

Aktualności:

Znasz angielski i wiesz co to irc? To idź na: irc.fragzone.se channel #liero

Nikt nie może wejść na mój serwer.Pomocy!!!

Zaczęty przez Przemasu, 2007-07-27 21:15:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przemasu

Witam.

Gram w Gusanos 0.9c.I mam taki problem z serwerami.Kiedy ktoś założy serwer to mogę się połączyć i grać.Jednak gdy ja zakładam serwer to nikt nie może na niego wejść.Mam internet 2Mb/s i upload wystarczający do gry.Korzystam z Firewalla w Windows oraz w Kaspersky Internet Security 6.W ustawieniach zapory systemu Windows otworzyłem port 9898.Czy trzeba coś ustawiać w Kasperskym??.Jeżeli już istnieje taki wątek to bardzo przepraszam.

Jerac

Czy te osoby mogą Cię zapingować? Tak czy siak, radzę wyłączyć firewalla windowsa, generalnie posiadanie 2 fw naraz (aktywnych) jest be.
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

Przemasu

A gdybym wyłączył firewalla w Kasperskym to dało by to coś??

Jerac

A skąd mam wiedzieć? To Ty siedzisz po swojej stronie kabla :>

Spróbuj powyłączać wszystkie firewalle i antywiry na czas gry i zobacz czy wtedy się mogą inni podłączać. I naprawdę, windowsowy firewall jest do dupy, daruj go sobie. Więcej szkody niż pożytku z niego. Btw, napisz jeszcze jak się łączysz z internetem (może jakiś router?)
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

Przemasu

Internet mam radiowy , mam wbudowaną karte sieciową, a odleglość od osoby posiadającej nadajnik wynosi mniej niż 500m

LUCAS BANDAGE

2007-07-28 13:27:19 #5 Ostatnia edycja: 2007-07-28 13:39:14 by LUCAS BANDAGE
Bardzo możliwe, że Twój windowsowski firewall blokuje innych i nie mogą się przyłączć... Też to miałem. Tyle, że mi wyskakiwało okienko i tam kliknąłem na przycisk zezwalaj... I potem już nie było problemów. <robal_czarny> <ogien>

Doman

Cytat: Przemasu w 2007-07-28 11:43:42
Internet mam radiowy , mam wbudowaną karte sieciową, a odleglość od osoby posiadającej nadajnik wynosi mniej niż 500m

W takich wypadkach dużo zależy od klasy nadajnika, karty WiFi, ich ustawienia względem siebie, ewentualnych przeszkód po drodze itp. Ja jednak przyczyny dopatrywał bym się w braku zewnętrznego IP. Może kontrolnie napisz jakie IP ma twoja karta sieciowa.
May the Schwarz be with you!

Przemasu

A co to znaczy ''zewnętrzne IP''? Czy to jest maska sieciowa? Jak tak to ja mam taką.Moja karta sieciowa to PLANET WL8310 PCI ADAPTER,Sygnał idzie przez las

Express

Cytat: Przemasu w 2007-07-29 15:23:04
(...)
Sygnał idzie przez las

Cudowne...!
Naprawdę nie mogę się nie uśmiechnąć.
Podaj swój adres IP - jeśli ty się znasz, to może uda się po tym wywnioskować o co chodzi.

Jerac

Przemasu:

-Start -> uruchom
-wpisz "cmd" (bez cudzysłowiów), naciśnij enter
-pojawi się czarne okienko
-wpisz tam "ipconfig /all"
-przepisz wszystkie znajdujące się tam numery IP wraz z ich opisami i wklej tutaj.

Express

Jerac - założyłem, że skoro wie, że ma maskę, to IP też potrafi znaleźć :)

Przemasu

Wpisałem to do konsoli i oto co  sie pojawiło

Link
http://img.wklej.org/v.php?id=47129wiersz%20polecenia2.bmp

PS.Przepraszam za brzydkie kolory bo musiałem mocno skompresować

Doman

No to wszystko jasne. Musisz porozmawiać z koelsiem po drugiej stronie lasu o forwardowaniu portów. Jezeli nie bedzie wiedział o co chodzi to nie ma nadziei.

Przemasu

Czyli mam go poprosić by odblokował mi port 9898 ?
Dobrze , zapytam się.Dziękuje za pomoc

Doman

Nie tyle odblokował co przekierował.
Nie ma za co ;)