2021-01-26 00:27:21

Aktualności:

więc koniecznie przeczytaj regulamin (link pod guzikiem "Pomoc" powyżej)

Ocencie nasz filmik :)

Zaczęty przez bazo, 2009-02-13 22:59:55

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bazo

Nasz pierwszy nagrany filmik Liero Pro Final 3. Gramy od kilku lat :) 
Artykuł zebrany w godzinę :D

http://www.youtube.com/watch?v=2VBkzLDXnE4

BazO & LAros

Guthrick von Kewpa

Kozacki ;) Próbowaliście Gusanos Promode 1.3? :>
-What are we going to do tonight, Guth?
-The same thing we do every night, WSh...try and take over the world!1

barnex

Cytat: Guthrick von Kewpa w 2009-02-14 00:17:32
Kozacki ;) Próbowaliście Gusanos Promode 1.3? :>

Ja tam wolę liero pro 3, zwłaszcza na filmiku. Bardziej mnie zastanawia, czy próbowali jakichś innych map. Godzina na 2xkrossie, brrr :-)

Filmik spoko, było kilka fajnych fragów (epicki był samobój z zimma). Było też trochę umiarkowanej nudy, ale na tyle rzadko mam okazje takie filmiki oglądać, że dało się znieść bez bólu.

Netsu

Aż zachciało mi się przy następnej okazji zagrać w liero zamiast gusa :)
My hopemage - trochę moich gier
Jumpy - The Ultimate Deutsche Dieselpunk Mayhem Totalfest

bazo

Początki zaczynaliśmy zwykłym liero 1.33, potem konwersja Mark.. czy jakoś tak.. ale w końcu skończyło się na wersjach PROMODE... :) A co do mapy to gramy na niej juz od 2 lat...  ;D
Ostatnio patrzyliśmy ten Gusanos, ale chyba już za długo gramy w PROMODE, :]

Greybrow

Czym łapaliście filmik?
Ostatnio próbowałem snagitem, ale to była porażka...

Shivek

<robal_czarny><strzela>

Robaq

A stary dobry fraps +openliero nie jest najprostszym rozwiązaniem?  ???
Liero przymiera głodem, deal with it

SeaSoft

Fraps jest dobry, ale nie jest free i jest tylko pod Windę pomurz :/

Shivek

frapsy lagują strasznie...
<robal_czarny><strzela>

SeaSoft

Cytat: Shivek w 2009-02-28 19:12:30
frapsy lagują strasznie...

Jak nie umiesz ustawic odpowiednich wartosci, to "laguja"... Jak dla mnie na Windzie nie bylo szybszego nagrywacza, zwlaszcza do gier OpenGL/DirectX.

kujon

fraps ssie, najlepsze rozwiązanie to camstudio http://camstudio.org/ + lossless codec http://camstudio.org/CamStudioCodec14.zip
»»»»»»»»»

SeaSoft

Fraps ssie? Gdyby tylko była wersja na Linuksy i za darmo... (mam przyjemność mieć nielimitowaną wersję skądinąd). Ale już przywykłem do tego, że jak chcę nakręcić jakiegoś trailera, to porzucam wszelkie narzędzia free i specjalnie wyjątkowo bootuję na Windę, bo Fraps nadal radzi sobie z tym najlepiej (chociaż do gier nieakcelerowanych sprzętowo się nie nadaje)...

Na linuksach można użyć też recordmydesktop (dobry do gier lieropodobnych, całkiem niezły do OpenGL, choć niestety trochę gorszy od Frapsa) albo yukona (przeznaczony tylko-do-opengl, dość nieprzyjemny w obsłudze, a z OpenGL radzi sobie podobnie do recordmydesktop) a także narzędzie zapodane przez kolegę powyżej. Dla zastosowań lierowych zapewne lepiej radzą sobie nagrywacze mniej zorientowane na DirectX i OpenGL, ale skoro jesteśmy w temacie, myślę, że warto było i o nich wspomnieć.

Greybrow

Spróbowałem camstudiem i ni cholery nie potrafię go zmusić do nagrywania na pełnym ekranie :/
tzn. nagrywa albo czarny ekran, albo same paski życia

Wesz

Nie trzeba przypadkiem zmienić parametrów obszaru nagrywania? Top i left na 0, width na 320 a height 200. 100 lat temu za czasów windy nagrywałem w ten sposób gusanos i kulało się bez zarzutów.

Greybrow

Niestety nic nie daje :(
fraps nie działa na pełnym ekranie laguje mi tak, że zwalnia openliero tak do 3 klatek na sekundę (ze 140).
aviscreen też nie działa na pełnym ekranie

SeaSoft

Nagrywasz jakieś OpenLiero? Może linux + recordmydesktop... Jest niezły, nawet Weszowi nie lagował jak nagrywał.

Guthrick von Kewpa

Nikt nie wspominał o hypercamie coś. Nie wiem jak z open liero, ale z gusanos radzi sobie perfekcyjnie, tylko trzeba sobie kupić.
-What are we going to do tonight, Guth?
-The same thing we do every night, WSh...try and take over the world!1

kujon

Cytat: Greybrow w 2009-03-01 23:38:33
Niestety nic nie daje :(
fraps nie działa na pełnym ekranie laguje mi tak, że zwalnia openliero tak do 3 klatek na sekundę (ze 140).
aviscreen też nie działa na pełnym ekranie

W camstudio przechodzimy do Region>Fixed Region i tam ustawiamy rozdzielczość na 320x240, dodatkowo zaznaczamy opcje Drag Corners to Pan. Potem odpalamy nagrywanie i przenosimy obszar nagrywania do lewego górnego rogu.
»»»»»»»»»

Wesz

Cytat: kujon w 2009-03-02 06:20:39
W camstudio przechodzimy do Region>Fixed Region i tam ustawiamy rozdzielczość na 320x240, dodatkowo zaznaczamy opcje Drag Corners to Pan. Potem odpalamy.

W przypadku liero nie będzie to 320x200?

SeaSoft

Będzie, ale nie każdy jest takim oldskulowcem, by to dostrzec ;)

quick-fire

Zdałem sobie sprawę, że nigdy nie używałem Flamethrowera xF

Co to za zespół? Metallica może?

Greybrow

Nie wiem co źle robię. Camstudio robi wszystko ślicznie, poza tym, że nie nagrywa.
Tzn "nagrywa" tak:
liero-dx.avi
liero-gl.avi

bazo

Nagrywalem hypercam'em. ale musialem go ustawic a sam nie wiem jak to zrobilem:)

Greybrow

A nagrywałeś z Liero 1.34 czy Liero 1.33 ?