2021-05-10 10:38:52

Aktualności:

Kasowane są wszystkie wiadomości nie stosujące się do regulaminu Forum

Lina

Zaczęty przez Devil, 2007-07-31 19:21:47

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Devil

A więc tak...
Gram w gusa już prawie rok, na wakacje zmieniłem chwilowo miejsce zamieszkania gdzie na szczęście jest komputer z internetem!
I wszystko było by OK, gdyby nie to, że w czasie gry, trzymając larpe w manipie nie mogę puścić line. Sprawdzałem ustawienia w configu nie raz próbowałem zmieniać nawet najmniejsze szczegóły w configu, ale nic ...
Podobny problem mam na kompie u kuzyna, nawet jeszcze dziwniejszy, bo gdy gramy na spliterscreen to 1 player nie może tak puszczać liny a drugi może ale gdy rusza sie w prawo lub w lewo nie może obrócić celownika na górę, dół - musi się zatrzymać.
Jeżeli ma ktoś o tym jakiekolwiek pojęcie to miło by mi było gdyby mi pomógł z góry dzięki :P

Doman

Ja stawiam, że klawiatura nie jest w stanie obsłużyć takiej ilości wciśniętych klawiszy. Zdaje się, że bez zmiany sprzętu wiele nie zdziałasz. Najfajniej byłoby gdybyś miał możliwość przetestowania innej klawiatury, np od sąsiada.
May the Schwarz be with you!

Devil

Może, ale dlaczego 1 player nie mógł, a drugi mógł (a grali na tej samej klawiaturze xDD)

Netsu

Bo jeden korzystał z innych klawiszy niż drugi? ::)
My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest

Devil

I myślisz że klawisze się od siebie czymś różnią (oprócz znaków na nich i ich wielkości xDD).

Jerac

Nie dość że Netsu tak myśli to jeszcze, o zgrozo, ma rację. Zonk?

Klawisze na klawiaturze podzielone są na grupy; nie powiem dokładnie jakie i ile, prawdopodobnie to zależy od modelu klawiatury. Tym niemniej, możliwe jest że część się zablokuje podczas gdy reszta będzie działać. Prosty przykład z (mojego) życia:

Gram sobie w descenta, i chcę wykonać manewr zwany circlestrafingiem. Manewr ten można wykonać w lewo bądź w prawo (przynajmniej ja tylko tak umiem), a polega on ni mniej ni więcej na wciśnięciu naraz jednego strafe, jednego klawisza obrotu, klawisza przyspieszenia a zazwyczaj także i strzału. Problem polega na tym że circlestrafing w prawo działa na mojej klawiaturze doskonale, a w lewo zacina się i nie mogę strzelać - mimo iż teoretycznie naciskam tyle samo klawiszy w obu przypadkach :>
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

Devil

A myślisz, że jak zmienię ustawienia klawiszy np. na klawiaturę numeryczną to będzie działać, spróbuję :P ale nie dzisiaj bo nie mam czasu
Thx for all ..

Jerac

Niekoniecznie będzie działać, ale jest to możliwe... popróbuj. Sprawdź czy da się grać jeśli oboje gracie na samych literkach?
I can see what you see not, vision milky then eyes rot. When you turn they will be gone, whispering their hidden song.
Then you see what cannot be - shadows move where light should be. Out of darkness, out of mind.

Robaq

Pamiętam, że w jakimś Power Magazine, chyba #2 było właśnie o zacinaniu sie klawiatury. Wydaje mi się, że powinno sie mieć ustawienione sterowanie w nie więcej jak 2 poziomych rzędach klawiatury ale głowy nie dam.
Liero przymiera głodem, deal with it

Doman

Doswiadczenia z ostatnich mistrzostw pokazują, że stosunkowo mało problemów sprawiają klawisze modalne (alt, ctrl, shift)
May the Schwarz be with you!

Devil

Heh... już po kłopocie przełożyłem sterowanie robaka na klawisze klawiatury numerycznej i działa :P
Thx for all.... xDD