2021-04-15 20:15:31

Aktualności:

Podczas rejestracji niezbędny jest działający email!

Server Deguix

Zaczęty przez Devil, 2007-08-29 19:01:24

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Devil

Mam pewien problem....
jestem u quzyna i gram na deguixie i kiedy stawiam serva prze -ded to potem sam nie mogę na niego wejść i prawdopodobnie inni tez :? czy to ma związek z jakością łącza czy co?? xd

kamil077

Znając życie masz wewnętrzne IP. Przeczytaj ten dział, a dowiesz się coś na ten temat :P.

ChanibaL

A normalne zahostowanie, bez deguixa, bez dedykowanego działa?
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

Wesz

@Kamil: Przeczytaj jeszcze raz posta Devila. Bo ja imo zrozumiałem że on sam do siebie nie może wbić. I tu nie ma znaczenia czy ma wyjście na świat czy nie.

ChanibaL

Niekoniecznie, Wesz. Może być to po prostu to, że próbuje się włączyć na zewnętrzne IP natowanego lanu.

Devil, sprawdź no na czy http://gusanos.liero.org.pl/ip pokrywa się z twoim ip ustawionym w windowsie (jak sprawdzić? start->uruchom, wpisz cmd, wpisz ipconfig)
rzehójom mówimy stanowcze rzehój!!1

Devil

Obecnie już nie gram na tym kompie, ale rozumiem, że jeżeli te 2 IP różniły się między sobą to to byłoby problemem.
W takim razie czy dałoby się coś zrobić żeby to naprawić?

Doman

To zależy jak komputer łączy sie z internetem, a konkretnie:

• od jakiego dostawcy masz internet

• czy jest coś po drodze między komputerem a łączem, np. ruter dzielący łącze na kilka kompów, przesyłający internet po wifi itp.

May the Schwarz be with you!

Devil

Hmmm... na tamtym kompie jest neostrada :// , nie rozdziela się na kilka kompów ale ma łącze bezprzewodowe :P

Doman

Czyli Livebox, czy jakiś własny access point? Jeżeli Livebox to będzie trudniej, ale też da radę.

Devil

Doman

Problem z liveboksem jest taki, że jego DHCP ma krótką pamieć i za kazdym razem może przydzieliś inne IP, dlatego przekierowanie portów może nagle przestać działać. Rozwiązaniem jest ustawienie w komputerze na sztywno adresu IP, bramy itd i przekierowanie odpowiednich portów na ten adres. W tej chiwli nie mam dostępu do żadnego liveboksa, ale jak komus zależy to przy najbliższej okazjii (zapewne przyszły weekend) mogę zrobić ilustrowany przewodnik.